Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PR wycofały się z Wielkiej Orkiestry
#16
http://m.niezalezna.pl/61139-uzasadnieni...ez-blogera

http://kontrowersje.net/prawomocny_wyrok...tuje_5_tys

Między innymi, wyguglować można sobie więcej.
A dlaczego piszesz " jakie afery?". No właśnie, Owsiak w mediach urósł na mian nietykalnego półboga, którego krytykować nie wolno, a jako że Pan Jerzy jest pupilkiem mediów, toteż o takich sprawach usłyszeć niełatwo.
Jakoś średnio chce mi się wierzyć że pełną uczciwość Pana J.O.. Poza tym, osoba o podobnym pokroju i poglądach, do tego też noszący czerwone okulary, pan Kijowski, który też prowadzi niby dobroczynną organizację cz też fundację, okazał się zwykłym oszustem.
Gadanie typu "nie chcesz, nie wrzucaj", które ma na celu zamknąć na ten temat usta krytykom, jest śmieszne, podobnie jak ślepa wiara w uczciwość Pana J.O.. Jeżeli więc można krytykować wszem i wobec np. kościół i jego organizacje to rozumiem że WOŚPu nie i pod żadnym pozorem nie wolno sprawdzać rozliczeń, faktur itd. tejże organizacji ?
...
Odpowiedz

#17
(16.01.2017, 01:06)Lubuszanin napisał(a): http://m.niezalezna.pl/61139-uzasadnieni...ez-blogera

http://kontrowersje.net/prawomocny_wyrok...tuje_5_tys

Między innymi, wyguglować można sobie więcej.
A dlaczego piszesz " jakie afery?". No właśnie, Owsiak w mediach urósł na mian nietykalnego półboga, którego krytykować nie wolno, a jako że Pan Jerzy jest pupilkiem mediów, toteż o takich sprawach usłyszeć niełatwo.
Jakoś średnio chce mi się wierzyć że pełną uczciwość Pana J.O.. Poza tym, osoba o podobnym pokroju i poglądach, do tego też noszący czerwone okulary, pan Kijowski, który też prowadzi niby dobroczynną organizację cz też fundację, okazał się zwykłym oszustem.
Gadanie typu "nie chcesz, nie wrzucaj", które ma na celu zamknąć na ten temat usta krytykom, jest śmieszne, podobnie jak ślepa wiara w uczciwość Pana J.O.. Jeżeli więc można krytykować wszem i wobec np. kościół i jego organizacje to rozumiem że WOŚPu nie i pod żadnym pozorem nie wolno sprawdzać rozliczeń, faktur itd. tejże organizacji ?

Popieram. Dołożę jeszcze dwa artykuliki, ku refleksji:
http://kontrowersje.net/do_puszki_owsiak..._acz_prosz
http://www.zelaznalogika.net/hejterzy-wosp/
Jak ktoś wrzuca do puszki, jego sprawa, ale myślę że warto się zapoznać z powyższymi danymi.
Inna rzecz to fakt, że do pomagania wcale nie trzeba rozgłosu. Są inne organizacje które pomagają cały rok, najczęściej bez wielkiej hucpy medialnej (choćby wspomniany wyżej Caritas) a media uczą nas że wystarczy wrzucić złotówkę do puszki raz do roku i sumienie spokojne, a jak ktoś nie daje na WOŚP, w dodatku - o zgrozo! - krytukuje, to jest dziwny i zły. Dziwi mnie też że są tu osoby które nie słyszały o ww. aferach, z tego co pamiętam to dość głośne było.
Odpowiedz

#18
(15.01.2017, 23:15)Lubuszanin napisał(a): uprzedzając głosy, Caritas w przeciwieństwie do wielu innych kościelnych organizacji jest fundacją czystą, faktycznie większość pieniędzy jest rozliczana, w przeciwieństwie do WOŚPu gdzie grube tysiące giną gdzieś po drodze, między innymi pod szyldem "organizacja")

