Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IC za granice
#1
Witam serdecznie. Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z wyjazdem z Warszawy do Berlina na legitymację kolejowa? Czy na bilet sieciowy pojadę czy muszę kupić jakiś normalny bilet od granicy?
Odpowiedz

#2
Od Rzepina musisz mieć bilet DB normalny o ile nie masz żadnych innych zniżek, lub przejściówka + bilet od Frankfurtu.
Odpowiedz

#3
Czyli np. Pojadę taniej że zniżka studencką, a kolejowa już nie. Dobrze rozumiem?
Odpowiedz

#4
Jeżeli masz europejską legitymację studencką to pojedziesz na studenckim, nie to nie.
Odpowiedz

#5
A FIPa nie masz?
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#6
Nie mam. A jak to wygląda praktycznie i teoretycznie dla mnie i rodziny?
Odpowiedz

#7
Są to ulgi kupowane u pracodawcy dla, załóżmy Ciebie i Twojej rodziny, dzięki którym możesz za darmo, a twoja rodzina z pewną ulgą, jeździć wszystkimi przewoźnikami należącymi do FIP.
Więcej masz w linku poniżej:
http://puls.intercity.pl/files/assets/ba...age28.html
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#8
Dziękuję bardzo za info.
Odpowiedz

#9
WołodyjowskiIC a mógłbyś np. na przykładzie wyjazdu do Hiszpanii napisać jak to mniejwiecej wygląda w praktyce oraz jakie są koszty takiego wyjazdu?
Odpowiedz

#10
Nigdy z takiej ulgi nie korzystałem, więc nie chce się mądrzyć w tym temacie. Pamiętam jak jeden z maszynistów opowiadał mi jak pojechał na tej uldze do Włoch z rodziną za półdarmo i więcej to tylko o takiej uldze czytałem w pulsie z 2013 roku Smile. Więc może popytaj kolegów ze spółki, może będą mieć lepsze informacje.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#11
A może ktoś z forumowiczów korzystał?
Odpowiedz

#12
Nikt nie korzystał?
A tak na marginesie. Do biletu sieciowego np z Wrocławia do Lwowa, gdzie są wagony sypialne wykupuje się miejsce do spania czy bierze się normalna miejscówkę za darmo?
Odpowiedz

#13
(17.11.2017, 06:11)pershing1899 napisał(a): A może ktoś z forumowiczów korzystał?

No więc wyjazd do Hiszpanii wygląda następująco
Do granicy na bilet sieciowy, przez Niemcy bilet FIP. Obowiązkowa rezerwacja w EIC Polska - Berlin. Od Berlina do Francji rezerwacja fakultatywna. Ale uwaga są pewne ograniczenia w korzystaniu z pociągów ICE w piątek i niedzielę po południu. Listę ograniczeń ma każda komórka w Zakładach zajmująca się wystawianiem biletów. Francja - obowiązkowa rezerwacja w pociągach TGV ( 1,5 euro) ale FIP tylko dla pracownika. Do Hiszpani TGV/AVE z Lyonu koszt obowiązkowej rezerwacji to 20-25 euro.
Hiszpania pociągi AVE rezerwacja obowiązkowa w cenie 10 euro, pozostałe pociągi dalekobieżne w gr 1,4 - 4,0 euro
greenman1435
Odpowiedz

#14
Dzięki za rozjasnienie sytuacji. A jak wygląda sprawa z tymi wagonami sypialnymi z Wrocławia do Lwowa?
Odpowiedz

#15
(22.11.2017, 15:37)pershing1899 napisał(a): Dzięki za rozjasnienie sytuacji. A jak wygląda sprawa z tymi wagonami sypialnymi z Wrocławia do Lwowa?

Trzeba wykupić miejsce sypialne. Poza tym od granicy do Lwowa bilet
greenman1435
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.