• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
łączność ruchowa (analogowa)
#1
Witam!
Jak podłączyć i co potrzebuje do podłączenia dwóch lub trzech aparatów telefonicznych typu MB?
Jeśli ma ktoś jakieś schematy to proszę o przesłanie.
Mechaniku podany! Wink
  Odpowiedz
#2
Ciekawy temat! Jeżeli zapodasz schemat ideowy takiego aparatu to mogę opracować takie połączenie. Niezłym pomysłem byłoby też podłączenie takiego aparatu pod terminal GSM.
  Odpowiedz
#3
Nie bardzo rozumiem problem, aparaty MB posiadają własne zasilanie (MB - miejscowej baterii) więc łączy się je po prostu kablem dwużyłowym. Chyba, że są jakieś nietypowe, specjalne ale to też nie powinno stanowić problemu. Podaj typ, schemat damy radę.
  Odpowiedz
#4
(25.02.2017, 07:24)dak napisał(a): Nie bardzo rozumiem problem, aparaty MB posiadają własne zasilanie (MB - miejscowej baterii) więc łączy się je po prostu kablem dwużyłowym. Chyba, że są jakieś nietypowe, specjalne ale to też nie powinno stanowić problemu. Podaj typ, schemat damy radę.

Nie mam schematu na pewno jest sprawny, po podłączeniu do siebie dzwonią obydwa MB73. Z tego co czytałem muszą mieć zasilanie.
Mechaniku podany! Wink
  Odpowiedz
#5
Jeżeli to MB 73 to żaden problem. Schemat jest tutaj. Zasilanie podłączasz 4,5 V prądu stałego zgodnie ze schematem. Problemem z działaniem mogą być wkładki mikrofonowe, bo w nich były węglowe, bardzo wrażliwe na wilgoć. Jeżeli chcesz podłączyć trzeci aparat, t ew można podłączyć go równolegle wcinając się w linię między dwoma, ale będziesz miał straty sygnału.
  Odpowiedz
#6
I jak, poszło?

tapnięte
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości