Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kontrola dokumentów w pociągach Thalys i Eurostar
#1
W związku z zagrożeniem terrorystycznym Holandia, Belgia i Francja porozumiały się w sprawie powrotu do kontroli dokumentów tożsamości w pociągach międzynarodowych.

Wkrótce przedstawiciele rządów tych państw rozpoczną rozmowy z przedsiębiorstwami Thalys i Eurostar. Dotyczyć one będą nie tylko zasad przeprowadzania kontroli w pociągach, ale także wprowadzenia bardziej restrykcyjnych kontroli przed wejściem na pokład składów Thalys i Eurostar. Nie jest jasne, czy kontrole obejmą także pociągi kolei narodowych przekraczające granice.

Rynek Kolejowy
Odpowiedz

#2
W Izraelu przykładowo są bramki przed dworcami kolejowymi podobne jak na lotniskach. I to wpływa na ilość podróżnych. Pociągi maja ich zdecydowanie mniej niż autobusy...
Odpowiedz

#3
W Eurostar już dawno były. Jechałem, to wiem.

tapnięte
Odpowiedz

#4
Ale pomimo bramek pojechałeś pociągiem a nie autobusem, prawda?
Odpowiedz

#5
Jasne, tym bardziej że w autobusie też miałbym kontrolę. Ale przejechać się Eurotunelem - bezcenne Wink
Odpowiedz

#6
THALYS też ma kontrolę - przynajmniej przed wejściem do składu na peronach Paris Nord. W Aachen czy Koeln tam kontroli nie ma. Nie wiem jak w Brukseli czy Amsterdamie
ES ma kontrole W Paryżu, Brukseli, Lile, Londynie. Specjalnie wydzielone i ogrodzone perony, na które wchodzi się po odprawie jak na lotnisku. Pewnym szokiem było dla mnie (parę lat wstecz) jak widziałem wyjazd ES z Brukseli Midi. Otwierała się brama ( niczym w Chirowie czy Niżnakowiczach tylko w lepszym wydaniu), wyświetlał się semafor i pociąg wyjeżdżał. Całość nie trwała dłużej niż 30-40 sek. Tylko problem instniał ( czy istnieje) nie w Paryżu, Brukseli ale w Calais ( słynna dżungla). tam wszelkiej maści "ciapaci" próbują dostać się na wyspę. To oni spowodowali pożar parę lat temu składu towarowego w Eurotunelu. A obecnie dojazd do wlotu tunelu jest otoczony zasiekami i płotami niczym KL Auschwitz.
greenman1435
Odpowiedz

#7
W Brukseli Thalys nie miał kontroli (2008 rok), natomiast Eurostar tak jak piszesz, jak na lotnisku.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Eurostar] nowe pociągi e320 już w eksploatacji kazio 0 2 323 27.05.2017, 19:21
Ostatni post: kazio
  Eurostar tnie połączenia i zatrudnienie kazio 3 2 701 17.10.2016, 12:27
Ostatni post: masovian
  Eurostar: rowery w toaletach dla niepełnosprawnych kazio 2 2 244 22.07.2016, 13:34
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.