Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Wrocławia do Warszawy przez Poznań, czy...?
#16
Pociągi kwalifikowane, czyli obecnie EIC za kilka dni także Ex mogą sobie być przeniesione na trasę przez Koniecpol. Ja chcę, aby na linię 14 i odnogę do Wrocławia wróciło więcej pociągów klasy średniej, czyli pospiesznych.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#17
A móg³by¶ to uzasadniæ ekonomicznie, a nie wed³ug zasad lokalnego patriotyzmu? Wed³ug mnie liczba TLK na tej trasie jest obecnie odpowiednia, i tak nie je¿d¿± wype³nione po brzegi. Je¶li ju¿ to przyda³oby siê wiêcej R i IR.
Odpowiedz

#18
Już tłumaczę, jak najlepiej potrafię. Otóż jeśli chodziłoby o jakieś połączenia poranne, to południowa Wielkopolska, jak i miasta takie jak Sieradz, Zduńska Wola, Łódź i jej mieszkańcy też mają do załatwienia nie jedną sprawę w stolicy i chcieliby tam być jak najwcześniej, a mają możliwość bycia tam dopiero o 12. O ile z Łodzi taki interes załatwisz, o ile z Wrocławia także dostaniesz się rano do stolicy, o tyle z Ostrowa, Kalisza już nie. I ta godzina uniemożliwia także powrót ostatnim pociągiem ze stolicy. Dlatego ja uruchomiłbym dawnego Ostrowianina, który nawet jeśli w Ostrowie ruszał z frekwencją 10% dalej się na zapełniał. Są pociągi, które całą trasę pokonują z taką frekwencją.

I następnym takim pociągiem byłby skład wyruszający z Ostrowa do Warszawy między 13, a 16. Teraz w połączeniach jest ogromna luka (od 11 do 18). W zeszłym rozkładzie kursował pociąg "Czartoryski" do Gdyni, który został skrócony do Warszawy, w tym roku całkowicie usunięty. O ile godzina 13 mogła się wydać nieekonomiczna o tyle 15, jako godzina powrotów już bardzo pasowała. A i w tych godzinach kiedyś jeździły Sudety (15.35) i ludzie chętni na podróż do Warszawy byli.

Ostatnim połączeniem stricte nie dotyczącym odcinka Wrocław - Ostrów jest d. Włókniarz, który umożliwiłby podróż rano do Poznania i wieczorem powrót z tego miasta. A argumenty mam takie same, jak w przypadku Warszawy.

Nie chcę robić rewolucji, ale uruchomienie dodatkowo dwóch/trzech nowych połączeń nie jest czymś wielkim, co nagle z Ostrowa robi nie wiem jakie miasto. Nie kieruję się w tych myślach lokalnym patriotyzmem, gdyż jeśli on brałby górę to chciałbym, aby było tak jak kiedyś, tzn. pociągi na tej linii co 2-3 h zarówno w jedną jak i drugą stronę. A wiem, że tego się nie da.

Masz rację co do osobowych. W godzinach popołudniowych ich brakuje i nie wiem, z czego wynika fakt, że o ile Ostrów i Poznań są ładnie połączone, o tyle do Wrocławia ciężko się dostać i wrócić.

A i wracając jeszcze całkowicie do poprzedniego postu uważam, że teraz marka TLK to maksimum co na tej linii może się pojawić, gdyż na Ex nie ma co liczyć. Raz prędkość nie byłaby za dobra, a dwa ludzie dawno nie widzieli tu Odry.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Będą cztery tory na każdym wylocie z Warszawy Adams 1 2 732 17.06.2018, 18:55
Ostatni post: kazio
  Z Kielc do Warszawy przez CMK? Domio 10 4 487 14.06.2012, 23:27
Ostatni post: tw_kolejofil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.