Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFERTY PRACY MASZYNISTY ZA GRANICĄ
#1
Witam, jestem nowym członkiem tego forum, przyznam się bez bicia, że specjalnie założyłem konto, aby zadać to pytanie Smile
Otóż, czy ktoś z tutaj obecnych wie jak wygląda rynek pracy na koleji w europie? Chodzi mi o pracę maszynisty Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz

#2
(05.02.2017, 17:04)Enigmen napisał(a): Witam, jestem nowym członkiem tego forum, przyznam się bez bicia, że specjalnie założyłem konto, aby zadać to pytanie Smile
Otóż, czy ktoś z tutaj obecnych wie jak wygląda rynek pracy na koleji w europie? Chodzi mi o pracę maszynisty Smile
Pozdrawiam

Perfekcyjna znajomość języka (przede wszystkim w zakresie terminologii technicznej), perfekcyjna znajomość wszystkich przepisów kolejowych, związanych z ruchem pociągów (per analogiam do Polski), perfekcyjna znajomość prawa pracy - i można próbować... Big Grin ...
Odpowiedz

#3
Z tą "perfekcyjnością" to tak nie do końca, wystarczy wejść na wujka google żeby znaleźć sporo ogłoszeń w których oferowane są szkolenia na maszynistę w Niemczech. Przykład pierwszy z brzegu: https://www.pracuj.pl/praca%2Fmaszynista...%2C4880504.
Nie ma tam nigdzie wymagania perfekcyjności w czym kol wiek, nawet nie ma wymagania znajomości przepisów kolejowych, choć faktem jest że znajomość języka to podstawa.  Cytat z jednej z gazet na temat zatrudniania polskich maszynistów w Niemczech: " Zgodnie z unijnymi normami certyfikacji od imigranta, który zdecyduje się na pracę maszynisty w którymś z krajów członkowskich, może być wymagana znajomość lokalnego języka nawet na poziomie B2. Czyli ma rozumieć znaczenie głównych wątków przekazu w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne, łącznie z rozumieniem dyskusji na tematy techniczne z zakresu swojej specjalności. – Poza tym nie ma innych dodatkowych wymagań" całość artykułu tutaj: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-k...lakow.html
Odpowiedz

#4
(06.02.2017, 18:18)kris66 napisał(a): Z tą "perfekcyjnością" to tak nie do końca, wystarczy wejść na wujka google żeby znaleźć sporo ogłoszeń w których oferowane są szkolenia na maszynistę w Niemczech. Przykład pierwszy z brzegu: https://www.pracuj.pl/praca%2Fmaszynista...%2C4880504.
Nie ma tam nigdzie wymagania perfekcyjności w czym kol wiek, nawet nie ma wymagania znajomości przepisów kolejowych, choć faktem jest że znajomość języka to podstawa.  Cytat z jednej z gazet na temat zatrudniania polskich maszynistów w Niemczech: " Zgodnie z unijnymi normami certyfikacji od imigranta, który zdecyduje się na pracę maszynisty w którymś z krajów członkowskich, może być wymagana znajomość lokalnego języka nawet na poziomie B2. Czyli ma rozumieć znaczenie głównych wątków przekazu w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne, łącznie z rozumieniem dyskusji na tematy techniczne z zakresu swojej specjalności. – Poza tym nie ma innych dodatkowych wymagań" całość artykułu tutaj: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-k...lakow.html
Ja napisałem, jak jest. Jeśli ktoś wierzy w pisane w gazetach - jego sprawa. Pojedzie, stanie do szkolenia i egzaminu i dowie się prawdy... Big Grin
Odpowiedz

#5
Jestem absolwentem szkoły kolejowej, i miałem tam "język obcy zawodowy" a konkretnie angielską terminologię kolejowa, a poza tym swoją znajomość języka angielskiego oceniam na bardzo dobrą Smile
Praca na kolei niemieckiej odpada, z powodu braku znajomości języka.

Dodam jeszcze, że posiadam licencje maszynisty, która obowiązuje (podobno) na terenie całej unii europejskiej, ale nie jestem do końca pewien jak to wygląda.
Odpowiedz

#6
(06.02.2017, 22:22)Enigmen napisał(a): Jestem absolwentem szkoły kolejowej, i miałem tam "język obcy zawodowy" a konkretnie angielską terminologię kolejowa, a poza tym swoją znajomość języka angielskiego oceniam na bardzo dobrą Smile
Praca na kolei niemieckiej odpada, z powodu braku znajomości języka.

Dodam jeszcze, że posiadam licencje maszynisty, która obowiązuje  (podobno) na terenie całej unii europejskiej, ale nie jestem do końca pewien jak to wygląda.

Z tego, co wiem, koleje brytyjskie (język angielski) nie szukają pracowników spoza swego kraju, a jeżeli już, to wymagana jest nostryfikacja posiadanego wykształcenia zawodowego, poparta oczywiście udokumentowaną znajomością języka... Shy ...
Odpowiedz

#7
Czyli rozumiem, że na pracę w kolejach brytyjskich nie ma co liczyć :/ Więc pozostaje mi praca w Polsce Smile
Odpowiedz

#8
Kolega ostatnio znalazł internecie ofertę pracy dla maszynistów w Arabii Saudyjskiej tam chcą z angielskim Wink , a pracując w Polsce też możesz jeździć za granice, co prawda nie za daleko ale zawsze to coś Wink
Odpowiedz

#9
(08.02.2017, 13:48)kris66 napisał(a): Kolega ostatnio znalazł internecie ofertę pracy dla maszynistów w Arabii Saudyjskiej tam chcą z angielskim Wink , a pracując w Polsce też możesz jeździć za granice, co prawda nie za daleko ale zawsze to coś Wink
Ja też widziałem tą ofertę Smile Ale z tego co pamiętam to szukają kogoś z 5-letnim stażem, a ja niestety dopiero zaczynam "przygodę" na kolei Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ZDARZENIA i WYPADKI KOLEJOWE ZA GRANICĄ Adams 5 25 166 04.06.2019, 20:50
Ostatni post: vernalisadonis

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.