Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy sie oplaca..?
#1
Witam Panie i Panowie ! 

Chcialbym uzyskac jednoznaczna odpowiedz od ludzi ktorzy WIEDZA (nie slyszeli ze gdzies dzwonilo w ktoryms kosciele) czy opłaca sie wgl inwestowac w zawod maszynisty. Mam 21 lat nie ukrywam ze podoba mi sie ten zawod ale nie tylko jednym czlowiek zyje. Wazne jest tez wynagrodzenie bo chcialbym na przyzwoitym poziomie zyc w tym kraju . Dopiero co startuje i chcialbym zaczac kariere w zawodzie ktory zapewni mi przyzwoity poziom. Przeczytalem juz kilkadziesiat tematow na temat pracy maszynisty i zarobkow i jedni podaja kolosalne sumy drudzy podaja marne 1400 zl.. Mam nadzieje ze nie zrozumiecie mnie zle po prostu zbieram info na temat tego zawodu. Pozdrawiam i czekam na odp. Smile
Odpowiedz

#2
Ma tym forum jest naprawdę wiele wątków na ten temat. Poszukaj dobrze Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#3
(17.01.2017, 19:54)DamianT napisał(a): Ma tym forum jest naprawdę wiele wątków na ten temat. Poszukaj dobrze Wink

Dodam ze zalezy mi tez na odpowiedzi ktora dotyczy terazniejszej sytuacji na kolei . Nie sprzed kilku lat. Widze ze Ty pracujesz na kolei po kanale na yt. Jesli sie nie myle to prosze napisz cos o tej pracy . Jak nie publicznie to na PW. Pozdrawiam !
Odpowiedz

#4
Ja nie pracuję na kolei i nie zamierzam, ale z wiedy głównei z tego forum mogę Ci powiedzieć, że nie miasz co liczyć na szał płacowy na początku. A potem? Teraz jest wiele nowych przedsiębiorstw kolejowych, więc jest nieźle. Ale nikt Ci nie zagwarantuję, że będzie to zawsze powyżej średniej krajowej. Co więcej nikt Ci nie gwarantuje tutaj nic. Smile

A w ogóle, jedyną profesją w tym ustroju, która zawsze da Ci pieniądze, to jest dobry handlowiec. Jeżeli ktoś potrafi sprzedać wszystko, to nawet w czasie największego kryzysu będzie na niego zapotrzebowanie. Smile
Odpowiedz

#5
(17.01.2017, 23:26)Ptrrk napisał(a):
(17.01.2017, 19:54)DamianT napisał(a): Ma tym forum jest naprawdę wiele wątków na ten temat. Poszukaj dobrze Wink

Dodam ze zalezy mi tez na odpowiedzi ktora dotyczy terazniejszej sytuacji na kolei . Nie sprzed kilku lat. Widze ze Ty pracujesz na kolei po kanale na yt. Jesli sie nie myle to prosze napisz cos o tej pracy . Jak nie publicznie to na PW. Pozdrawiam !

Pozwolę sobie troszkę odświeżyć temat. Początki jak wszędzie nie są łatwe i jeśli chciałbyś teraz gdzieś zacząć pracę jako Maszynista - Uczeń, to nie przekroczysz większej kwoty niż 1800zł przez okres całego szkolenia ( mniej więcej dwa lata). Potem zależnie od przewoźnika stawki idą w górę. Nie chcę mówić ile zarabia już zawodowy maszynista bo to temat rzeeeka i każdy powie Ci coś innego. Uważam że na pewno lepiej pójść na kurs na licencję maszynisty, niż iść na byle jakie studia tak jak to robi większość młodych ludzi. Studenckie życie jest fajne, ale do czasu. W końcu przyjdzie czas na  wyjście z gniazda uczelni i wtedy zaczynają się ogromne schody w znalezieniu pracy. 

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Jeśli lubisz kolej i jest to w jakimś stopniu twoja pasja, na pewno nie będziesz żałował. Smile
Odpowiedz

#6
(07.02.2017, 17:27)Twister napisał(a):
(17.01.2017, 23:26)Ptrrk napisał(a):
(17.01.2017, 19:54)DamianT napisał(a): Ma tym forum jest naprawdę wiele wątków na ten temat. Poszukaj dobrze Wink

Dodam ze zalezy mi tez na odpowiedzi ktora dotyczy terazniejszej sytuacji na kolei . Nie sprzed kilku lat. Widze ze Ty pracujesz na kolei po kanale na yt. Jesli sie nie myle to prosze napisz cos o tej pracy . Jak nie publicznie to na PW. Pozdrawiam !

Pozwolę sobie troszkę odświeżyć temat. Początki jak wszędzie nie są łatwe i jeśli chciałbyś teraz gdzieś zacząć pracę jako Maszynista - Uczeń, to nie przekroczysz większej kwoty niż 1800zł przez okres całego szkolenia ( mniej więcej dwa lata). Potem zależnie od przewoźnika stawki idą w górę. Nie chcę mówić ile zarabia już zawodowy maszynista bo to temat rzeeeka i każdy powie Ci coś innego. Uważam że na pewno lepiej pójść na kurs na licencję maszynisty, niż iść na byle jakie studia tak jak to robi większość młodych ludzi. Studenckie życie jest fajne, ale do czasu. W końcu przyjdzie czas na  wyjście z gniazda uczelni i wtedy zaczynają się ogromne schody w znalezieniu pracy. 

