Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję - parowóz Pt47
#16
*ARTUR* napisał(a):Voycek, Jak będziesz kiedyś na śląsku to zapraszam do naszego skansenu kolejowego na żywo zawsze lepiej jest zobaczyć maszyny a nawet przejechać się Ty42, no i zawsze chętnie porozmawiamy na tematy kolejowe.
Jaki jest obecny stan waszych Ełckich eksponatów, ktoś się tym nadal zajmuje?

Nasze eksponaty są w opłakanym stanie. Mamy muzeum kolejnictwa (mini-muzeum), które zorganizowało dwóch braci, starych kolejarzy w budynku Ełk-Wąski Tor. Mają tam nawet model wykonany przez Darka Wandtke. Ale jeżeli chodzi o tabor oryginalny, to aż żal pisać.

Źródełko
Źródełko
Źródełko

Jeżeli chodzi o powstanie skansenu, to owszem, zawiązało się stowarzyszenie, miasto obiecało pomóc, ale... (_I_)

Źródełko

Nasz prezydęt miasta uprawia tylko PR w mediach, obiecuje i na tym się kończy. Coś tam bąkali, że będą chcieli przejąć Ol49 i Ty2 od PKP za długi, jakie ta firma ma wobec Ełku, ale na razie nic się nie dzieje.
Mamy w szopie jeden częściowo odrestaurowany Ty2 i to na tyle.

Źródełko
Źródełko
Odpowiedz

#17
mikrobart napisał(a):Tak BTW - systemy linuksowe nie potrzebuj± ¿adnych dodatkowych programów do otwierania tego formatu - robi to program odpowiedzialny za pdf. Oble¶ny Szczur zapewne potwierdzi.

Racja. I je¶li chodzi o wszelkie dokumentacje, szczególnie takie w których s± rysunki techniczne, ten format jest zdecydowanie najlepszy.

A co do rysunków taboru. ¯aden, nawet najdok³adniejszy rysunek, nie zast±pi obejrzenia w³asnymi patrza³kami jak jest co¶ zbudowane. Przy budowaniu modelu warto siê przeczo³gaæ przez ka¿dy zakamarek, w który siê zmie¶cimy i najlepiej wszystkie szczegó³y sfotografowaæ. Oprócz obejrzenia jak to wygl±da dok³adnie, pomo¿e nam to te¿ w budowie - tylko trzeba siê chwilê zastanowiæ jak budowali prawdziwy pojazd - chodzi o kolejno¶æ sk³adania, ¿eby siê potem w modelu nie okaza³o, ¿e jakiej¶ czê¶ci nie mamy jak w³o¿yæ bo sobie w³a¶nie zas³onili¶my dostêp inn±.
Odpowiedz

#18
co do fot Pt47. Tu jeszcze na mam ostatnia fote jaka zrobiłem Pt47-65
http://wd10.photoblog.pl/np5/201012/6D/82011489.jpg

A tu masz filmik jak ostatni raz w 2010roku Pt47 ruszała do Wolsztyna, później SU45 jeździła

http://www.youtube.com/watch?v=GyXdO3XA0J8
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#19
Voycek, Fakt trochę te eksponaty są zapuszczone, było by fajnie żeby można było je przejąć od PKP.
Na jednej z fotek widziałem Ls40 wysokość przedziału silnikowego sugeruje że ma ona jeszcze oryginalny 40 konny silnik, planujecie również ją przejąć?
Lokomotywki tego typu łatwo jest przywrócić do ruchu i była by piękną atrakcją jako ruchomy eksponat.
Jeśli chodzi o zainteresowanie władz lokalnych to u nas jest podobnie, a nawet gorzej bo UM Pyskowice nie interesuje się naszym skansenem, a szkoda.
Mam nadzieje że uda się wam uratowanie parowozów.
Jeśli będą jakieś postępy w tej sprawie to pisz proszę na forum.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#20
THX Ogryzek

*ARTUR* na razie nie dotarły do mnie informacje odnośnie Ls40. W ogóle cała sprawa od roku stoi w miejscu. Oczywiście, jak coś nowego się wydarzy, to dam znać na forum.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poszukuję SKP oraz jak zdobyć złom? macioks2 1 1 532 28.02.2021, 09:58
Ostatni post: rustsaltz
  Poszukuję biletów kartonikowych PKP Tesla 5 5 990 11.02.2020, 13:15
Ostatni post: morganghost
  Poszukuję biletów Bileteria 13 5 533 14.11.2019, 20:52
Ostatni post: rustsaltz
  Poszukuję biletów kartonikowych ze/do stacji NAMYSŁÓW i okolice Tawicz 0 1 647 24.03.2019, 10:58
Ostatni post: Tawicz
  Elektryka z lokomotyw poszukuje części :) Medycki 3 2 749 25.07.2018, 12:57
Ostatni post: Medycki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.