Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurs na licencję maszynisty Śląsk
#1
Witam serdecznie,
Szanowni forumowicze z racji tego iż moje starania aby dostać sie na kurs licencji maszynisty organizowany przez PKP IC, poraz kolejny się nie powiodły, zastanawiam się czy nie zrobić licencji na własna rękę. Dlatego moje pytanie brzmi:

Czy ma ktoś informacje na temat ośrodków szkolących na Śląsku które mógłby polecić?
I czy ktoś się orientuje żeby jakaś spółka na Śląsku taki kurs organzowała?( czy to PKP IC, Cargo, KŚ).

P.S Jeśli ktokoliwek ma informacje że gdzieś taki kurs (równierz organizowany przez PUP) ma ruszyć i chciałby wziąć w nim udział , może byłaby szansa stworzyć taką grupę?

Z góry dziękuje za rzeczowe odpowiedzi, mam nadzieje ze nie dubluje wątku Smile
Pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
Tylko IC raz na jakiś czas robi takie kursy. Jeżeli chcesz się dostać do jakieś spółki to musisz zrobić licencję we własnym zakresie i potem chodzić po firmach i pytać się czy nie wezmą Cię na świadectwo. Ja tak zrobiłem przed rozpoczęciem kursu na licencję i już wiem gdzie pójdę na świadectwo.
Odpowiedz

#3
No właśnie jak to jest z tą licencja na własną rękę?
Czy jest szansa ze wezmą mnie na świadectwo? Czytając inne wątki wynika że zrobię licencję, wydam 6000zł a poźniej cierp ciało jak chciało.
Trochę taki temat taboo....
Odpowiedz

#4
Ja poszukasz dobrze to znajdziesz firmę. Tam gdzie Ja obecnie robię licencję każdy po kursie znajduje pracę.
Odpowiedz

#5
Dzięki wielkie za odpowiedź Smile
Z racji że nie mam szczęścia dostać się do PKP IC,
musze poważnie rozważyć zrobienie licencji na własną rękę.

A tak wracajac do pytania przewodniego, ktoś może polecić jakiś ośrodek na śląsku? Czy później spółki patrzą na to gdzie robiło się licencje? Czy nie ma to znaczenia?
Odpowiedz

#6
Przewoźnicy raczej nie patrzą na to gdzie zrobiona licencja. Rób tam gdzie masz najbliżej lub najtaniej.
Odpowiedz

#7
W Krakowie Natura Tour ma centrum szkoleniowe. Tam chyba najszybciej zrobisz licencję
Odpowiedz

#8
Przewoźnicy mają głęboko gdzie robiłeś licencję, masz ją mieć i to już wraz z badaniami które przejdziesz,połowa sukcesu..tak jak kolega wspomniał, wybierz najbliżej ,najtaniej i najszybciej..Amen
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#9
Ok dzięki Panaowie za trochę światła rzuconego na sprawę. Smile

O CS Natura słyszałem kiedy składałem papiery do IC. Jednak robiąc licencje na własną rękę będę kierował się cenę i odległoscia. Do Krakowa mam 150km a do Katowic nie całe 50km wiec to może przesądzić o wyborze ośrodka.

A czy ktoś może wypowiedzieć się na temat firmy Lotos Kolej? Również taka u mnie w mieście jest, jednak dostać się tam to istny cud...
Odpowiedz

#10
Dam Ci radę. Zalicz najpierw badania a dopiero później pomysł o miejscu szkolenia i pracy. Są dosyć ciężkie i połowa odpada.
Odpowiedz

#11
No tak od czegoś trzeba zacząć, jak nie przejdę to przynajmniej będę wiedział ze się nie nadaję.

A co do tych badań, z tego co widziałem przeprowadza je UTK. W Katowicach jest oddział wiec myślę że tam na te badania mogę się udać. Ale czy przyjmują ludzi z przysłowiowej ulicy? Jak to wygląda z perspektywy administracyjnej? Jakieś skierowanie... itd jest potrzebne?
Odpowiedz

#12
Badań nie robi UTK tylko przychodnia która ma do tego uprawnienia, dzwonisz, umawiasz się, płacisz około 800 zł i dostajesz obiegowke. Zrobienie wszystkiego zajmie Ci cały dzień a werdykt dostaniesz po tygodniu kiedy z laboratorium wrócą narkotesty oraz inne badania.
Odpowiedz

#13
Wyniki z laboratorium sa tego samego dnia. Wiec tydzien sie nie czeka....
Odpowiedz

#14
To nie wiem gdzie jest tak dobrze XD. Ja robiąc badania w Lubinie musiałem czekać bo próbki szły do Wrocławia.
Odpowiedz

#15
A no tak UTK wydaje licencje.

W sumie nie taki diabeł straszy jak go maluja. Myślałem ze beda potrzbne skierowania, zaswiadczenia, po co? na co? To panu....O narkotyki i alkohol się nie boję, baridziej wzrok i psychotesty. Jak nie będą jakoś bardziej wygorowane niż na prawo jazdy kat D to mam szansę Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na ile są ważne badania na kurs? Boomy 1 75 26.03.2024, 09:39
Ostatni post: Dudi85
  Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service Boomy 6 250 29.02.2024, 16:21
Ostatni post: Dudi85
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 724 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Thumbs Up Badania na Licencję Maszynisty. Test Ishihary Mr_Perfect 86 9 1 623 15.09.2023, 15:28
Ostatni post: kempa240
  Egzamin na licencje maszynisty Utk Małymaszynita123 12 5 296 10.09.2023, 09:55
Ostatni post: Polczenkow

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.