Ogólnie staram się nie krytykować nikogo, kto pomaga innym. Ale musze przytoczyć tę historię. Kilka lat temu moją miejscowość nawiedziła trąba powietrzna. Sporo było zniszczeń. Między innymi powalone domy, których nie dało się odbudować. Caritas zbierał pieniądze na ten cel. Szkoda tylko, że z tego celu żadna złotówka nie popłynęła do osób potrzebujących. Skąd wiem? Kilku moich znajomych pracuje w UM. I nie są to osoby przeciwne Owsiakowi czy Caritasowi. Także proszę nie pisz, że wszystko jest takie cacy. Co się stało z tymi pieniędzmi?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#19
Moja koleżanka, która pracuje w kilku fundacjach i obecnie zaangażowana jest w pomoc dla naszego wspólnego kolegi ze studiów twierdzi, że Caritas z każdej zbiórki na określony cel przytula 8%.
Odpowiedz

#20
@Lubuszanin, a masz to może z jakichś normalnych źródeł, czy muszę klikać w to g...? Niezależna, kontrowersje, może jeszcze zmiany na ziemi? Z tematem się zapoznałem, już raz stracę i nabiję niezależnej od mózgu kliknięcie. Wyjaśnij mi może, bo redaktorzy nie potrafią, skoro orzeczenie sądu jest miażdżące dla Owsiaka (uwielbiam te określenia w tego typu mediach) i niby matka kurka przedstawiał fakty, to dlaczego sąd kazał mu bulić za zniesławienie? Spisek Szorosza?
Jak dla mnie J. Owsiak może mieć milion na koncie i mieszkanie za drugi milion. W jeden dzień potrafi zebrać 60 milionów, więc w ciągu 25 lat miał prawo dorobić się mieszkania (a o to też się media pierwszego sortu czepiały), bo bez niego całej akcji by nie było. Nie wiem, jak jest teraz, ale kilka lat temu szpitale były pełne sprzętów z serduszkiem, w ostatnich latach, za złej Platformy, służba zdrowia została trochę ogarnięta i doinwestowana, więc stosunek liczebności sprzętu WOŚP do nie-WOŚP się na pewno zmienił, ale w 1992 roku w szpitalach musiało być tragicznie, jeżeli chodzi o ich wyposażenie, skoro w 1989 szpital w dużym mieście wojewódzkim nie miał sprzętu do leczenia ciężko rannego po zwykłym wypadku samochodowym dziennikarza i jego koledzy musieli zbierać na leczenie za granicą, oczywiście zachodnią... Nie wiem, jak się ta historia skończyła. Zresztą w ostatnich latach cel zbiórek wośp został częściowo przeorientowany na geriatrię, która jeszcze parę lat temu w Polsce prawie nie istniała.

@Afrika_Bambaata, no i niech biorą. Administracja, organizacja zbiórek, zatrudnienie pracowników (w WOŚP są wolontariusze, ale Caritas zatrudnia pracowników etatowych), lokale kosztują. Niech biorą i 10%, nadal 90% idzie w takim układzie na cele statutowe.

A propos Caritasu, nie zauważyłem, żeby obydwie organizacje miały ochotę się nawzajem zwalczać, czy ze sobą konkurować, zresztą cele mają nieco inne. Więc wciąganie C. do nagonki na Owsiaka jest typowo pisowską perfidią. Czegoś takiego, jak prowokowanie destrukcyjnej konkurencji organizacji dobroczynnych nie wymyśliłby nawet jakiś zboczony korwinista Big Grin. Trzeba być najzwyczajniej w świecie złym człowiekiem, żeby prowadzić takie gierki. A to, co zrobiła wczoraj kurwizja, nie tylko w dzienniku telewizyjnym (założyłbym się, że wzmianka o Orkiestrze i tak była prywatną inicjatywą Ziemca, którego z trójki prowadzących jako jedynego toleruję) było po prostu szczytem tej perfidii. Wpłacać nikt nie każe, ale jeżeli ktoś jest jawnie przeciwny akcji, powinien nosić przy sobie plastikową kartę z wielkim napisem "W RAZIE POTRZEBY LECZENIA, NIE LECZYĆ SPRZĘTEM Z WOŚP". Tongue
[Obrazek: 587cbb7d0785d_o,size,380x238,q,71,h,e081fb.jpg]
Jaro

Odpowiedz

#21
(16.01.2017, 13:43)ET40 napisał(a): @Lubuszanin, a masz to może z jakichś normalnych źródeł, czy muszę klikać w to g...?

