• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkład Jazdy 2017/2018
#1
Cytat:
railman napisał(a):A do tego, wszystkie połączenia z Leszna mają być wydłużone do Kalisza Smile.


Projekt rozkładu jazdy pociągów wojewódzkich 2017/18 na terenie Wielkopolski.

Departament Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przedkłada do konsultacji projekt rocznego rozkładu jazdy pociągów wojewódzkich na rok 2017/18, który zawiera wykaz przewidywanych do uruchomienia od 10 grudnia 2017r. pociągów osobowych i przyspieszonych, wraz z orientacyjnymi godzinami i terminami kursowania tych pociągów. Informujemy, że w związku z trwającymi uzgodnieniami pomiędzy zarządcą linii kolejowych, przewoźnikami kolejowymi i organizatorami publicznego transportu zbiorowego oraz inwestycjami komunikacyjnymi, które mogą być realizowane w okresie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2017/18, niektóre podane w tabelach czasy odjazdów, przyjazdów pociągów, terminy, relacje i liczby pociągów mogą ulec zmianie.

Uwagi i wnioski dotyczące zamieszczonego zarysu rocznego rozkładu jazdy pociągów wojewódzkich na rok 2017/18 można składać pisemnie na adres do 18 sierpnia 2017 r.:

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Departament Transportu – Wydział Transportu Kolejowego

al. Niepodległosci 34, 61-714 Poznań

lub drogą elektroniczną na adres:

[email protected]

Zgłoszone propozycje zostaną uwzględnione przez organizatora przy opracowywaniu ostatecznej wersji rocznego rozkładu jazdy pociągów po dokonaniu analizy możliwości techniczno-ekonomicznych proponowanych zmian. W załącznikach zawartych poniżej przedstawiono do wiadomości projekty rozkładów jazdy na rok 2017/18.

Rozkład 
Kalisz - Poznań
https://www.umww.pl/attachments/article/...0PR+KW.pdf

Kalisz - Leszno
https://www.umww.pl/attachments/article/....%20KW.pdf

źródło: https://www.umww.pl/mobile/konsultacje-p...10-12-2017
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtopi...&start=160

  Odpowiedz
#2
Codziennie 17 pociągów więcej - PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2017/2018

Nowe połączenia krajowe i międzynarodowe, powrót pociągów do Hrubieszowa i Sandomierza, więcej składów kategorii InterCity obsługiwanych przez pojazdy FLIRT3 i PesaDART oraz dodatkowe kursy weekendowe – tak w dużym skrócie prezentuje się nowy rozkład jazdy PKP Intercity. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 grudnia 2017 roku.

Szczegóły: PKP InterCity

Oprócz nowości rozkładowych, pojawią się także nowości taborowe. Trzy nocne pociągi - "Karkonosze" , "Pogoria" i "Witkacy" będą zestawione z EZT. Pierwszy z Darta, a dwa kolejne z Flirtów. Co sądzicie o takim pomyśle?

P.S.
Liczę że w tym temacie rozkręci się tutaj w miarę merytoryczna dyskusja, gdyż na InfoKolej poziom dyskusji, a zwłaszcza herezje zakompleksionej Noemy dobił do dna i tego po prostu się nie da czytać
  Odpowiedz
#3
O, w końcu w nocnych poc. będą EZT; choć ja ososbiście uważam, że przedziałowy na noc jest lepszy - można zgasić światło, przespać się, a nie jak w Flircie światło daje po oczach - jechałem ostatnio z Poznania do Kalisza i chciałem się zdrzemnąć i w ogóle nie dało rady bo tak oświetlony cały był....
  Odpowiedz
#4
Jako, że miałem okazję pracować na WARSie w EZTach muszę szczerzę współczuć pracownikom którzy będą pracować od grudnia. Nie dość, że na Flircie obiegi są tak długie, że często gęsto ludzie śpią po 2-3 góra 4 godziny na dobę to jeszcze nocne składy im dokładają. Myślałem, że obiegi typu od 4:40 do 1:30 to maks, ale w tym roku będzie jeszcze gorzej.

Co do samego rozkładu, zastanawiam się, czy wypali opcja z pociągiem Intercity z Gorzowa, szczególnie, że część wagonów na ten pociąg przechodzi na TLK Uznam...
  Odpowiedz
#5
Od 10 grudnia pociąg TLK "Kociewie" znika z "Ostbahnu" Wtedy zaś zmieni swoją trasę i z Gorzowa do Gdyni zacznie jeździć przez Bydgoszcz, Laskowice Pomorskie
Zaś w miejsce "Kociewia" na "Ostbahnie" wchodzi nowy pociąg o nazwie "Bory Tucholskie z Gdyni Głównej ( odjazd przed godziną 12 ) do Piły Głównej (przyjazd ok godziny 15)

Tutaj wstępne godziny odjazdów pociągu TLK "Bory Tucholskie" dla stacji Starogard Gdański ->

https://www.facebook.com/KolejowyStarogard/

[Obrazek: 23167477_1819048891463414_78616473874205...e=5AAABC3F]
  Odpowiedz
#6
Trochę dziwna ta zmiana. Uważam że trasa Kociewia przez Ostbahn była idealna. Bydgoszcz z Gorzowem powinna bardziej łączyć relacja od strony Warszawy lub Łodzi.
  Odpowiedz
#7
Pytanie z innej beczki. Kiedy pojawią się rozkłady plakatowe na portalu pasażera? Czasem nie powinny być miesiąc przed wprowadzeniem?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
  Odpowiedz
#8
Damian, ustawowo mają na to 3 tygodnie, czyli najpóźniej muszą opublikować 18 listopada. Znając "skrupulatność" PLK nie zrobią tego wcześniej.
  Odpowiedz
#9
Dzięki, Adam. Cały czas myślałem, że miesiąc. No to czekam dalej Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
  Odpowiedz
#10
Apropos TLK Kociewie

