Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parada Parowozów Wolsztyn 2011
#46
Niestety, ale moim zdaniem to ostatnia Wolsztyńska parada, ze względów wiadomych, bo jesli za rok miałby wyjechać tylko Pm36-2, która pewnie jako jedyna się utrzyma(bo teraz to ona jest NAJsprawniejsza) to niech se darują... Z Chabówki by dotarły 2 paroloki z Niemiec może 3 i jeszcze ewentualnie z Czech, Słowacji czy Węgier to jest i tak za mało... Ale to temat ParowozowegoShow 2011, więc koniec gdybania. Ja liczę na to, że w paradzie udzial weźmie Pm36-2, Pt47-65, tr5-65 lub Ok22 lub Ok1 oraz jakaś OeLka + 2-3 maszyny z Niemiec i 3 maszyny z Chabówki, z Czech, Słowacji i Węgier po jednej maszynie. Ach się rozmażyłem. A i jeszcze jedno - czy jest szansa, by powrotny Cegielski z parady pojechał tak: Wolsztyn-Grodzisk Wlkp-Kościan-Poznań?
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#47
Na Ok1, Ok22 i na Tr5-65 nie ma co liczyć.
Odpowiedz

#48
Cytat:A i jeszcze jedno - czy jest szansa, by powrotny Cegielski z parady pojechał tak: Wolsztyn-Grodzisk Wlkp-Kościan-Poznań?

Nie, nie ma szans na taką relację.
Odpowiedz

#49
Eeee... Na co cześć osób liczy?? co Wy piszecie?? Macie jaki kol wiek pojecie?? Chabówka to Chabówka. Wolsztyn to Wolsztyn, Pyskowice to Pyskowice... Wiec nie wiem dla czego są wymieniane maszyny z innych "organizacji" niż Wolsztyn. Wolsztyn BYŁ jest i BĘDZIE "zagraniczny" tz ze mimo ze naszych (PKP) maszyn będzie jedna czy dwie to parada może się odbyć bo przyjedzie Czech czy Niemiec. Co do maszyn z innych "organizacji" TOZK Pyskowice ANI RAZU nie dostało oferty przyjazdu, Chabówka?? heh... już nie jest po CARGO wiec nie ma co LICZYĆ (!!) na ich maszyny.

A tak na marginesie (zupełnie na boku) myślicie ze dla czego warsztaty z Gniezna zostały przeniesione do Leszna?? TYLKO PO TO BY [..] Wszystko.. Wiec nie marzcie ze za rok będzie lepiej. Leszno jest po to by zakończyć Wolsztyn. Nie mają ludzi z odpowiednim doświadczeniem do tego. Nie muszę mówić jak robili Ol49 (nr. nie pamiętam) to są działania CELOWE.

Teraz do poważniejszych użytkowników. Weźmy się w garść i zacznijmy MYŚLEĆ!! bo możne się okazać ze za rok, dwa, trzy... Możemy wszystko to wspominać!! i tylko na fotografiach własnym dzieciom mówić- "a moglem..." Moja córka już poznała zapach pary, TAN "smak" kolei.. I życzę to reszcie MK by ICH dzieci też to poznały.

Miłośnik Kolei to nie tylko fotografowanie, pisanie żali i zażaleń na forach itp....

Mam nadzieje ze cześć osób choć trochę przemyśli i weźmie to co wyskrobałem ;-)

// edit by mikrobart: Umiesz zastąpić wulgaryzm jakimś słowem, które powszechnie uważa się kulturalne?
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#50
Ogryzek napisał(a):Eeee... Nie muszę mówić jak robili Ol49 (nr. nie pamiętam) to są działania CELOWE.
Zapewne chodzi o Ol49-111. Rozkręcona na części w Lesznie, brak niektórych elementów. Raczej nie do ponownego złożenia.
Odpowiedz