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Jeśli lubisz kolej i jest to w jakimś stopniu twoja pasja, na pewno nie będziesz żałował. Smile

Czesc sorry ale nie zagladalem tutaj. Siedze teraz za granica ale wracam w kwietniu/maju i zauwazylem ze koleje mazowieckie prowadza teraz rekrutacje. To ma znaczenie czy zrobie licencje w jakiejs firmie niezwiazanej z przewoznikami ? Przewoznicy potem maja to na wzgledzie ? Mieszkam w Malopolsce i szkoda ze tutaj nie ma na obecna chwile zadnych naborow...
Odpowiedz

#7
Jeśli zrobisz licencje prywatnie to po prostu będziesz ją miał i zwiększysz swoje szanse na przyjęcie do jakiegoś przewoźnika na szkolenie na świadectwo. Obecnie większość firm które szkolą na świadectwo szuka właśnie ludzi z licencją, bo mają już wtedy człowieka z jakąś podstawową wiedzą i nie muszą tracić czasu i przede wszystkim pieniędzy na jego wstępne szkolenie. Co do małopolski jakieś 2 miesiące temu znajomy z licencja właśnie dostał się do Kolpremu i był na rozmowie w Krakowie, wiec jednak coś się tam dzieje w twoim rejonie Wink
Odpowiedz

#8
Maszynistów brakuje więc patrz ciągle na strony przewoźników.
Odpowiedz

#9
Mozecie mi powiedziec co znaczy "Swiadectwo zlozenia egzaminu kwalifikacyjnego"? Widze to drugi raz w wymaganiach pracodawcy. Nie rozumiem tego terminu.
Odpowiedz

#10
Myślę że chodzi o świadectwo zdania egzaminu na licencje maszynisty. Z racji dość długiego oczekiwania na wydanie "karty" licencji maszynisty przez UTK (średni czas ok 3 miesięcy czasami 6 albo i dłużej) ośrodek w której robisz licencje wydaje Ci świadectwo zdania egz. końcowego, który jest akceptowany przez pracodawców tak jak właściwa licencja w postaci "karty".
Odpowiedz

#11
(05.03.2017, 15:07)kris66 napisał(a): Myślę że chodzi o świadectwo zdania egzaminu na licencje maszynisty. Z racji dość długiego oczekiwania na wydanie "karty" licencji maszynisty przez UTK (średni czas ok 3 miesięcy czasami 6 albo i dłużej) ośrodek w której robisz licencje wydaje Ci świadectwo zdania egz. końcowego, który jest akceptowany przez pracodawców tak jak właściwa licencja w postaci "karty".

Dzieki wielkie. Zadzwonie moze do Kolei Małopolskich i zapytam o co chodzi juz tak na 100% i napisze Ci. Ale to co napisales brzmi sensownie. Smile
Odpowiedz

#12
Dzwoniłem do Cargo i tam mi wytlumaczyla babka ze musialbym byc juz maszynista zeby mnie przyjeli . Takze chyba to nie o licencje chodzi .
Odpowiedz

#13
(07.03.2017, 18:54)Ptrrk napisał(a): Dzwoniłem do Cargo i tam mi wytlumaczyla babka ze musialbym byc juz maszynista zeby mnie przyjeli . Takze chyba to nie o licencje chodzi .

Kolego, to zależy czy masz już wszystkie uprawnienie żeby być maszynistą czy też nie. Jeśli masz licencję maszynisty musisz poszukać przewoźnika, który umożliwi Ci odbycie szkolenia na świadectwo maszynisty. Dlatego tez musisz patrzeć w ofertach pracy na to czy szukają na przyszkolenie czy już wykwalifikowanego maszynistę.
Odpowiedz

#14
W dolnoslaskich szukaja na przeszkolenie na swiadextwo widzialem. Wracam wczesniej z Niemiec zeby zrobic licencje i moze sie jeszcze zalapie na te szkolenia w KD.
Odpowiedz

#15
Na chwilę obecną wszyscy przewoźnicy poszukują maszynistów z uprawnieniami, takich każdy weźmie z otwartymi rękami. Rekrutacja w Cargo zakończyła sie już i kilkuset stażystów przyjęli i są zapchani na kolejne 2-3 lata.  Akurat wtedy stażyści zakończą świadectwo i będą mogli samodzielnie jeździć i zajmą miejsce za kolejnych emerytów w tym okresie.   A jeśli chodzi o sytuację stażystów u przewoźników towarowych to koledzy nie mąćcie w głowach cywilom..realia są takie: szkolenie trwa nawet do 3 lat!!! A zarobek w tym okresie na początku przez ok roku jest w granicach 1500zł na rękę a pod koniec szkolenie nie więcej niż 2000zł .  I weź tu przeżyj w tym czasie..chyba na garnuszku rodziców będąc łebkiem 21 letnim..  Kolejna fala naboru na stażystów powinna być za ok 3-4 lata bo wtedy potężna grupa osób zdobędzie prawa emerytalne i ucieknie bez zastanowienia...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.