Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to jest z zaliczeniem warsztatów na kolei?
#1
Cześć.

Słyszałem że zanim dostanie się robotę jako maszynista,trzeba przejść szkolenie warsztatowe,które trwa 2 lata.Mam w związku z tym kilka pytań:

1).Gdzie to się odbywa? We właściwym zakładzie w województwie kandydata? Przykładowo ja jestem ze Śląska,czy to znaczy że miałbym te szkolenie w zakładzie południowym Katowice - Zawodzie?
2) Pierwszy rok to podobno praca na miejscu,drugi rok,to jazdy szkoleniowe,to prawda?
3)Jak to w zasadzie wygląda (czyt.co się tam robi?),uczy się naprawiać wagony,lokomotywy itp?
4) kiedy są te warsztaty? Jak zdam licencję,to już wtedy mam załatwiać sobie u danego przewoźnika coś takiego?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Odpowiedz

#2
2 lata? Kto Ci nagadał takich bzdur? Szkolenie warsztatowe trwa 7 tygodni i jest zależne od tego gdzie przewoźnik ma taki warsztat. Jak pracujesz w IC to trafisz do Wrocławia, w PMT są to w Polkowice a u innego przewoźnika może być to jeszcze inne miejsce. Uczysz się tam ogólnej budowy taboru kolejowego.
Odpowiedz

#3
Gdzieś przeczytałem w jakichś dokumentach że trwa to 2 lata.Jeśli to jeszcze znajdę to wrzucę na forum.Twoja odpowiedź wyczerpuje resztę pytań kolego.Dzięki Wink.
Odpowiedz

#4
2 lata i więcej to było kiedyś w starym systemie szkolenia kiedy robiło sie jeszcze pomocnika i prawo kierowania. Teraz po licencji szukasz przewoźnika-pracodawcy i masz mniej wiecej taką kolejność szkolenia: 280 godz warsztat, 40 godz z rewidentem, 500 godz jazdy jako tzw. obserwator, 280 godz szkolenia teoretycznego i praktycznego i 1100 lub 1200 godz jazdy pod nadzorem innego maszynisty, egzamin końcowy. Cały cykl szkolenia ok 1,5 - 2 lata i już jesteś maszynistą Wink
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.