Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasłuch kolei
#1
Wink 
Witam!
Co myślicie o tym urządzeniu: http://allegro.pl/skaner-baofeng-uv-5r-f...59624.html
Nada się na nasłuchiwanie częstotliwości kolejowej? Jestem początkującym i nie za bardzo wiem jakie urządzenie wybrać.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Odpowiedz

#2
Posiadam, działa, nasłuch jest dobry, tyle że w sumie jest nielegalne, o ile nie posiadasz zezwolenia na ten konkretny model Tongue
Odpowiedz

#3
Radio spisuje się świetnie, w firmie mamy 3 do łączności na kanałach PMR podczas prac w budynkach i na dużych przestrzeniach, ja prywatnie mam kolejną sztukę do pilnowania żeby mnie nic nie przejechało :-). Zasięg przyzwoity jak na chińczyka, bateria ładnie trzyma, nie straszne mu rozładowanie i pozostawienie włączonego(po rozładowaniu baterii) przez dwa tygodnie, ogarnia się w deszczu i przy mrozach. Łatwe programowanie z poziomu klawiatury, i jeszcze łatwiejsze po zakupie odpowiedniego kabelka, łącznie z możliwością zgrania całej pamięci kanałów.

erap2, powiesz coś więcej? Nigdy się w ten temat specjalnie nie zagłębiałem, a ponieważ UV-3R sprowadzał mi jeszcze kumpel z dojnych służb to się nie zastanawiałem jak kupowałem UV-5R. Chodzi Ci o samą kwestię nasłuchu konkretnego pasma czy o samo urządzenie? Bo co to potrafi to ja wiem :-) i nie wiem czy chodzi Ci o pasmo Policyjne / Lotnicze czy jeszcze coś?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#4
Patrząc na literę prawa wygląda to tak, że można używać urządzenia tylko do odbioru zupełnie legalnie w każdym paśmie, nie wolno tylko słuchać publicznie (bez słuchawek) i rozpowszechniać usłyszanych poza otwartym pasmem informacji. Urządzenie do nadawania teoretycznie powinieneś używać tylko w paśmie otwartym (takie dla każdego są dwa: CB i PMR), w praktyce używać możesz tylko zablokuj mikrofon i nie nadawaj, nie mówiąc już o tym że zmiana kanału to ułamek sekundy.

sm31-131 - Działa Ci w tym radiu CTCSS na paśmie PMR? Bo bez tego to nieco ciasno się robi.

Rocketfuel94 - Jeżeli wchodzisz w temat nasłuchów, może Cię zainteresować kwestia cyfrowego nasłuchu TETRY a nawet GSM 2G, ale to już większa i trudniejsza sprawa.
Odpowiedz

#5
(28.11.2016, 16:01)sm31-131 napisał(a): Radio spisuje się świetnie, w firmie mamy 3 do łączności na kanałach PMR podczas prac w budynkach i na dużych przestrzeniach, ja prywatnie mam kolejną sztukę do pilnowania żeby mnie nic nie przejechało :-). Zasięg przyzwoity jak na chińczyka, bateria ładnie trzyma, nie straszne mu rozładowanie i pozostawienie włączonego(po rozładowaniu baterii) przez dwa tygodnie, ogarnia się w deszczu i przy mrozach. Łatwe programowanie z poziomu klawiatury, i jeszcze łatwiejsze po zakupie odpowiedniego kabelka, łącznie z możliwością zgrania całej pamięci kanałów.

erap2, powiesz coś więcej? Nigdy się w ten temat specjalnie nie zagłębiałem, a ponieważ UV-3R sprowadzał mi jeszcze kumpel z dojnych służb to się nie zastanawiałem jak kupowałem UV-5R. Chodzi Ci o samą kwestię nasłuchu konkretnego pasma czy o samo urządzenie? Bo co to potrafi to ja wiem :-) i nie wiem czy chodzi Ci o pasmo Policyjne / Lotnicze czy jeszcze coś?

Pozdrawiam
sm31-131

Bardzo dziękuję za obszerną recenzję urządzenia. Zainteresowała mnie cena w tym urządzeniu, gdyż jak czytałem na innych forach wszyscy polecają Unidena ale to wydatek ok.150 zł większy. Ja osobiście, że się tak wyrażę wybieram się na zdjęcia przeważnie w weekendy gdyż w tygodniu pracuję więc jakiś skomplikowany i super wypasiony sprzęt nie jest mi potrzebny.

(28.11.2016, 15:43)erap2 napisał(a): Posiadam, działa, nasłuch jest dobry, tyle że w sumie jest nielegalne, o ile nie posiadasz zezwolenia na ten konkretny model Tongue

Tak wiem, że to nie jest legalne Tongue . Ważne by się nie pomylić i nie nadać czegoś w eter bo to już przerąbana sprawa wtedy...
Odpowiedz

#6
Z tego co wiem wiele urządzeń posiada funkcjonalność blokady nadawania, tzn. że trzeba coś przytrzymać dłużej aby uruchomić nadawanie. Poza tym wiesz, nigdy nie wiadomo czy ktoś nie zechce się położyć na tory akurat w momencie gdy będziesz obok robił zdjęcia, a wtedy nadawanie jak znalazł, o ile oczywiście znasz Ie-1 (tzn. jak nadać sygnał "Stój").
Odpowiedz

#7
(28.11.2016, 16:07)szy_mat napisał(a): sm31-131 - Działa Ci w tym radiu CTCSS na paśmie PMR? Bo bez tego to nieco ciasno się robi.

Tak, DCS też działa. Inaczej nie da rady w Poznaniu Undecided

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#8
Nadawać można w niektórych przypadkach, przykład - mężczyzna stał na torach w miejscu dość kiepsko widocznym dla maszynisty i załatwiał swoje potrzeby. Zgłosiłem maszyniście, i nie doszło do zdarzenia Tongue Ale to są wyjątki, w tzw. wyższej konieczności Tongue
Odpowiedz

#9
I co - zwyzywał Cię czy podziękował?
Odpowiedz

#10
Podziękował, i zbliżając się do tego miejsca jechał ok. 10 km/h i trąbił.
Odpowiedz

#11
Rocketfuel94, oprócz radia proponowałbym zakup silniejszej anteny, bo te w zestawie nie mają najlepszego zasięgu
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#12
Ja wiem, czy jest sens? Sam zakupiłem dodatkową antenę i nie zauważyłem jakiejś poprawy zasięgu Tongue
Odpowiedz

#13
Między małymi antenkami różnica będzie raczej niewielka, ale miedzy anteną zewnętrzną (dipol półfalowy z rur miedzianych) a przenośną różnica jest miażdżąca.
Odpowiedz

#14
erap2 ja kupiłem coś podobnego do tego, co jest na zdjęciu i różnica jest spora

[Obrazek: Antena-SMA-F-High-gain-YaesuNA-771-rozsz...kie-UV.jpg]
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#15
(28.11.2016, 20:22)DamianT napisał(a): Rocketfuel94, oprócz radia proponowałbym zakup silniejszej anteny, bo te w zestawie nie mają najlepszego zasięgu

Dzięki wielkie za wskazówkę Smile o jakiej kwocie mówimy za dobrą antenę?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.