Kryterium "normalności" jest czysto subiektywne. To, że Ci coś nie podoba, to nie znaczy, że automatycznie kłamie... Smile

(16.01.2017, 13:43)ET40 napisał(a): Jak dla mnie J. Owsiak może mieć milion na koncie i mieszkanie za drugi milion.

Tylko na czym mógł on się dorobić, skoro praktycznie cały czas poświęca on jednemu? Uważasz, że dorabianie się na akcji "charytatywnej" jest jak najbardzej w porządku?
Odpowiedz

#22
BTW. Co do Caritasu, nie interesuje mnie ile przeznaczają na cele statutowe itd., a raczej to, że w tym roku i oni dorzucili się do zbiórki WOŚP poprzez przekazanie przedmiotów na licytację.
Odpowiedz

#23
(16.01.2017, 13:43)ET40 napisał(a): @Lubuszanin, a masz to może z jakichś normalnych źródeł, czy muszę klikać w to g...? Niezależna, kontrowersje, może jeszcze zmiany na ziemi? Z tematem się zapoznałem, już raz stracę i nabiję niezależnej od mózgu kliknięcie. Wyjaśnij mi może, bo redaktorzy nie potrafią, skoro orzeczenie sądu jest miażdżące dla Owsiaka (uwielbiam te określenia w tego typu mediach) i niby matka kurka przedstawiał fakty, to dlaczego sąd kazał mu bulić za zniesławienie?

Rozjaśnie, to co nie pojawiło się w TVN nie jest od razu kłamstwem.
Widzę też że do końca nie rozumiesz jak działa prawo w Polsce. Sąd uznał fakty blogera, a to że został on skazany za zniesławienie.... to jest wykroczenie za które można beknąć. Jak być na sali sądowej do gwałciciela krzyknął "ty k..." to gwałciciel dostałby 8 lat a ty 3 miesiące prac społecznych za zniesławienie, co jest osobnym wykroczeniem, osobny paragraf.

Cytat:. W jeden dzień potrafi zebrać 60 milionów, więc w ciągu 25 lat miał prawo dorobić się mieszkania [...] bo bez niego całej akcji by nie było
Pewnie że miał prawo, jak każdy obywatel, szkoda tylko że ja muszę się rozliczać z każdej złotówki z urzędem skarbowym i wszystko muszę pokazać a nie chować po fundacjach jak Pan Owsiak. Z tego cytatu jednak utwierdzam się w przekonaniu że dla niektórych J.O. to półbóg - nooo coś tam zachacmęcił (przecież miał moralne prawo do tego), coś na Woodstock wyprowadził, coś przelał, gdzieś pieniądze zniknęły, ale należy mu się ! Bo organizuje WOŚP, także nietykalny, na ręce spojrzeć nie wolno, immunitet mu dać!

Cytat:Nie wiem, jak jest teraz, ale kilka lat temu szpitale były pełne sprzętów z serduszkiem, w ostatnich latach, za złej Platformy, służba zdrowia została trochę ogarnięta i doinwestowana,
Na szczęście przyszło PiS i wszystkie te sprzęty, z serduszkiem czy bez, zakupione za poprzedniej kadencji czy wcześniej, zostały wywalone, komisyjnie utopione w Wiśle i spalone. Aktualnie w szpitalach leczy się upuszczając pacjentom krwi, a przed operacjami pacjentom podaje się rum do znieczulenia.
Na 100 % za rządów PiS nie kupią żadnego rezonansu, tomografu, nawet kawałka plasterka do żadnego szpitala ! Nawet do tych powiatowych bezpośrednio podlegającym staroście którzy głównie na lecznice łożą. Nie. Nie bo PiS.
Cytat:@Afrika_Bambaata, no i niech biorą. Administracja, organizacja zbiórek, zatrudnienie pracowników (w WOŚP są wolontariusze, ale Caritas zatrudnia pracowników etatowych), lokale kosztują. Niech biorą i 10%, nadal 90% idzie w takim układzie na cele statutowe.

