Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dni Techniki Kolejowej 2011
#46
Czy kto¶ mo¿e wie, o której godzinie ma byæ odjazd bezp³atnego AKMa z £odzi do Koluszek? Niestety w pdfie z programem podana jest tylko godzina rozpoczêcia i zakoñczenia ca³ej imprezy.
Odpowiedz

#47
Właśnie wróciłem z DTK w Szczecinie. Impreza jak najbardziej udana, popisali się także sokiści podczas ćwiczeń ;-)

Wielka szkoda, że nie zdążyłem wziąć biletu na pociągi specjalne
Odpowiedz

#48
Ostrowskie DTK też do udanych nie należały. Można było zobaczyć szynobus kursujący w ramach KW, jednak nie SA105, ale SA132. Do tego była jedna lokomotywa z zakładu PKP Energetyka. Można było zwiedzać sobie zakład PKP Cargo w Ostrowie, wsiąść i przejechać się ET22 oraz EU07, derezynkami. To było wszystko.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#49
W ramach DTK w Bydgoszczy można było zobaczyć:
- eksponaty w Izbie Pamięci Kolejowej (takie niewielkie muzeum w budynku dworca na peronie 3)
- zabytkowe automaty biletowe ustawione przez Izbą
- tabor kolejowy: m.in ELF, SM30, ET22 oczywiście z możliwością wejścia do kabiny
Dostępne było także zwiedzanie:
- nastawni niedaleko st. Bydgoszcz Główna
- nastawni w Trzcińcu (dojazd do Trzcińca darmowym pociągiem, powrót również za darmo)

Impreza całkiem przyjemna, chociaż jak na większości tego typu imprez problemem jest tłok. Na zwiedzanie maleńkiej, chociaż nowoczesnej nastawni w Trzcińcu chętnych było o wiele więcej niż nastawnia była w stanie pomieścić. Wchodzono grupami, ale i tak było zbyt tłoczno.
Jaro

Odpowiedz

#50
Obleśny Szczur, O tej godzinie co pisałeś posta, AKM57-3005 wracał już z Koluszek i stał pod wjazdowym na Kaliską (przybycie przed plan). Wyruszył do Koluszek o 12:55 + mały poślizg.
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#51
Niestety, nie udało mi się dojechać do Poznania - bezwzględnie zaspałem. Kto był i zda relację?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#52
W Poznaniu nie było Classa tylko TRAXX, nie było PM-y tylko Ol-ka i nie było EU07A tylko EU07-1505.
http://www.galeriapgk.com/details.php?image_id=17251
Odpowiedz

#53
Pierwszy dzień DTK w Gdaśku zakończony, poniżej krótki opis.

O godzinie 11:37 z Gdańska Głównego wyruszył pociąg specjalny (EN71-048) w kierunku bazy Lotos kolej. Po drodze odbyły się dwa fotostopy, dla miłośników kolei. Po dotarciu do celu odbyło się oficjalne powitanie oraz otwarcie DTK. Do zwiedzania udostępniony był tabor:
-EP09-023
-SM42-2355
-SM48-068
-BR 285 122
-E189 454
-E186 139
- Gravita 10BB
-181 088
-Class 66002
-M62M-013
-wagon wars
-wagon 1 klasy
-pojazd unimog

Dodatkowa atrakcją był przejażdżki lokomotywami:
-BR285 123
-BR285 124
-E186 136
-E189 453

Innymi atrakcjami było zwiedzanie wagonowni i nastawni, oraz liczne konkursy i atrakcje dla dzieci. O godzinie 15:40 podstawił się nasz pociąg i około 16:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Imprezę uznaję za udaną.
Odpowiedz

#54
Film nagrany podczas dzisiejszych ćwiczeń SOK:



Trochę się na początku zawiodłem, bo miałem nadzieję, że tak jak przed rokiem będą odbijać pociąg, ale co by nie mówić fajnie to wygląda ;-)
Odpowiedz

#55
Damian £ód¼ napisał(a):Wyruszy³ do Koluszek o 12:55 + ma³y po¶lizg

Wiêc jutro tak¿e o takiej godzinie powinien wyruszyæ? Nie chcia³bym siê spó¼niæ, ani te¿ czekaæ ca³y dzieñ.
Odpowiedz

#56
W Opolu było kameralnie i miło tak jak zawsze w piątek pogoda dopisała, niestety ludzie pojawiali się głównie po południu. W sobote za to pogoda sprawiła nam dwa przelotne deszcze co trochę wystraszyło zwiedzających, ale po 16 znowu zwiedzający tłumnie nas odwiedzili, paru miłośników kolei pytało się głównie o spalanie danej maszyny osiągi i możliwość przejechania się (niestety jazdy przewidziane nie były).
W między czasie pojawił się pomocnik maszynisty z Warszawy który wypytywał nas o szczegóły modernizacji Newagoskiej SM42, cieszy fakt że IC przyjmują nowych, w końcu będziemy mieli nowych maszynistów na szlakach za parę lat.
DTK mineły szybko i mam nadzieje że w tym roku jeszcze uda się zorganizować podobną impreze może drugim razem będzie nas trochę więcej.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#57
Obleśny Szczur, jak ruszysz tyłek :-) to zdążysz, odjazd bodajże 11:30, pierwszy peron.
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#58
Drugi dzień DTK w Gdańsku zakończony.

Dziś odbył się przejazd specjalny jednostką EW58-28 po nieczynnej i miejscami "zalesionej" linii 249. Po drodze odbyły się liczne fotostopy. Na imprezie poznałem również naszego forumowego kolegę Joint EZT którego serdecznie pozdrawiam. Niedługo dodam fotografie do forumowej galerii.
Odpowiedz

#59
W stolicy w niedzielę nędznie: ET22, SM42, EU44, dwa wagony (do przewozu nart i konferencyjny), poza tym wystawa PSMK, standardowo samochody ratownictwa. Ludzi jak na lekarstwo, głównie ludzie związani z koleją.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#60
Ja miałem okazję być na DTK w Poznaniu.
Podczas całej imprezy najciekawsze chyba były pociągi specjalne dzięki którym można było przejechać się poznańską obwodnicą towarową.
Najgorszy był czas trwania imprezy. Kto mądry organizuje taką imprezę do godziny 14? niektórzy o tej godzenie kończą pracę, a nawet i później. Z racji na taki krótki czas bardzo mało udało mi się zobaczyć. Z taboru wystawione były: Traxx Cargo, Pesobus, wagon Cargo, EDK 2000, oraz jakieś maszyny torowe, sam nie wiem jakie z racji na wyżej wspomniany brak czasu.
Można powiedzieć, że jakąś rekompensatą był możliwy kawałek do przejechania się w kabinie SM30, na którą i tak załapała się garstka osób.

Podsumowując- Impreza w Poznaniu można by zaliczyć do udanych gdyby trwała co najmniej dwie godziny dłużej.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  3.Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej kacperek2711 0 1 807 24.03.2023, 15:35
Ostatni post: kacperek2711
Wink 2.Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej kacperek2711 0 2 516 22.04.2022, 19:49
Ostatni post: kacperek2711
  Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej 2019 MegaTVHD 0 2 669 15.05.2019, 14:54
Ostatni post: MegaTVHD
  Dni Techniki Kolejowej 2015 - Gdańsk Olszynka norbis97 2 3 282 27.05.2015, 16:21
Ostatni post: norbis97
  Dni Techniki Kolejowej 2013 rustsaltz 15 7 200 08.09.2013, 13:53
Ostatni post: heat1234

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.