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/...84483.html

  Odpowiedz
#11
Od wejścia nowego RJ 2017/18 pociąg REGIO 50471 "Łuczniczka" oraz powrotny R 55302 ma jeździć w skróconej relacji Bydgoszcz Główna- Gdańsk Wrzeszcz.
Wie może ktoś jaka jest tego przyczyna ?
  Odpowiedz
#12
Możliwe, że słabe zainteresowanie tym pociągiem choć jest to tylko moje przypuszczenie.
Rozkład jazdy funkcjonuje już blisko miesiąc i jak tam - uwagi, spostrzeżenia czy coś się polepszyło/pogorszyło?
  Odpowiedz
#13
Uwagi?

Pociągi między Szczecinem a Przemyślem notorycznie są opóźnione. Przez ostatnich kilka dni obserwowałem je dość wnikliwie. Szczególnie IC HETMAN. Codzienni już na starcie łapał opóźnienie. To chyba nie jest normalne...
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
  Odpowiedz
#14
Na temat opóźnień ,może świadczyć niezbyt dobry start nowego IC "Kociewie" , który opisany był na łamach Rynku Kolejowego 15 grudnia ur

Cytat:Pasażerowie pociągu IC Kociewie, relacji Gorzów Wielkopolski Wschodni – Gdynia Główna, już w kilka dni od uruchomienia połączenia w nowym rozkładzie jazdy przekonali się, że wciąż nie mogą liczyć na jego punktualność. Niemal codziennie pociąg "łapie" spore opóźnienia i wydaje się, że problem jest systemowy...

...Niestety, od pierwszych dni kursowania pociąg znów zalicza duże opóźnienia. Dlaczego? Wygląda na to, że winny jest bardzo skomplikowany system obiegowania wagonów, z których korzysta IC Kociewie...

Pomijając fakt wprowadzenia kategorii IC ,w przypadku gdy pociąg kursuje na niezmodernizowanym taborze.

Natomiast nowy pociąg TLK "Bory Tucholskie" ( który co prawda można powiedzieć jest starym Kociewiem, pod nowym szyldem ;Wink nie odnotował ogromnych, czy też regularnych spóznień. 

Natomiast jego godziny kursowania, wg mojej prywatnej opinii są niezbyt trafione.  
Na przykładzie stacji Starogard Gdański, "Bory Tucholskie" z Gdyni do Piły, odjeżdżają o godzinie 13 20, zaś w drodze powrotnej przed godziną 20. 

Wg mnie godziny powinny być na odwrót, dlaczego ? ponieważ mając jako punkt odniesienia stację Starogard Gdański, to między godziną 12, a 16 ze Starogardu w kierunku Tczewa nie ma żadnego pociągu z Chojnic (Piły).
Taka "dziura rozkładowa" nie jest przyjemna, gdy trzeba gdzieś pilnie jechać itp.
Pomijać fakt że np. R 50708 relacji Chojnice-Tczew nie kursuje w soboty, zatem taka dziura w rozkładzie  trwa od godziny 9 do 16.
A same "Bory Tucholskie" w przeciwieństwie do starego TLK "Kociewie" kursują od poniedziałku do niedzieli, więc miały by szanse mieć dobrą frekwencję.

Dla porównania o godzinie 14 ( przyjazd do STG)  z Tczewa do Chojnic, kursuje R 50779, który co prawda nie jedzie do samej Piły, ale większość podróżnych kursuje najdalej do Chojnic.

Gdyby TLK "Bory Tucholskie" jeździł do Gdyni z Piły po popołudniu, tj po godzinie 13 był w Starogardzie, zaś wracał by do Piły ok 19 40 w punktu odniesienia do Starogardu, myślę że frekwencja bardziej by mu wzrosła.

Oczywiście to tylko moja opinia Wink
  Odpowiedz
#15
Największym nieporozumieniem nowego rozkładu jazdy jest chyba przetrasowanie międzynarodowego "Chopina", który był najsensowniejszym godzinowo i szybkim połączeniem Górnego Śląska i Zagłębia z Warszawą. Takim sposobem wieczorem między Krakowem a Warszawą w ciągu godziny są trzy szybkie i tanie połączenia w ciągu godziny, a w kierunku Śląska nic. Jeśli już uznano że polityczna wieś Brzeszcze musi mieć koniecznie połączenie międzynarodowe w postaci Chopina, to w kierunku Katowic w jego miejsce powinna zostać przetrasowana Hańcza przez CMK, a Wysocki jako osobny pociąg powinien kursować w relacji Warszawa - Częstochowa.
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkład jazdy 2020/2021 pasażerSzczecin 30 8 600 Wczoraj, 18:37
Ostatni post: sztaba
  Rozkład Jazdy 2019/2020 pasqudek 72 35 791 15.06.2020, 18:52
Ostatni post: Adams
  Rozkład Jazdy 2018/19 Adams 111 9 659 02.07.2019, 00:38
Ostatni post: vernalisadonis
  Propozycje do rozkładu jazdy 2018/2019 SAP102 22 7 148 17.03.2018, 01:09
Ostatni post: ET40
  Rozkład jazdy 2016/2017 masovian 164 22 064 09.05.2017, 17:55
Ostatni post: Adams

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości