Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile łącznie potrzeba pieniędzy,żeby zostać maszynistą?
#31
Ja się nie czepiam, taka charakterystka firmy: )))) Ba nawet rozumiem taką politykę kadrową ?
Odpowiedz

#32
(05.11.2017, 16:16)nakama napisał(a): Paco91. Tyle że IC ma tylko 4 warsztaty w całym kraju, a w formularzach rekrutacyjnych zawsze była opcja wyboru 10-12 miast. Jedno drugiemu przeczy. Po za tym warsztat to tylko 2 miesiące, potem jeszcze miesiąc szkolenia teoretycznego, a jazdy za pomocnika i pod nadzorem robi się już w w pociągach. Słyszałem że IC zwraca koszty zakwaterowania na świadectwie, ale to tylko ze 3 miesiące, aż tyle to ich kosztuje ? Ja tam osobiście z chęcią bym się przeprowadził spod Lublina do Warszawy, tylko niech wpierw mnie przyjmą na świadectwo Tongue

Paco skąd jesteś ?

No właśnie IC najblizej mnie ma warszat w Krakowie czyli ok 80km..dlatego mnie nie chcą. Ja jestem z okolic Czechowic. I tu mam lokomotywownie Cargo-wską. Dlatego dostałem tylko od nich konkretna propozycje. Co do IC dziwi mnie fakt bo do Bielska Białej przyjeżdża dużo pociągów IC, można powiedzieć że nawet blizej mam do BB wiec mieli by mechanika pod ręką.

Co do przeprowadzki ok ale nie za 1500zł, raczej nie utrzyma się za to w Krakowie..
Odpowiedz

#33
Co do IC, do grona miast dołącza też Szczecin, a warsztat niestety w Gdyni..
Odpowiedz

#34
Panowie.. warsztaty to tylko 8 tyg .. Ja jestem w trakcie warsztatow in nie narzekam. Znizke na dojazdy dostajecie wiec bilet mies kosztuje grosze. Bo to koszt rzedu 20 zl. Zakwaterowanie jak ktos nie moze dojezdzac to juz IC zapewnia. Wyzywic mozna sie za niewielkie pieniadze jak sie chce. Sloiki z domu pobrac i po problemie. Big Grin Druga sprawa jesli przykladowo bylbys zapisany na Poznan a mial earsztaty we Wroclawiu to oprocz tego przysluguje Ci delegacja i zwroty za kazdy bilet/paliwo z dojazdu do pracy. Wiec nie pierniczcie ze jest zle bo naprawde warunki sa dobre jesli chodzi o wsparcie ze strony pracodawcy. Trzecia sprawa.. odleglosc nie ma znaczenia. Ja mam ponad 80km do bazy moi koledzy ponad 100km i nie patrzylo IC na odleglosc skoro nas przyjeli. Big Grin I jesli chodzi o BB i inne poboczne stacje to chyba (CHYBA) chodzi o to ze takie stacje sa tylko gniazdami gdzie sie manewruje. A jesli chodzi o wstawianie sie do pracy u dyspozytora to miastami od tego sa glowne aglomeracje typu Katowice, Krakow itp..
Odpowiedz

#35
Ja najprawdopodobniej po nowym roku trafie na warsztat, (też blisko Wrocka) i mam pytanie. Co Wy tam konkretnie robicie? Nie licząc zamiatania bo to każdy musi przejść.
Odpowiedz

#36
Przechodzisz przez wszystkie brygady na warsztacie. Zmiana co tyd jest. Wiec np w tym tyg jestescie na brygadzie od pneumatyki a na nast tyd przechodzicie na brygade od podwozia. Praca eyglada tak ze chodzisz cala dniowke za swoimi brygadzistami i przygladasz sie co robia. Zlecaja Ci jakies prace (przewaznie mniej znaczace) zebys mial co robic i przy okazji sie czegos nauczyl. Pytasz o wszystko co Cie interesuje oni Ci odpowiadaja na kazde pytanie. Wiec jest to taka praca i nauka w jednym. Nie ma sie czego bac bo jest w porzadku. Big Grin I wbrew pozorom nie chodzi sie tylko i wylacznie ze szczotka na kiju i zamiata. Chyba ze na wlasne zyczenie jak widza z nie jestes ani troche zainteresowany. Big Grin
Odpowiedz

#37
Eh co osoba to inna opinia: jeden mówi że odległość jest problemem a drugi że nie, jeden twierdzi że po 30-tce nie biorą, inny że nie, itp. Widzę że rekrutacja do IC to czysta ruletka  Confused
Odpowiedz

#38
Biorą po 30 i na odległość nie patrzą jeżeli chodzi o miejsce zamieszkania. Pytaj osób co są w IC a nie tych, którzy gdzieś tam słyszeli.
Jak tam Konrad zdałes licencje?
Odpowiedz

#39
Zdałem 97/100. O pracy jeszcze nic nie mówię aby nie zapeszać. Wszystko okaże się 17 listopada.
Odpowiedz