Niech biorą, Owsiak może, to przecież półbóg. WOŚP w ogóle nie zatrudnia pracowników etatowych, w biurach wośpu w Poznaniu, Wrocławiu od 8 do 16 przez cały rok pracują tylko wolontariusze. I to pracują tak parę lat, za darmo, uwierzycie ??
Żeby brali 10 %, pewnie biorą więcej, może mniej, co nie zmienia faktu że zwykłą nieuczciwością jest po prostu oszukiwanie ludzi i jeszcze zapewnianie że żadna złotówka po drodze nie ginie. Chciałbym wiedzieć ile dokładnie Owsiak bierze, ale skoro tak kręci w swoich oświadczeniach to prawdopodobnie ma co ukrywać innego logicznego wytłumaczenia nie ma.

Cytat:Wpłacać nikt nie każe, ale jeżeli ktoś jest jawnie przeciwny akcji, powinien nosić przy sobie plastikową kartę z wielkim napisem "W RAZIE POTRZEBY LECZENIA, NIE LECZYĆ SPRZĘTEM Z WOŚP"

Krytykujesz PiS a sam zachowujesz się jak typowy pisowiec, ślepo, bezrefleksyjnie zapatrzony w swojego półboga. Na prawde tego nie widzisz ?
Jeżeli ktoś dąży do prawdy i uchybienia krytykuje to zasługuje na potępienie, zniszczenie, niech umiera, najlepiej w męczarniach ? Kolejny dowód na to co pisałem w cześniej w Twoich słowach, pod żadnym pozorem nie krytykować WOŚPu, kto nie jest z nami ten jest zły, my stoimy tu, a oni tam gdzie stało ZOMO. Znajome słowa ? Masz podobne podejście, tylko w drugą stronę. To już się nazywa hipokryzja.
I kolejny slogan, "nie chcesz nie wrzucam", "w razie potrzeby...." które ma na calu zamknięcie ust wszystkim sceptycznym. Nie mają prawa się odzywać !

Coś na zasadzie, nie wierzysz (bez obrazy, lub) nie identyfikujesz się z kościołem, a mimo to krytykujesz często KK. Hipokryzja ! Trochę samokrytyki
...
Odpowiedz

#24
Sory, ale jeżeli dla ciebie to nie jest jasne rozliczenie to ja nie mam więcej nic do powiedzenia...[Obrazek: 15937267_10154097879902414_7395814046649...e=59197370]
Odpowiedz

#25
Skąd w takim razie fakty, wypływ pieniędzy (m.in. na woodstock) i zupełnie inne rozliczenia w rzeczywistości które przedstawił bloger a które prawdziwość przyklepał sąd ?
...
Odpowiedz

#26
Tu masz na przykład pełne rozliczenie 23 finału, gdzie wyraźnie widać że część pieniędzy poszła na organizację finału, obsługę formalno-prawną i organizację konkursów ofert na zakup sprzętu medycznego.

