Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc- praca inżynierska
#1
Cześć wszystkim, zajrzałem do was na forum, bo uznałem, że może tutaj przeczytam jakieś pomocne wskazówki. Przechodząc do sedna, piszę prace inżynierską, w której w jednej z części muszę opisać rozwiązania konstrukcyjne naziemnej kolei podmiejskiej, na świecie lub w Polsce. I tu pojawia się problem, bo nie mogę znaleźć pomocnej literatury na ten temat. Czy ktoś z was ma jakieś materiały, w których mógłbym znaleźć rzeczowe informacje dotyczące systemu kolei podmiejskich? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedz

#2
Jest kilka książek Bogdana Pokropińskiego o podwarszawskich kolejkach wąskotorowych. Moim zdaniem podpada to pod definicję "naziemnej kolei podmiejskiej".

[ Dodano: 25 Październik 2016, 18:36 ]
Jest jeszcze Tadeusza Gawrońskiego "Elektryczne Koleje Dojazdowe: zarys historii i działalności linii Warszawa-Grodzisk Mazowiecki", 1997, ISBN 83-908408-0-4
Odpowiedz

#3
Dziękuję bardzo za odpowiedź, szukam jednak przede wszystkim jakiś w miarę aktualnych opisów rozwiązań, jak takie linie są projektowane, szczególnie pod względem konstrukcyjnym. Jakie są wady i zalety, co decyduje o tym, że prowadzimy linie podziemną lub nadziemną. Zdjęcia lub plany estakad, by można było stworzyć model do obliczeń. Temat dość złożony, a na sensowne materiały trafić nie mogę...
Odpowiedz

#4
mac1ek555, ale zdajesz sobie sprawę że z linii podmiejskich z aktualnymi rozwiązaniami i projektami to tylko SKM? W Polsce od wielu lat się nie buduje tylko zamyka linie Undecided. Ewentualnie modernizuje ale też nie wiem czy przy tych modernizacjach są stosowane tylko najnowsze technologie czy też tory się "przesuwa" żeby dostosować się do najnowszych trendów. Przy czym gdybyś chciał robić opracowania na SKM to tam powinno trochę dokumentów przetargowych być, a tam może być trochę materiału choć będzie on dość ogólnikowy.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#5
sm31-131 napisał(a):mac1ek555, ale zdajesz sobie sprawę że z linii podmiejskich z aktualnymi rozwiązaniami i projektami to tylko SKM?
Żeby było jasne: SKM w Trójmiescie, a nie w Warszawie.
Odpowiedz

#6
Rozumiem, w pracy nie muszę się ograniczać tylko do Polski, myślałem, że może znajdę jakieś przykłady np. ze Stanów Zjednoczonych, bo chyba tam kolej aglomeracyjna rozwinęła się dość znacząco.
Odpowiedz

#7
Sugestia: Docklands Light Railway w Londynie. Spora część pierwszego odcinka jest zbudowana na istniejącej ale nieużywanej trasie kolejowej, ale reszta (dużo!) została zbudowana od zera.
Na początek popatrz na http://www.davros.org/rail/culg/dockland.html i na http://www.lddc-history.org.uk/transport/tranmon3.html (rozdz. 7)
Odpowiedz

#8
Dziękuję bardzo za odpowiedź, bardzo pomocne informacje. A nie ma ktoś przypadkiem jakieś literatury porównującej typy transportu szynowego, mówiącej o zaletach i wadach (transportu podziemnego, naziemnego i nadziemnego)? szukam również przykładów ciekawych estakad kolejowych, więc gdyby ktoś coś miał to proszę o podesłanie.
Odpowiedz

#9
Może ten projekt Cię zaciekawi.... Dokument 1 i Dokument 2.
Odpowiedz

#10
Bardzo ciekawe, konkretne materiały, na pewno to wykorzystam, gdybyś miał jeszcze coś w zanadrzu to chętnie przyjmę :-) albo chociaż mała podpowiedź, gdzie i jak takich rzeczy szukać (że w google to wiem)
Odpowiedz

#11
Nie ma ktoś przypadkiem przykładu stalowego wiaduktu kolejowego?
Odpowiedz

#12
O co chodzi? O podanie jakiegokolwiek? O szkic?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#13
Im więcej materiałów tym lepiej, rysunki konstrukcyjne by się na pewno przydały, bo muszę stworzyć model tego obiektu, a następni go przeliczyć. Także przyjmę wszystko, znalazłem parę przykładów jednak to zazwyczaj wiadukty dużych rozpiętości, a poza tym brakuję mi właśnie potrzebnych informacji na ich temat, typu opisy rozwiązań konstrukcyjnych, użyte materiały itp
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca inżynierska czarek007 10 5 963 03.03.2016, 21:26
Ostatni post: kazio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.