#51
Ogryzek, TOZK Pyskowice paru krotnie chciało uczestniczyć w paradzie parowozów, naszym TKp50-4422 zwanym śląskiem, raz pan dyrektor powiedział że możemy przyjechać jak opłacimy mu koszty transportu do i z Wolsztyna po przewoźnikiem ma być tylko PKP Cargo, w kolejnym roku, mieliśmy jechać na paradę do Wolsztyna z Chabówkowym transportem nawet mu rozkład zmienili bo zawsze jechali przez Kędzierzyn a wtedy pojechali przez Pyskowice z 30min postojem technicznym w celu doczepienia śląska, to zaczeli znachodzić inne proglemy że trzeba TKp dopuszczenia nowe wykonać, więc wzieliśmy się do roboty. zrobiliśmy dopuszczenia i nawet panowie z Poznania przyjechali na jazdę techniczną do Gliwic i stwierdzili po powrocie do Poznania że wszystko ładnie, pięknie ale śląsk jest niestety za wolny bo ma 40km/h dopuszczalną a pociąg z Chabówki jedzie właśnie 40km/h. i tak nas odprawili.
Wtedy jakbyśmy nawet pojechali z Chabówką na Wolsztyn to i tak by nas do parady nie dopuszczono.
Dlatego podjeliśmy decyzje o remoncie znacznie szybszego parowozu, który to nadal pozostaje w remoncie ale to inna historia i może za rok jeśli będzie jeszcze Wolsztyn i nas zechcą to pojedziemy na paradę.
Ciekawe czy TKt48 z Jaworzyny się pojawi czy ich Wolsztyn również nie zechce, tak jak nas kiedyś, Niewiem co mają do prywatnych maszyn że wyglądają jak z fabryki i są w idealnym stanie?
Jeśli chodzi o miłośników kolei to faktycznie powinni starać oto by w przyszłości posiadać jak nie lokomotywkę (nie mówię tu o EU07 ale np. o takiej SM02, SM03) lub wagonik (nawet zwykły kryty dwuoosiowy) albo przynajmniej jakąś lekką drezynkę DL02, DL03, DL04, za granicą emerytowani kolejarze MK potrafią przejąć od kolei jakiś wagonik i lokomotywkę i prowadzić ruch kolejowy na mało rentownym szlaku żona nieraz jest konduktorem a mąż maszynistą i taka firma normalnie działa, płaci podatki, mam nadzieje że i u nas wprowadzą zapis o kolei muzealnej lub skansenowej jak kto woli i drobnych przewoźnikach kolejowych, taki zapis ułatwił by rejstracje firmy, mniejszą lub zerową opłate za koncesje i prawa kierowania i dużo mniejsze opłaty za korzystanie z torów PLK jak i dużo prostrze przejmowanie nieczynnych linii kolejowych przez takie lokalne firemki.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#52
*ARTUR* to jak u was sprawa wygląda wiem doskonale bo jestem na bieżąco w kontakcie. Głównie pisałem do osób które stoją z aparatem pstrykają wszystko- tacy wiesz Wszystko i Wszędzie. Kiedy jednak przychodzi do konkretnej pracy nie ma nikogo (sam wiesz jak jest w TOZK). Krzyczeć i szczekać każdy umie (najłatwiej na forum) ale do pracy choć by zamieść nie ma nikogo... Poczekajmy jeszcze trochę... Już się zaczyna stękanie zaczynające się "a moglem..." Co do Jaworzyny i TKt48-18- SPRAWĘ PRZEMILCZĘ. Myślę ze Artur wiesz o co chodzi tak ze jak będzie okazja to porozmawiamy ale to na osobności Smile
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#53
Wiemy, że parada rozpocznie się o 13:30 dnia 30 kwietnie, natomiast "Światło, para, dźwięk" około godziny 21:00 dnia 29 kwietnia.
Odpowiedz

#54
Dopiero o 13:30? Dlaczego tak późno? Ale Parada sensu stricto?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#55
mikrobart, ode mnie to nie zależało, niestety. Ja także się dziwiłem,że tak późno, ale co zrobić.
Odpowiedz

#56
Zawsze parada zaczynała się o tej porze. Nie widzę w tym nic dziwnego. Wcześniej zapewne będą jakieś krótki pociągi RETRO.
Odpowiedz

#57
Zależy co rozumiemy przez rozpoczęcie parady - jeśli sam przejazd lokomotyw po stacji w Wolsztynie to zgadzam się, zawsze to było o tej porze, ale sama impreza zaczynała się ok. godziny 10, gdy zaczęły spływać pierwsze pociągi z turystami.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#58
Pewnie chodzi o sam przejazd lokomotyw po stacji.
Odpowiedz

#59
Witam, po zajrzeniu tutaj: http://www.paradaparowozow.pl/parada2011.html troszeczkę mi mina zbladła. Niemcy chcą przyjechać tylko kriegslokami a brak mazutowca 01 509 oraz 35 1019, który w tym roku miał się pojawić(wg. info które znalazłem) i dręczy mnie jedna rzecz. Jeśli będzie zbyt duże zagrożenie pożarowe(NIE DAJ BOŻE) to obejrzymy być może tylko 8 maszyn, bo Niemcy się nie pojawią... Z Chabówki ma tylko Ty2 i Ol12-7 zajrzeć, a po Czechach czy Węgrach nie ma się co spowdziewać i może być tylko po jednej maszynie z tych dwóch państw, a to jest już trochę rażące... :-(.W 2007 roku samych Wolsztyńskich maszyn było 8 sztuk, a teraz ma być też 8 ale z wszystkimi zaproszonymi... To trochę jest bezsensu, ale liczę na to, że z Chaby i Niemcolów zawitają chociaż po 3 paroloki i z Czech ujrzymy 2 parowozy a Węgier 1-ą, albo na odwrót Smile Może Show będzie ubogie, ale chciałbym ujrzeć 12 maszyn pod parą - przecież to nie jest jakaś wygórowana liczba, nie? Martwi mnie ta sprawa, bo w sumie co to takiego? Ale dla nie których np. mnie to jest jakiś orzech. W każdym bądź razie jest to nie oficjalnie i wszystko sie może zmienić, więc bądźmy dobrej myśli! Pozdrawiam!
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#60
Ja mam takie pytanie czy wybiera się ktoś z okolic Chorzowa na pardę parowozów do Wolsztyna?

//Nie używaj dziwnych skrótów
przem710
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parada parowozów 2019 Tp4 2 4 369 04.05.2019, 20:06
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '18. fred77 5 4 598 27.04.2018, 08:17
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '17. fred77 20 10 994 14.12.2017, 13:54
Ostatni post: hall62
  XXIII Parada Parowozów w Wolsztynie. lolingpl 16 7 562 03.05.2016, 07:26
Ostatni post: Żukow
  III Parada Lokomotyw w Międzychodzie sm31-131 3 3 167 20.07.2015, 19:55
Ostatni post: erap2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.