Polecam zapoznać się z tymi kilkoma linkami. Może coś do ciebie dotrze:
http://www.wosp.org.pl/aktualnosci/rozli...final-wosp
[/url][url=http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe]http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe
http://dobrastronainternetu.pl/wp-conten...pitale.pdf
http://www.nacoidamojepieniadze.wosp.org.pl/

Pogadamy jak przeczytasz ze zrozumieniem.
Odpowiedz

#27
Oficjalne zestawienia każdej fundacji wyglądają przejrzyście i ładnie.
...
Odpowiedz

#28
- Primo: moje dziecko zostało uratowane dzięki sprzętowi ufundowanemu przez orkiestrę oraz oczywiście dzięki przytomności lekarzy.
- Secundo, cytowanie tzw matki kurka, który przegrał WSZYSTKIE procesy związane z zarzutami o rozliczenia WOŚP oznacza, że cytującego i linkującego to ścierwo przestaję traktować jak partnera do jakiejkolwiek sensownej rozmowy. Tak się składa, że WOŚP jest jedną z dokładniej rozliczających się fundacji, a jej rozliczenia są publicznie dostępne. Nigdy też nie zostały zakwestionowane przez stosowne instytucje.
- Lubuszaninowi się zdaje, że sąd cokolwiek przyklepał przeciwko fundacji WOŚP. To bzdura, Jurek Owsiak został uznany winnym obrazy parablogera, ponieważ go zwymyślał. Bardzo łagodnie, zresztą.
- Caritas przytula ze zbiórek procentowo i liczbowo znacznie więcej na swoje funkcjonowanie niż Orkiestra, co oczywiście nie jest niczym strasznym i nie jest zarzutem, dopóki wszystko jest uczciwie rozliczone i udokumentowane. Fundacje zatrudniają ludzi, a nikt nie lubi pracować za darmo. A może Lubuszanin popracujesz jednak trochę bez wypłaty?
- Fundacja Elbanowskich na cele niestatutowe przejada ponad 70% funduszy, większość na wypłaty, w tym dotacji z budżetu. Nie robi przy tym NIC faktycznie użytecznego.
- Działanie Woodstoku jest uregulowane w statucie fundacji i nie jest finansowane ze zbiórek.
- Jeśli Lubuszanin masz jakieś DOWODY na nieuczciwość Owsiaka - zgłoś to do prokuratury. Jeśli nie - milcz.
Odpowiedz

#29
@masovian, aha, czyli płynnie przechodzimy od "to państwo z podatków powinno finansować służbę zdrowia, a nie wyręczać się fundacjami" do "a dlaczego on ma mieć lepiej ode mnie". Zorganizuj taką akcję, zbierz w ćwierć wieku 700 baniek na doinwestowanie szpitali i pojedynczych chorych i rozliczaj się publicznie i wtedy zastanawiaj się nad tym, czy zarobek za pomocą własnej akcji charytatywnej jest w porządku, czy nie.

