Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ISIC- Uczeń
#1
Witam, 

Jestem uczniem szkoły średniej w Holandii i jako iż w wakacje wiele podróżuję pociągiem po Polsce chciałbym skorzystać z jakiejś zniżki. Przeczytałem w regulaminie PKP IC, że zniżka należy się studentom zagranicznym, a jako dokument potwierdzający wystarczy pokazać kartę ISIC. Posiadam taką kartę, a jak już powiedziałem studentem nie jestem. Jeśli kupię bilet studencki i okażę konduktorowi swoją kartę zostanie ona uznana bez dalszego wnikania (w miejscu szkoła widnieje napis "Philips......SG" więc nie wiem czy się zorientują)? Sposób wiem, że jest dosyć prostacki, ale w ostatnie wakacje wydałem strasznie dużą sumę pieniędzy na bilety tylko dlatego, że zniżka dla uczniów nie należy się osobom z zagranicy.
Odpowiedz

#2
Dlaczego prostackie? Jak masz do czegoś prawo, to trzeba z tego korzystać Big Grin Osobiście nie mam żadnych ulg, ale jeżeli w regulaminie PIC jest napisane że do biletu ze zniżką 51% uprawnieni są posiadacze karty ISIC, i nie ma wymienionych dodatkowych warunków, to znaczy że tak po prostu jest.
Odpowiedz

#3
(20.06.2017, 08:13)szy_mat napisał(a): do biletu ze zniżką 51% uprawnieni są posiadacze karty ISIC, i nie ma wymienionych dodatkowych warunków
Ścisle rzecz biorąc dodatkowy warunek jest: Studenci  –  obywatele  polscy  studiujący  za granicą, do ukończenia 26 roku życia.  Zakładam, że spełniasz ten warunek.

dodane później:
Oh, quel bordel  Sad
powyższa informacja o polskich obywatelach jest ze strony PKP IC. Natomiast na tej stronie
https://biletyregio.pl/ulgi-ustawowe-pkp/
(PR, ale cytującej Dz.U. z 2012 r., poz. 1138 z późn. zm.) jest mowa o obywatelach UE (ale ISIC i wiek sa bez zmian.
Odpowiedz

#4
Uprawnienia do korzystania z ulgi dla studentów – obywateli polskich studiujących za grani-
cą, do ukończenia 26 roku życia poświadcza:
− legitymacja studencka (wzór nr nr 22 i 23), wydana przez polską szkołę wyższą lub
− międzynarodowa legitymacja studencka International Student Identity Card (ISIC –
wzór nr 53), okazywana wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożli-
wiającym potwierdzenie tożsamości i wieku osoby uprawnionej;

Kartę i dowód posiadam, więc teoretycznie nikt mi nic nie zrobi, zobaczymy jak to wyjdzie w pratyce ;D
Odpowiedz

#5
PiotrBUprawnienia do korzystania z ulgi dla studentów – obywateli polskich studiujących za grani-
cą, do ukończenia 26 roku życia poświadcza:
− legitymacja studencka (wzór nr nr 22 i 23), wydana przez polską szkołę wyższą lub
− międzynarodowa legitymacja studencka International Student Identity Card (ISIC –
wzór nr 53), okazywana wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożli-
wiającym potwierdzenie tożsamości i wieku osoby uprawnionej;

Kartę i dowód posiadam, więc teoretycznie nikt mi nic nie zrobi, zobaczymy jak to wyjdzie w pratyce ;D


No i jak poszło ?
Odpowiedz

#6
PiotrBUprawnienia do korzystania z ulgi dla studentów – obywateli polskich studiujących za grani-
cą, do ukończenia 26 roku życia poświadcza:
− legitymacja studencka (wzór nr nr 22 i 23), wydana przez polską szkołę wyższą lub
− międzynarodowa legitymacja studencka International Student Identity Card (ISIC –
wzór nr 53), okazywana wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożli-
wiającym potwierdzenie tożsamości i wieku osoby uprawnionej;

Kartę i dowód posiadam, więc teoretycznie nikt mi nic nie zrobi, zobaczymy jak to wyjdzie w pratyce ;D


No i jak poszło ?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.