Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabór IC 11/2017
#1
Proponuję w tym temacie prowadzić dyskusje związane z aktualnym naborem do IC na maszynistę/konduktora. Dla zainteresowanych dodam, że dzisiaj na stronie IC kolejny raz odświeżyli nabór na konduktora. Jak już się z kimś kontaktowali to piszcie, sam z niecierpliwością czekam na telefon w sprawie licencji  Smile
Odpowiedz

#2
Złożyłem aplikację na konduktora ale niczego się tak na prawdę nie spodziewam. Jestem po Technikum Hotelarskim, aktualnie pracuje dla PKP IC na stanowisku rzemieślnika. Praca średnia, mało prestiżowa no i umowa zlecenie, więc tak na prawdę nic mi się nie należy i chciałbym to zmienić. Teraz pojawiła się szansa, jest rekrutacja ale co z tego skoro jak to się mówi... Trzeba mieć "Plecy" a ja takowych nie posiadam. Dowiedziałem się, że z ostatniej rekrutacji jaka była przyjęto 49 konduktorów w tym tylko jednego z zewnątrz a więc wnioski nasuwają się same.
Składałem już wcześniej aplikacje czy to na licencję maszynisty czy na inne stanowiska i zero odzewu. Aplikacje wysłane, nawet do pobliskich województw i cisza. Co do rekrutacji to wydaje mi się, że nic się nie zmieniło. Jak ktoś nie popchnie to ten wózek nie pojedzie, ale mam nadzieję że się mylę i dostane upragniony telefon od IC.
Odpowiedz

#3
Moim zdaniem słabo szukasz. Ja oraz inni koledzy też nie mieliśmy pleców a jakimś cudem robimy lub będziemy robić świadectwo u pracodawców, IC nie jest jedyną firmą na rynku.
Odpowiedz

#4
(27.11.2017, 16:39)kamilolos1234 napisał(a): Złożyłem aplikację na konduktora ale niczego się tak na prawdę nie spodziewam. Jestem po Technikum Hotelarskim, aktualnie pracuje dla PKP IC na stanowisku rzemieślnika. Praca średnia, mało prestiżowa no i umowa zlecenie, więc tak na prawdę nic mi się nie należy i chciałbym to zmienić. Teraz pojawiła się szansa, jest rekrutacja ale co z tego skoro jak to się mówi... Trzeba mieć "Plecy" a ja takowych nie posiadam. Dowiedziałem się, że z ostatniej rekrutacji jaka była przyjęto 49 konduktorów w tym tylko jednego z zewnątrz a więc wnioski nasuwają się same.
Składałem już wcześniej aplikacje czy to na licencję maszynisty czy na inne stanowiska i zero odzewu. Aplikacje wysłane, nawet do pobliskich województw i cisza. Co do rekrutacji to wydaje mi się, że nic się nie zmieniło. Jak ktoś nie popchnie to ten wózek nie pojedzie, ale mam nadzieję że się mylę i dostane upragniony telefon od IC.

Jeżeli naprawdę chcesz się dostać to prędzej czy później dasz radę , trzeba być dobrej myśli i przede wszystkim nie myśleć, że wszystko jest 'po plecach'. 

A tak na marginesie, czy już do kogoś dzwoniło IC z listopadowego naboru ? Wink
Odpowiedz

#5
(27.11.2017, 23:15)Michal_26 napisał(a): A tak na marginesie, czy już do kogoś dzwoniło IC z listopadowego naboru ? Wink

 To nie IC będzie dzwonić tylko Natura Tour (dawniej CS), a będą się kontaktować jak otrzymają z IC listy z kandydatami. Jak chcesz coś wiedzieć to dzwoń do CS w Warszawie.
Odpowiedz

#6
(27.11.2017, 23:37)nakama napisał(a):  To nie IC będzie dzwonić tylko Natura Tour (dawniej CS), a będą się kontaktować jak otrzymają z IC listy z kandydatami. Jak chcesz coś wiedzieć to dzwoń do CS w Warszawie.