@Lubuszanin
Cytat:Rozjaśnie, to co nie pojawiło się w TVN nie jest od razu kłamstwem.
Widzę też że do końca nie rozumiesz jak działa prawo w Polsce. Sąd uznał fakty blogera, a to że został on skazany za zniesławienie.... to jest wykroczenie za które można beknąć. Jak być na sali sądowej do gwałciciela krzyknął "ty k..." to gwałciciel dostałby 8 lat a ty 3 miesiące prac społecznych za zniesławienie, co jest osobnym wykroczeniem, osobny paragraf.
Zapomniałem, dla niektórych między TVN i GW a narodowo-wyznaniową szczujnią nic nie ma. Skąd M-K miał w ogóle swoje informacje? Tak sobie powyciągał wnioski z wypowiedzi JO? Bo czytam teraz jego blog (z odnośnika od ciebie) i tak właściwie poza wypowiedziami JO i bezsprzecznym faktem istnienia spółek z nim związanych dowodów nie widzę.
I wiem, na czym polega zniesławienie. Nie podchodź do wszystkich niepodzielających twojej wizji świata jak do gówniarzy.
Cytat:Pewnie że miał prawo, jak każdy obywatel, szkoda tylko że ja muszę się rozliczać z każdej złotówki z urzędem skarbowym i wszystko muszę pokazać a nie chować po fundacjach jak Pan Owsiak. Z tego cytatu jednak utwierdzam się w przekonaniu że dla niektórych J.O. to półbóg - nooo coś tam zachacmęcił (przecież miał moralne prawo do tego), coś na Woodstock wyprowadził, coś przelał, gdzieś pieniądze zniknęły, ale należy mu się ! Bo organizuje WOŚP, także nietykalny, na ręce spojrzeć nie wolno, immunitet mu dać!
Ale gdzie jest dowód na to wszystko? Sprawozdania są jawne i do tej pory nikt się do nich nie przyczepiał, poza sfrustrowanymi blogerami i mediami pisowsko-radiomaryjnymi. Spisek Szorosza czy co?
Cytat:Na szczęście przyszło PiS i wszystkie te sprzęty, z serduszkiem czy bez, zakupione za poprzedniej kadencji czy wcześniej, zostały wywalone, komisyjnie utopione w Wiśle i spalone. Aktualnie w szpitalach leczy się upuszczając pacjentom krwi, a przed operacjami pacjentom podaje się rum do znieczulenia.
Na 100 % za rządów PiS nie kupią żadnego rezonansu, tomografu, nawet kawałka plasterka do żadnego szpitala ! Nawet do tych powiatowych bezpośrednio podlegającym staroście którzy głównie na lecznice łożą. Nie. Nie bo PiS.
Skąd to wziąłeś, z mojego wpisu? Big Grin
Cytat:Niech biorą, Owsiak może, to przecież półbóg. WOŚP w ogóle nie zatrudnia pracowników etatowych, w biurach wośpu w Poznaniu, Wrocławiu od 8 do 16 przez cały rok pracują tylko wolontariusze. I to pracują tak parę lat, za darmo, uwierzycie ??
Żeby brali 10 %, pewnie biorą więcej, może mniej, co nie zmienia faktu że zwykłą nieuczciwością jest po prostu oszukiwanie ludzi i jeszcze zapewnianie że żadna złotówka po drodze nie ginie. Chciałbym wiedzieć ile dokładnie Owsiak bierze, ale skoro tak kręci w swoich oświadczeniach to prawdopodobnie ma co ukrywać innego logicznego wytłumaczenia nie ma.
Czy ty czytasz ze zrozumieniem, czy z tych nerwów nie jesteś w stanie? Nie pisałem o WOŚP, tylko o Caritas, które wg. @Afrika_Bambaata, a właściwie jego koleżanki na administrację i inne koszty przeznacza 8% ze zbiórek, czyli 8 groszy z każdej złotówki. Ma do tego prawo, organizacje charytatywne nie są bezkosztowe. Faktycznie, WOŚP ma też etatowych pracowników, co nie wyklucza moich słów o bazowaniu na wolontariuszach, choć nie zapoznałem się z informacjami, zanim to napisałem.
Cytat:Krytykujesz PiS a sam zachowujesz się jak typowy pisowiec, ślepo, bezrefleksyjnie zapatrzony w swojego półboga. Na prawde tego nie widzisz ?
...
Jeżeli ktoś dąży do prawdy i uchybienia krytykuje to zasługuje na potępienie, zniszczenie, niech umiera, najlepiej w męczarniach ? Kolejny dowód na to co pisałem w cześniej w Twoich słowach, pod żadnym pozorem nie krytykować WOŚPu, kto nie jest z nami ten jest zły, my stoimy tu, a oni tam gdzie stało ZOMO. Znajome słowa ? Masz podobne podejście, tylko w drugą stronę. To już się nazywa hipokryzja.

