Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chorzów - Bielsko Biała
#1
Cześć, na wstępie mówię, że z pociągami nigdy nie miałem styczności (po za 1 razem) dlatego z góry przepraszam jeśli moje pytania będą należały do tych z serii "pytania oczywiste".

Za niedługo będę miał możliwość podjęcia pracy w bielsku białej w Gemini park na stałe a mieszkam w Chorzowie. Jako, że samochodem średnio mi się to kalkuluje więc najrozsądniejszą alternatywą dla mnie jest podróż pociągami. Niestety często informacje w sieci nie są zbieżne z tymi faktycznymi dotyczącymi rozkładu jazdy dlatego czy mógłbym prosić kogoś i pomoc w dobraniu najlepszej trasy Chorzów - Bielsko ewentualnie Katowice - bielsko. W Chorzowie najbliżej mam do perony Chorzów Batory ale jestem w stanie szybko dostać się do Dworca Głównego w Katowicach. Dworzec docelowy to Bielsko Biała Leszczyny. Prace zaczynam o 9 rano a kończę o 21. Jeszcze pytania odnośnie tego czy na pociągi istnieje cos takiego jak bilet miesięczny?

Będe bardzo wdzięczny za każde najmniejsze naprowadzenie mnie w tym temacie.
Odpowiedz

#2
Jeśli lubisz spędzać 2 godziny w pociągu to jest opcja (na rozklad-pkp.pl możesz obejrzeć szczegóły). Istnieje opcja biletu miesięcznego, tutaj najlepiej udać się do kasy (COKu na dworcu w Katowicach), aby dowiedzieć się, że stosunek cena/jakość jest tak znakomity, że od razu komis samochodowy odwiedzisz Big Grin. Jeżeli zamiarowałeś jeździć, że tak powiem intermodalnie (czyli autobus do Katowic i pociąg do Bielska) to dobrze radzę- kup se auto, zwłaszcza że zima idzie, nie lato Big Grin Po prostu szkoda nerwów i zdrowia.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Pewnie, że samochodem będzie szybciej, ale to na tej trasie wychodzi około 3000 km miesięcznie. Wybór jest prosty: taniej albo szybciej.

Natomiast połączenia można sprawdzić na każdej wyszukiwarce połączeń np.:

http://rozklad-pkp.pl/
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.