Rozumiem , ośrodek szkoleniowy ma dostarczyć przeszkolonych kandydatów ;Wink dzięki za informację.
Odpowiedz

#7
Najpierw dzwonią z warszawy i umawiają na rozmowę dopiero po rozmowie dzownia z CS....
Odpowiedz

#8
(28.11.2017, 06:06)wiar napisał(a): Najpierw dzwonią z warszawy i umawiają na rozmowę dopiero po rozmowie dzownia z CS....

W zeszłym roku wszystkie sprawy związane z naborem na licencję załatwiało CS.
Odpowiedz

#9
(27.11.2017, 16:39)kamilolos1234 napisał(a): Złożyłem aplikację na konduktora ale niczego się tak na prawdę nie spodziewam. Jestem po Technikum Hotelarskim, aktualnie pracuje dla PKP IC na stanowisku rzemieślnika. Praca średnia, mało prestiżowa no i umowa zlecenie, więc tak na prawdę nic mi się nie należy i chciałbym to zmienić. Teraz pojawiła się szansa, jest rekrutacja ale co z tego skoro jak to się mówi... Trzeba mieć "Plecy" a ja takowych nie posiadam. Dowiedziałem się, że z ostatniej rekrutacji jaka była przyjęto 49 konduktorów w tym tylko jednego z zewnątrz a więc wnioski nasuwają się same.
Składałem już wcześniej aplikacje czy to na licencję maszynisty czy na inne stanowiska i zero odzewu. Aplikacje wysłane, nawet do pobliskich województw i cisza. Co do rekrutacji to wydaje mi się, że nic się nie zmieniło. Jak ktoś nie popchnie to ten wózek nie pojedzie, ale mam nadzieję że się mylę i dostane upragniony telefon od IC.

W gre wchodzi tylko IC. Praca jako "sprzedawca biletów" w kolejach małopolskich mnie średnio interesuje a PR nie prowadzą na tą chwilę rekrutacji. Kilka miesięcy temu kolega zwolnił się z roboty po tym jak zadzwonili do niego z PR. Skończyło się tak, że dostał umowę zlecenie na 3 miesiące a potem mu podziękowali i został bez pracy a dodam, że nie miał żadnych incydentów po których mieliby podstawę do tego, żeby mu nie przedłużać umowy.
Odpowiedz

#10
Dzisiaj dzwoniły do mnie ICki, załapałem się na rozmowę.  Confused
Odpowiedz

#11
(02.12.2017, 18:30)nakama napisał(a): Dzisiaj dzwoniły do mnie ICki, załapałem się na rozmowę.  Confused

No to dobrze chyba ? Daj znać co było na rozmowie Smile
Odpowiedz

#12
(02.12.2017, 18:41)pioczu napisał(a):
(02.12.2017, 18:30)nakama napisał(a): Dzisiaj dzwoniły do mnie ICki, załapałem się na rozmowę.  Confused

No to dobrze chyba ? Daj znać co było na rozmowie Smile

Ok, rozmowę mam w piątek na dworcu centralnym w Wawie  Big Grin.
Odpowiedz

#13
No proszę, to nawet w soboty dzwonią, tego się nie spodziewałem Big Grin
Odpowiedz

#14
A rozmowy w Gdyni? Póki co cisza na północy? Żadnych telefonów? :Smile  Chłopaki, a to jednak dzwoni do was IC , czy CS natura?
Odpowiedz

#15
Ciekaw jestem, ile wakatów trzeba zapełnić tymi naborami Smile Teraz jak widzę dzwoniący telefon to mam zawał Big Grin
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nabór na dyspozyturę erap2 2 1 379 14.02.2023, 17:36
Ostatni post: erap2
  Nabor na swiadectwo w IC Kamilnexia 178 38 806 27.07.2022, 10:11
Ostatni post: Kamilnexia
  Nabór na świadectwo maszynisty do KD - trwa :) Instruktor 1 1 408 16.09.2021, 12:57
Ostatni post: PeKaP

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.