I kolejny slogan, "nie chcesz nie wrzucam", "w razie potrzeby...." które ma na calu zamknięcie ust wszystkim sceptycznym. Nie mają prawa się odzywać !
Daruj sobie teksty o półbogach, a frazami, których najbardziej jadowici politycy by się nie powstydzili nie ja tu rzucam (spójrz na sam początek swojego wpisu) i nie jestem tak bezczelny, żeby w jednym i tym samym zdaniu zarzucić komuś zachowywanie się jak pisowiec i tak się samemu zachować. Nie, nie pisałem, że ktoś, kto krytykuje WOŚP ma zdychać, to już twoje słowa. A ikonka na końcu zdania powinna zasugerować właściwe jego odczytanie jako żart.
Cytat:Coś na zasadzie, nie wierzysz (bez obrazy, lub) nie identyfikujesz się z kościołem, a mimo to krytykujesz często KK. Hipokryzja ! Trochę samokrytyki
Bo niestety zmuszony jestem na tę organizację płacić w podatkach. Ty na WOŚP nie musisz.
Cytat:Oficjalne zestawienia każdej fundacji wyglądają przejrzyście i ładnie.
A, no tak. Czyli cała ta nagonka w ostatnich latach jest dla sportu, bo skoro wszystko wygląda dobrze, to na pewno jest jakieś drugie dno?
I jeszcze jedno: mniej nerwów i frustracji, więcej czytania ze zrozumieniem i będziemy mogli normalnie porozmawiać, bo na poziomie wierzysz tylko tvn i półbóg na pewno nie będziemy rozmawiać. Przynajmniej nie w dobrej atmosferze.

@erap2
Cytat:BTW. Co do Caritasu, nie interesuje mnie ile przeznaczają na cele statutowe itd., a raczej to, że w tym roku i oni dorzucili się do zbiórki WOŚP poprzez przekazanie przedmiotów na licytację.
Dlatego wciąganie Caritasu w konflikt narodowej prawicy i upolitycznionej części Kościoła z WOŚP przez polityków i upolitycznionych dzienniarzy jest podłe. A ze strony J. Owsiaka nie padło żadne złe słowo na Caritas, wręcz przeciwnie.

Ciekawe, dlaczego nikt z mediów tego lepszego sortu ani ze zwolenników tak nie węszy w sprawie np. tego, co się stało z pieniędzmi z cegiełek na stocznie, sprzedawanych podczas akcji firmowanej przez pewnego toruńskiego biznesmena w przydługim ubraniu? I dlaczego za nieetycznie nie uważają tego, że dorobił się na wyciąganiu pieniędzy od przeważnie niebogatych starszych ludzi i to tak się dorobił, że jeździ teraz takim audi, w którym większość Polaków nigdy nawet nie usiądzie? Babcia Jadzia nie jest bogatym sponsorem-przedsiębiorcą i dla niej 100 wysyłane co miesiąc to majątek. Branie kasy z UE (czyli od podatników na zachodzie Europy) przez jego uczelnię, kiedy w swoich mediach oskarża on ten projekt ponadnarodowy o wszystko, co najgorsze też jest etyczne? Dofinansowanie z naszych podatków cholera wie na co również? Mało tego, nikt pytań nie zadaje, a w grudniu na ćwierćwiecze jego koncernu medialnego redaktorzy TVP wysmażyli mu tak słodką laurkę, że od takiej ilości lukru można było puścić pawia.

Przydatne odnośniki:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia
i treściwy artykuł, co prawda dotyczy rozliczeń z 2013 roku, ale raczej wiele, poza kwotami, się nie zmieniło: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia...-wosp.html
Jaro

Odpowiedz

#30
Skoro jeszcze o Caritas - hospicjum finansowane przez Caritas otrzymało właśnie specjalny samochód na potrzeby statutowe, od WOŚP. Tak więc współpraca między fundacjami może być obustronna, niezależnie od pobredzania Lubuszanina czy Matki Kurwika.


Cytat:Coś na zasadzie, nie wierzysz (bez obrazy, lub) nie identyfikujesz się z kościołem, a mimo to krytykujesz często KK. Hipokryzja ! Trochę samokrytyki

KK pożera setki milionów z publicznych pieniędzy (czyli z podatków, które wszyscy płacą) - to chyba mogę krytykować tych tłuściochów? Zwłaszcza jak biskupi pieprzą o przyzwoitości, dobroci i tak dalej, a jednocześnie przytulają kiboli z szaliczkami "śmierć wrogom ojczyzny" i narodowców z falangą?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.