Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca na kolei - jaka przyszłość?
#46
Mika napisał(a):Do tytułu technika nie jest potrzebna matura

Teoretycznie nie. Ale znowu z takim wykształceniem nie ma szans na prace w spółce kolejowej. (nie dot. to pracowników już zatrudnionych)
Odpowiedz

#47
Mika napisał(a):
rustsaltz napisał(a):(wiem, że w Katowicach są, )
A skąd Ty masz te informacje? :-P
Nie, żebym antyreklamę robił firmie, ale "nie podążaj tą drogą" Wink

Cytat:Ale najpierw to ze zdrowiem się zorientuj jak tam u Ciebie, bo to dyskwalifikuje przy samych badaniach.
Jakieś nowe przepisy co do zdrowia miały wchodzić. Wiadomo coś na ten temat?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#48
Cytat:Teoretycznie nie. Ale znowu z takim wykształceniem nie ma szans na prace w spółce kolejowej. (nie dot. to pracowników już zatrudnionych)
Praktycznie też nie.

Cytat:Jakieś nowe przepisy co do zdrowia miały wchodzić. Wiadomo coś na ten temat?
Nic mi na ten temat nie wiadomo, chciałem mu uświadomić że to nie takie proste ;-)
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#49
Ja tam dopiero 18 lat mam i rok szkoły LO a potem na techniczne 2 letnie, a co do zdrowia to jest git, pierwsza kategoria ostatnio badania miałem właśnie. A praca na kolei jako maszynista to od 6 roku życia się podobała i tak to zostało. I tak się zastanawiam czy na PKP jest w ogóle jakaś szansa, że na warsztat by przyjęli, bo jak słyszałem gdzieś to niby to prawie niemożliwe bez znajomości. Ale spróbować zawsze można. A kto wie jak z przyjęciami na kolej w PR ???

//edit by Obleśny Szczur
Ortografia.


@Mika: Informacje to wiesz gdzieś z neta od znajomych którzy robią w tym fachu od mechaników i każdy różne rzeczy mówi. Jeden mechanik z IC powiedział kiedyś że ma samo wykształcenie ogólnokształcące dopiero jak zaczął prace na warsztacie poszedł robić tytuł technika - elektryka :!: a był z ulicy po prostu tak jak opowiadał.

//Scaliłem posty
przem710
Odpowiedz

#50
Nie wiem czy w chwili obecnej opłacałoby się wziąć kogoś z "ulicy" po ogólniaku i wyszkolić go do technika...To przecież są koszta.
Ja obecnie mam skończone technikum, mam tytuł technika mechanika, obecnie studiuję automatykę i robotykę. Planuję po studiach "uderzyć" do PLK z nadzieją pracy jako automatyk.
Maszynista-stażysta 
Odpowiedz

#51
Na mechanika żeby iść to nie koniecznie trzeba mieć skończone Technikum - elektrotechniczne ? Może być np. mechaniczne, mechatronik ?
Odpowiedz

#52
Może.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#53
Alexej napisał(a):Planuję po studiach "uderzyć" do PLK z nadzieją pracy jako automatyk.
A po co Ci studia do pracy automatyka? Naczelnikiem chcesz zostać? Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#54
No pewnie :-D

// mikrobart: Nie cytujemy przedmówcy.
Maszynista-stażysta 
Odpowiedz

#55
Na początku można nap******ć, później przyjdą starsze latka, chociażby 50 i wtedy lepiej jest przejść na stołek i z głową kierować tym "co się ma" ;-)

// mikrobart: Nie przeklinajmy.
Drezynowy z linii nr 52
Białowieża Pałac-- Białowieża Towarowa-- Podolany-- Grudki-- Miejsce Mocy-- Czerlonka-- Nieznany Bór(BSz)
Odpowiedz

#56
Ale na ten stołek w PKP to nie jest taka łatwa rzecz przejść. Kto na stołku ten na stołku. :-D Na dyżurnego ruchu możesz śmiało startować.
Odpowiedz

#57
Tylko, że z wyższym wykształceniem masz szansę zostać kierownikiem/naczelnikiem. Małą,ale zawsze ;-) A ze średnim, no cóż... nie ma szans awansu aż tak wysoko.
Maszynista-stażysta 
Odpowiedz

#58
To uderzaj do PLK ;-) Ja też po ukończeniu szkoły średniej Technicznej z nadzieją zatrudnienia w PKP na warsztat i ukończenia kursu maszynisty. Trzeba próbować ;-)
Odpowiedz

#59
Alexej napisał(a):Tylko, że z wyższym wykształceniem masz szansę zostać kierownikiem/naczelnikiem. Małą,ale zawsze ;-) A ze średnim, no cóż... nie ma szans awansu aż tak wysoko.

Człowiek rozwija się całe życie, zawsze możesz się dokształcić, to chyba nie problem.
Odpowiedz

#60
Mo¿e, ale lepiej jest i¶æ po kolei do szko³y ¶redniej i od razu na studia. Przerwy powoduj±, ¿e cz³owiek wypada z rytmu. Znam osobi¶cie takie osoby, które zrobi³y sobie tylko roczn± lub dwuletni± przerwê i po przyj¶ciu na studia mia³y straszne problemy na pierwszym roku.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca na kolei mariowski1981 3 1 170 28.08.2023, 23:55
Ostatni post: CounterSpace838
  Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? BRT1 9 1 814 01.04.2023, 11:01
Ostatni post: BRT1
  Praca na kolei w 2022 roku Grer 10 2 840 29.03.2023, 18:41
Ostatni post: elogreko
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 522 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
Question Praca na kolei w okolicy Gorzowa Wlkp Marcin 3 2 030 30.03.2021, 10:02
Ostatni post: erap2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.