Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabór IC 11/2017
Jak widać ciekawe rzeczy tam piszą.
Odpowiedz

Też z chęcią się dowiem co jest zawarte w tej ścieżce kariery maszynisty bo faktycznie coś takiego powstało w IC.
Odpowiedz

Jeśli to prawda to raczej nie zachęci kolejnych osób do wyboru akurat tego przewoźnika jako pracodawcy..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

(25.03.2018, 08:55)PeKaP napisał(a): Jeśli to prawda to raczej nie zachęci kolejnych osób do wyboru akurat tego przewoźnika jako pracodawcy..

Owszem, ale może to tylko jakaś niesprawdzona plotka, wątpie żeby spółka wyszkoliła maszynistów po to, żeby pół roku pracowali na warsztacie i się tylko zrazili do do Spółki...
Odpowiedz

Pół roku na szopie to podstawowe wymaganie iść na kurs rewidneta taboru. Czyżby o to chodziło IC?
Odpowiedz

To sie okaże jak będę robić badania na świadectwo, czy będę tez na rewidentów czy nie. Natomiast może idą w ślady Cargo...albo dogadali się żeby sobie ludzi nie podbierać, bo ilu to zaczyna w cargo a kończy gdzies indziej.
Jednak wydaje mi się ze IC doszło do wniosku ze lepiej tych młodych ludzi nauczuć czegoś wiecej. Nie ma co ukrywać ze po 3msc pracy na warsztacie nie poznasz wszystkich mankamentów na maszynie, w razie defektu nie wiem czy sobie poradzimy...
Odpowiedz

Z tego co słyszałem chodzi raczej o pół roku pracy na manewrach a nie warsztatu, kolejne 6 miesięcy TLK i IC a po min 2 latach EIP.
Odpowiedz

Jeśli tak to 6 miesięcy manewrowania to ogromna przesada, tym bardziej że ludzi wcią mało...poza tym kilka służb na  manewrach to i stare wygi powinny mieć co jakiś czas,żeby nie pozapominali tamtejszych przepisów i jazd oraz żeby w główce się nie poprzewracało od jeżdżenia tylko 160km/h ... młodzi zrobili uprawnienia tak samo jak i tamci i każdy powinien być od wszystkiego, oczywiście nie jestem za tym, by łebkowi z 1 miesiącem stażu dać nastawnik żeby mknął na stolice lub pendolino..wszystko z głową..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Bez jaj. Służby manewrowe w IC są tylko na dużych stacjach i wystarcza tam jedna lokomtywa. Nie wiem gdzie mieli by robić w takim razie te manewry
Odpowiedz

Choćby loki podstawiać pod skład , zapinać i robić próby a potem zmieniać by ich miała drużyna przewidziana na szlak...to takie gdybanie ale oby tak nie było bo to bez sensu..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

(25.03.2018, 12:05)Konrad1961 napisał(a): Bez jaj. Służby manewrowe w IC są tylko na dużych stacjach i wystarcza tam jedna lokomtywa. Nie wiem gdzie mieli by robić w takim razie te manewry

Myślę że IC się tym całkowicie nie będzie przejmować, dostaniesz służbę i musisz się tam stawić. A to ze masz do jakiegoś wiekszego miasta 1.5h dojazdu to Twój problem. A to ze jedna lokomotywa albo mało wykonuje się tych manewrów, to co....będziesz rok na manewrach,co ich to obchodzi ze chciałeś śmigać po Polsce a  nie po bocznicy. Jesteś maszynista w IC i masz robić to czego akurat od Ciebie oczekują
Odpowiedz

Nie ważne czy warsztat czy manewry. Jedno jest pewne, prywatni oraz samorządowki zacierają ręce gdyż będą mieli sporo chętnych do szkolenia. Nic tylko pogratulować.
Odpowiedz

A w mediach nic tylko dudnią na lewo i prawo jakie to nowe połączenia maja być i jakiez to docelowo będą zwiększane częstotliwości jazd pociągów..ciekawe kim to obskoczą...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

A ja mam info od wykładowcy z IC że spółka będzie odchodzić od systemu typu castingi na licencje z gwarancja zatrudnienia, będą brać tylko już z gotowymi licencjami, ale od kiedy nie wiadomo
Odpowiedz

W Cargo też tak gadali a teraz planują kursy na licencje. Pozyjemy zobaczymy
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nabór na dyspozyturę erap2 2 1 428 14.02.2023, 17:36
Ostatni post: erap2
  Nabor na swiadectwo w IC Kamilnexia 178 40 237 27.07.2022, 10:11
Ostatni post: Kamilnexia
  Nabór na świadectwo maszynisty do KD - trwa :) Instruktor 1 1 453 16.09.2021, 12:57
Ostatni post: PeKaP

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.