Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stacja Siedlce
#1
Exclamation 
Z racji tego że jestem miłośnikiem kolei i mieszkam w Siedlcach postanowiłem 15.02.2017 (środa) iść na dworzec i ponagrywać i pofocić sobie składy w godzinach 6:10-9:00 oraz 11:10-13:40. O godzinie 13:30 podeszło do mnie dwóch ochroniarzy z czego jeden okazał mi legitymacje służbową i zażądał od mnie dokumentów. Z racji tego że nie miałem przy sobie dokumentów panowie zadzwonili do SOK żeby przyszli mnie spisać i poczynić ze mną dalsze kroki. Pan ochroniarz powołał się na ustawę antyterrorystyczną gdzie niby jest zapis że nie wolno fotografować na dworcu infrastruktury itp.. Powołałem się na ustawę z 1997 roku gdzie minister infrastuktury zniósł zakaz fotografowania na dworcach obowiązujących za PRL ale to panów nie przekonało mnie i z nimi poszedłem gdzie czekali ze mną na panów z SOK którzy mieli się pojawić. Przyszli panowie SOKiści i poprosili o opróżnienie kieszeni sprawdzili sprzęt (nagrania oraz zdjęcia) obszukali mnie i się rozeszliśmy. Panowie z Konsalnetu zareagowali po kilku telefonach od maszynistów/kierowników pociągów że nagrywam i zdjęcia robię i że zachowuje się podejrzanie. Także panowie/panie uważajcie na stację Siedlce a jeśli traficie na podobną sytuację to polecam wezwanie policji lub SOK. Exclamation
Na koniec powiem tak mina panów z SOK na panów z Konsalnetu którzy powoływali się na coś co nie istnieje (raczej) była widoczna oraz panowie też powołali się jak ja czyli na ustawę z 1997 roku  Idea
Odpowiedz

#2
wyśmiałbym idiotów. A gdyby coś szumieli, to od razu wezwałbym policję, spisał dane i poskarżył się do właściciela firmy ochroniarskiej za bezpodstawne utrudnianie życia.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#3
(15.02.2017, 14:56)mksiedlce napisał(a): O godzinie 13:30 podeszło do mnie dwóch ochroniarzy z czego jeden okazał mi legitymacje służbową i zażądał od mnie dokumentów.

Zażądać to oni mogą podwyżki u szefa. Ochroniarze moga grzecznie poprosić. Żaden ochraniarz nie ma uprawnień do legitymowania obywateli.
Odpowiedz

#4
Ochroniarze nie mają co robić i latają i ludzi sprawdzają.Ja jak fotografowałem składy w Lublinie to Sok-iści (dwa lenie) słyszałem, że między sobą mówili, że dziwnie się zachowuję, ale drugi powiedziałże nie mają podstaw.
Mechaniku podany! ;)
Odpowiedz

#5
W dniu wczorajszym miałem przyjemność rozmawiać z administratorem dworca w Siedlcach. Został przeze mnie poinformowany o tej sytuacji. Człowiek kontaktowy miły pomocny i tolerancyjny. W moim imieniu pouczy tych ochroniarzy. Odesłał mnie potem do oddziału PLKi który jest przy dworcu żebym upewnił się i dowiedział czy panowie z ochrony mieli prawo opuścić dworzec i wejść na peron 2. Jak sie okazuje prawa nie mieli dodatkowo nie mieli solidnej podstawy do interwencji. Pani z PLKi dzwoniła do jednego z ochroniarzy i powiedziała że mam prawo nagrywać i fotografować w peronach i że panowie nie powinni interweniować. Przy okazji dowiedziałem się że między Mińskiem Mazowieckim a Warszawą Wschodnią dobudują dodatkowe 2 tory w celu rozdzielenia ruchu dalekobieżnwgo od podmiejskiego.
Odpowiedz

#6
(17.02.2017, 07:46)mksiedlce napisał(a): Przy okazji dowiedziałem się że między Mińskiem Mazowieckim a Warszawą Wschodnią dobudują dodatkowe 2 tory w celu rozdzielenia ruchu dalekobieżnwgo od podmiejskiego.

Tylko kiedy? Np. o nowej linii w Tatry mowią juz jakieś 50 lat albo więcej. Smile
Odpowiedz

#7
Ja bym powiedział, że bardziej oddzielenie ruchu towarowego od podmiejskiego. Ile jest obecnie par pociągów pospiesznych na linii Warszawa - Terespol? 5? 6? I zakładam, że liczba ta nie ulegnie jakiejś wielkiej zmianie w przyszłości. Patrząc tylko na ruch pasażerski, to dwa tory bardziej przydałyby się na odcinku Sochaczew - Warszawa, niż Mińsk Maz. - Warszawa.
Odpowiedz

#8
(17.02.2017, 10:59)Afrika_Bambaata napisał(a): Ja bym powiedział, że bardziej oddzielenie ruchu towarowego od podmiejskiego.

To jeszcze miałoby mniejszy sens. Nocą towar może chodzić jak chce i chodzi. Wystarczy posiedzieć w nocy na jakimś dużym dworcu kolejowym (pod względem ruchu) i widać, że chodzi.

Dodatkowo rozprawiamy o towarze, który wchodzi tylko do i z W-wy. Albowiem towar tranzytowy idzie innymi drogami. Z południa na pólłoc węglówką, a z zachodu na wschód południową (kolejową) obwodnicą W-wy czyli Skierniewice, Tarczyn, Pilawa, Łuków...
Odpowiedz

#9
O pomyśle dobudowy trzeciego lub po prostu pary torów do Miłosnej/Mińska (różne warianty już słyszałem) też się mówi nie od dziś.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciekawostka: sztuczna stacja Nowy Mur Mariusz W. 0 1 402 16.10.2021, 01:20
Ostatni post: Mariusz W.
  Linia kolejowa nr 369 - stacja Manieczki. toooomelo 0 2 149 16.04.2021, 11:49
Ostatni post: toooomelo
  Sandomierski węzeł kolejowy i stacja OLENDRY mirmur2 0 2 536 18.06.2020, 08:57
Ostatni post: mirmur2
  wsch. Polski: mała stara stacja/dworzec [wieś, środek pola etc.] miki 0 2 930 20.06.2019, 15:04
Ostatni post: miki
  Stacja w Ustce. Pomóżcie ludkowie fred77 1 4 236 09.11.2016, 21:13
Ostatni post: fred77

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.