Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[KW] Koleje Wielkopolskie - temat zbiorczy
#16
Na razie nie mają własnych kas, więc pewnie w kasach PR i PKP IC, o ile są uaktualnienia software'u kas biletowych co do przewoźnika, powinna być już od czerwca adnotacja "przewoźnik KW" na bilecie ;-)

Najlepsze jest to, że obsługę będą stanowić pracownicy PR, do czasu zatrudnienia świeżaków, lub "skuszenia" pracowników PR Poznań ;-)
Odpowiedz

#17
Cytat:Najlepsze jest to, że obsługę będą stanowić pracownicy PR, do czasu zatrudnienia świeżaków, lub "skuszenia" pracowników PR Poznań
Skąd weźmiesz "świeżaków" skoro KW nie organizuje zadnych kursów itp. Pozatym kto z pracowników PR będzie się pchał do spółki która niewiadomo czy przetrwa kolejny rok, a w WZPR to tylko byle do emerytury.

[ Dodano: 2011-05-25, 23:20 ]
Maciej napisał(a):więc mam do was pytanie jeśli ktoś się orientuje, czy bilety na pociąg KW kupuje się w kasie PR czy jeszcze gdzieś indziej?
Będą dostępne w kasach PR.
...
Odpowiedz

#18
@Lubuszanin
Przede wszystkim to przydałby im się coach w dziale HR, który szkoliłby potencjalnych kandydatów. Mówię to jako przyszły specjalista HR. A swoją drogą ma pan rację, rekrutacja nie jest zbyt dobrze prowadzona, gdyż na stronie brak informacji o potrzebnych uprawnieniach, o których na miejscu dowiaduje się człowiek od Wojcińskiego :lol:

Poza tym emeryci na pewno będą chcieli dorobić w KW, zwłaszcza ex konduktorzy PR (wcześniejsze emerytury) ;-)
Odpowiedz

#19
Przydało by się aby KW nie powstały. Tak było by najlepiej.
Odpowiedz

#20
przem710 napisał(a):Przydało by się aby KW nie powstały. Tak było by najlepiej.

Niech zgadnę dla PR?

Tyle tylko że niekoniecznie to co dobre dla nich jest z korzyścią dla pasażerów.
Odpowiedz

#21
pospieszny, rozbili relację Ostrów-Głogów. Teraz niezbędna będzie przesiadka w Lesznie.
Pozatym co Ci przyniesie KW? Na Jarocin i tak dalej będzie jeździć KKZ bo SA108 ciągle defektują. Pozatym na Leszno-Krotoszyn-Ostrów czesto zdażają się składy zastępcze. Pytanie: skąd takie składy weźmie KW? Poco KW taka administracja.

Łatwo tak mówić z perfektywy Warszawki, Krakowa czy innego miasta, bo raczej nie stacjonujesz w okolicach Leszna, inaczej znałbyś realia taborowe.
...
Odpowiedz

#22
pospieszny napisał(a):Niech zgadnê dla PR?
Otó¿ nie, dla wszystkich przewo¼ników. I nie dlatego, ¿e wyro¶nie z tego jaka¶ przera¿aj±ca konkurencja, do której przejd± wszyscy pasa¿erowie. Wrêcz odwrotnie, powsta³ jaki¶ dziwny twór co siê chce zwaæ "Kolejami", a nie ma taboru, zaplecza ani nawet pracowników (nie mówiê o "dyrechtorach") i z dum± i pie¶ni± na ustach chce wej¶æ na rynek i woziæ ludzi. A jak na razie jest z tego jedna wielka klapa.
Co pomy¶li zwyk³y pasa¿er, któremu stworzenie kolejnej spó³eczki krótko mówi±c wisi? "G³upia kolej, g³upie PKP, poci±gów nie maj± ani konduktorów, to ja bêdê je¼dzi³ PKS-em, tam przynajmniej maj± autobusy i kierowców." I w ten oto sposób strac± na tym zarówno KW jak i PR, IC i samorz±d województwa.
Odpowiedz

#23
Jak ktoś wyżej napisał - niepotrzebnie rozbito relację Głogów - Ostrów. A i jak dowiedziałem się ze strony internetowej KW, posiadają one porażającą ilość 22 autobusów szynowych, ponoć bardzo awaryjnych. Ile z nich zostaje na rezerwie i czy ona starczy?
Odpowiedz

#24
Obecnie szynobusy serwisowała firma wyłoniona w przetargu przez KW (!). Nie poprawiło to sytuacji taborowej. Zimą połowa była zepsuta, teraz również. KW ogłasza kolejny przetarg na serwisowanie maszyn...
...
Odpowiedz

#25
To jak to w ogóle funkcjonuje, z połową taboru? :-O
Odpowiedz

#26
A to dziwne, bo KW narzeka na PR za złe serwisowanie.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#27
Niestety, Koleje Wielkopolskie wydają się być nietrafionym pomysłem na obecną chwilę. Brak porządnego, niepsującego się taboru czy nawet pracowników (oprócz oczywiście administracji, ale ta jest zawsze) spowoduje jedynie generowanie dużych kosztów.
Czy będą obecne w pociągach terminale mobilne, ułatwiające sprzedaż biletów i wykonanie innych czynności, jak już Koleje Wielkopolskie będą miały własne drużyny konduktorskie? Czy będzie można kupić bilet na przez Internet, jak to już mają w ofercie Przewozy Regionalne? Czy będzie można śledzić położenie autobusów szynowych przez GPS w Internecie? Jeśli na te trzy pytania odpowiedź jest negatywna, to Koleje Wielkopolskie przy tych samych szynobusach, z których korzystały Przewozy Regionalne, nie stworzą wcale nowej jakości. Wręcz zostanie ona w pewien sposób ograniczona.
Oczywiście władze spółki cały czas czekają na dostawę tych 22 pociągów z PESY, a także na modernizację kolejnych EN57. Zobaczymy więc jak to będzie w przyszłości.

Ciekawe dane znajdują się w rozkładzie od 1 czerwca:
- PR 67336 Głogów (16:51) - Leszno (17:50)
- KW 7732 Leszno (17:49) - Ostrów Wlkp. (19:37)
Pewnie w rozkładzie jest błąd, bo taka sytuacja jest nie do pomyślenia.
Odpowiedz

#28
sebol71 napisał(a):Pewnie w rozkładzie jest błąd, bo taka sytuacja jest nie do pomyślenia.

No głowy bym sobie nie dał uciąć, że to literówka ;-)

Czytałem, że szynobusy wielkopolskie są bardziej awaryjną serią w całej Europie, żadnych dowodów tych tez nie znalazłem, ale coś w tym musi być. Mnożenie spółek jest wg mnie bezcelowe - jaką nową jakość mają wprowadzić, gdy działają na tym samym taborze?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#29
Lubuszanin napisał(a):rozbili relację Ostrów-Głogów

Tak, bo do tej pory była jedna bezpośrednia.Mają się od kogo uczyć, PR- y są mistrzami relacji i komunikowania.

O klimatach Leszna i okolic co nieco wiem. Wiem też że tylko powstanie KW może w dłuższej perspektywie zapobiec sytuacji np. Zielonej Góry gdzie puszcza się KKZ w relacji do/z Zbąszynka w poprze szczytu przewozowego.
Śmieszy mnie sytuacja gdzie kilka dni po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy 2010/11 pojawia się informacja że KKZ obowiązuje do 10.12.2011.

Czekam i razem z pasażerami zapraszam KW do Lubuskiego bo wiem że są rozmowy i plany.
Nic gorszego od tego co pasażerom na co dzień fundują PR nie może się zdarzyć, one są po prostu nie do przebicia :-D
Czas i konkurencja zrobią swoje, wierzę że zyskają na tym tylko klienci bo to dla nich jest transport kolejowy. Są głosy odmiennych poglądów ale i do nich każdy ma prawo.
Odpowiedz

#30
Autobus szynowy kursuje na zasadzie pociągu.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wagony Push-Pull POLREGIO - Temat zbiorczy norbis97 11 5 732 23.01.2018, 20:27
Ostatni post: DamianT
  Ankieta na temat oceny usług Kolei Śląskich szymon23331 1 2 763 16.11.2015, 21:36
Ostatni post: kazio
  [Dolny Śląsk] Konsultacje społeczne na temat r.j. 2013/2104 Adams 3 6 107 24.01.2013, 08:38
Ostatni post: Bartek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.