Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RYFLAKI
#1
Każdy z miłośników kolei, nawet tej skrajnie najnowszej słyszał o legendarnych "ryflakach"! Do niedawna częstych nawet w pociągach dalekobieżnych, a "obrzydliwie" powszechnych na liniach lokalnych. Ja osobiście należę przy moich pięciu krzyżykach zapewne do matuzalemów na tym forum? Ale dzięki temu wychowywałem się przy parowozach, "zygzakach" i "ryflakach" właśnie. To wspomnienie mojego dzieciństwa i młodości! Lokalne trasy na Warmii i Mazurach obsługiwane zapracowanym Ol49 czy Ty2 ciągnącym pojedynczego ryflaka to standard tamtych czasów! W tym wątku zachęcam do dyskusji o tym co już minęło. Każdy ma jakieś wspomnienia, może warto się nimi podzielić?
Odpowiedz

#2
Ja najfajniej wspominam pociąg osobowy Bydgoszcz Gł. - Brodnica przez Chełmżę, Kowalewo Pom. prowadzony zestawem SN61+4xBhp czy pociąg z Olsztyna do Berlina prowadzony latem od Bydgoszczy do Szczecina lok. ST44


Nieco późniejsze czasy pociąg z Czerska do Bydgoszczy prowadzony SP42+2-3x Ryflaki czy wieczorny do Chojnic w zestawie SU45+4xBhp(jajecznica)+ryflak.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.