#40
(06.11.2017, 17:45)Ptrrk napisał(a): Panowie.. warsztaty to tylko 8 tyg .. Ja jestem w trakcie warsztatow in nie narzekam. Znizke na dojazdy dostajecie wiec bilet mies kosztuje grosze. Bo to koszt rzedu 20 zl. Zakwaterowanie jak ktos nie moze dojezdzac to juz IC zapewnia. Wyzywic mozna sie za niewielkie pieniadze jak sie chce. Sloiki z domu pobrac i po problemie. Big Grin Druga sprawa jesli przykladowo bylbys zapisany na Poznan a mial earsztaty we Wroclawiu to oprocz tego przysluguje Ci delegacja i zwroty za kazdy bilet/paliwo z dojazdu do pracy. Wiec nie pierniczcie ze jest zle bo naprawde warunki sa dobre jesli chodzi o wsparcie ze strony pracodawcy. Trzecia sprawa.. odleglosc nie ma znaczenia. Ja mam ponad 80km do bazy moi koledzy ponad 100km i nie patrzylo IC na odleglosc skoro nas przyjeli. Big Grin I jesli chodzi o BB i inne poboczne stacje to chyba (CHYBA) chodzi o to ze takie stacje sa tylko gniazdami gdzie sie manewruje. A jesli chodzi o wstawianie sie do pracy u dyspozytora to miastami od tego sa glowne aglomeracje typu Katowice, Krakow itp..



Kolego nie tak do końca pierniczenje. Jest to forum i każdy może się wypowiedzieć jak to w jego przypadku było. To że akurat Tobie poszło jak z płatka przy naborze do IC to się tylko ciesz. Inni takiego szczęścia nie mieli. Tak jak w moim przypadku jest to ruletka. Czy chodzi im o odległość od szopy czy w przyszłości od dyspozyotora nie wiem. Fak jest taki ze nie każdy się tak łatwo do IC dostaje.
Inna sprawa ze nie ma co uzależniać się od jednej spółki, trzeba składać papiery gdzie się tylko da. Wiem ,mam to szczęście mogę olac IC i składać papiery do Lotosu, Cargo, KŚ itd itd. A gdzie się dostane to już nie ważne. Ale są osoby które takiej mozliwosci nie maja i niestety muszą się liczyć ze spółka IC nie będzie nimi zainteresowana . Smile
Odpowiedz

#41
Tylko do innych zakładów też nie jest łatwo się dostać....
Nie ma sensu dorabiac ideologii jeżeli chodzi o IC.
A jak było u was Konrad ze zdawalnoscia? No i gdzie idziesz na te świadectwo?
Odpowiedz

#42
Zdali wszyscy. Jedno pytanie było trudne, konkretnie chodziło o sygnał dzwiekowy Rm2. Świadectwo to jeszcze nic na 100% pewnego?. Oficjalnie pochwale się jak podpisze umowę.
Odpowiedz

#43
Paco bez nerwow.. przeczytaj raz jeszcze to co napisalem. Big Grin Nie napisalem ze latwo sie dostac tylko ze warunki sa dobre i wcale nie trzeba miec duzo kasy zeby sie utrzymac na czas szkolenia. Chyba ze masz rodzine na karku no to juz inna sprawa ale nikt sie tutaj nie chwalil ze ma dzieci i zone na garnuszku. Tongue Do tego bylo napisane "nie pierniczcie" .
Odpowiedz

#44
Coraz więcej firm aktualnie robi uprawnienia pod szkolenie na świadectwo bo maszynistów na rynku zaczyna po prostu brakować. Każdy kto ma licencje lub planuje ją zrobić znajdzie w końcu pracę. Najważniejsze nie napalac się jak wielu na Inter City tylko iść tam gdzie rzeczywiście przyjmują.

Jeśli chodzi dojazdy do pracy to są firmy które ganiają taksówkami za pracownikami.
Odpowiedz

#45
(06.11.2017, 21:06)Ptrrk napisał(a): Paco bez nerwow.. przeczytaj raz jeszcze to co napisalem. Big Grin Nie napisalem ze latwo sie dostac tylko ze warunki sa dobre i wcale nie trzeba miec duzo kasy zeby sie utrzymac na czas szkolenia. Chyba ze masz rodzine na karku no to juz inna sprawa ale nikt sie tutaj nie chwalil ze ma dzieci i zone na garnuszku. Tongue Do tego bylo napisane "nie pierniczcie" .



Spokoj to podstawa Smile nerwowy nie jestem Smile Może trochę poirytowany polityka przyjęć do IC. Tak to nie zarzucam Ci ze piszesz nie prawdy. Po prostu inni maja więcej szczęścia. Smile



Konrad1961 Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat egzaminu? Jak wygląda? W jaki sposób udziela się odpowiedzi? ( w sensie czy jest to test wielokrotnego wyboru? Czy pytania otwarte? ).
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak zostać rewidentem duzy_777 2 1 845 02.06.2021, 14:47
Ostatni post: pawel199
  jak zostać maszynistą Jurek 1 1 527 26.05.2021, 17:21
Ostatni post: CounterSpace838
  Jak zostać maszynistą w PKP Cargo ET22FAN 5 4 528 06.03.2021, 14:47
Ostatni post: CounterSpace838
  Jak zostać ustawiaczem / manewrowym? Feuer 0 1 838 08.08.2020, 22:30
Ostatni post: Feuer
Lightbulb Jak nie zostać manewrowym. Syn_derektora 14 5 272 24.06.2020, 14:30
Ostatni post: duzy_777

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.