Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejka elektryczna - sprzedam wielki zestaw
#1
Dzień dobry

Mam do sprzedania kolejkę elektryczną w wielkim zestawie.
Szczegóły wraz z fotografiami można obejrzeć tutaj:
https://www.olx.pl/oferta/kolejka-elekt ... fxl9H.html

Natomiast poniżej znajduje się opis, co składa się na zestaw:

Wagony: 2 lokomotywy, 2 długie wagony pasażerskie (świecące żarówki w przedziałach), 6 wagonów towarowych.

Dwa zasilacze elektryczne.

Zabudowania: duży hangar, długi peron z zabudowaniem, dwa przejazdy kolejowe ze szlabanami, dwa mosty, jeden budynek infrastrukturalny.

Wyposażenie dodatkowe: trzy kontenery, wjazdy do tuneli, betonowe filary na mosty, kilkanaście latarni (możliwość podłączenia elektrycznego), ponad 20 drzewek z mocowaniami, kilkadziesiąt płotków, semafory, oznakowania, światła.

Tory:
• Fragmenty proste 18 cm x 27 szt.
• Zakręty krótkie 11 cm x 7 szt.
• Zakręty średnie 15 cm x 19 szt.
• Zakręty długie 18 cm x 29 szt.
• Rozjazdy 18 cm x 3 szt.
• Skrzyżowanie 24 cm x 1 szt.
• Długie cale kawałki torów 90 cm x 6 szt.
• Gotowe tory różnej długości + części do łączenia i samodzielnego wykonania fragmentów torów. Jest tego tyle, że wypełnia pudełko po butach.

Pozostałe części: mnóstwo różnych szpargałów i części, w tym budynek wieży w częściach, który kiedyś był sklejony. Miłośnik będzie zachwycony możliwością zbudowania całego terenu ozdabiającego torowisko.

Całość ma co najmniej 25 lat, jest zakurzona, przez tyle czasu nie była używana. Wagony są całe, w jednym brakuje śrubki do mocowania kół, niektóre mają lekko wygięte zapięcia do przyłączenia innych wagonów (wystarczy naprostować palcem). Poza tym prezentują się okazale. Budynki mają drobne ubytki, nabyte podczas przeprowadzki. W zestawie jest mnóstwo części, które można użyć do doklejenia, bądź konstrukcji nowych elementów. Z torów można stworzyć skomplikowaną sieć kolejową ze skrzyżowaniami, po której będą jednocześnie jeździć dwa pociągi.

Kolejka jest sprawna. Lokomotywy poruszają się zrywnie, trzeba poprawić coś na stykach torów. Jeden zasilacz na pewno działa, drugiego nie próbowałem.

Ten relikt cechuje dużo uroku. Każdy komu pokazywałem tę kolejkę, nie krył zachwytu. Sprzedaję z pewnym żalem. Jestem pewien, że nowy właściciel będzie czerpał dużo radości.

W kwestii dostawy preferuję odbiór osobisty. Lokalizacja: Częstochowa. Zestaw jest delikatny i szkoda by mi było, gdyby się zniszczył przy wysyłce (nie mam wytłoczonego styropianu by wsadzić wagony), ale w kwestii dostawy jestem otwarty na propozycje. Wszystko mieści się w jednym dużym pudle oraz trzech mniejszych po butach (+długie 90cm kawałki torów luzem).
Odpowiedz

#2
Jaka to skala?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Jeśli się nie mylę, skala 1:120 TT.
Odpowiedz

#4
Żadna TT, to jest H0 (1:87). Widać to po sprzęgach i samych torach. IMHO jak za takie coś, cena dość zaporowa :-O
Maszynista-stażysta 
Odpowiedz

#5
Być może właśnie jest to skala H0 (1:87). Nie jestem specjalistą, więc pozostaje mi opierać się na osądzie osoby bardziej doświadczonej. Dziękuję za naprostowanie.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wielki model wykonany ręcznie Madziorka87 1 2 080 24.10.2017, 18:53
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.