Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olympus czy Fujifilm? Wybór aparatu
#16
naprawdę zastanów się nad uzywanym bardzo dobrym sprzętem niz nowym nijakim. SP510 jest naprawde bardzo dobrym aparatem - sam mimo, że posiadam lustro cały czas z niego korzystam.
Odpowiedz

#17
Fajna zabawka, niestety,brak funduszy (brałem w sprzedaży ratalnej) spowodował, że kupiłem FUJI FinePix S1700. Na razie rozpracowuję co i jak. Na pierwszy rzut oka nie jest tak źle, jak go opisują na innych forach. Poza tym dokupiłem sobie 5-letnią gwarancję, a to już duża sprawa, zważywszy, że w razie czego zwrócą mi równowartość nowego aparatu lub wymienią na nowy nawet wtedy, jeżeli usterka powstanie z mojej winy. Sprawdziłem i tak jest. Podoba mi się taka gwarancja. :-)
Odpowiedz

#18
No no, byłby to pierwszy przypadek, gdy w wyniku uszkodzenia z winy użytkownika ubezpieczyciel (pewnie Compensa) zapłaci całą wartość sprzętu.

Krótko mówiąc, jeśli się nie mylę i to taka gwarancja - ubezpieczenie, to zrobili cię w bambuko - w takich umowach jest przy ubezpieczeniu klauzula franczyzowa (czyli poniżej pewnej kwoty szkody nie płacą ci nic), a maksymalna kwota zwrotu to z reguły 80% wyceny szkody, jeśli uszkodzenie powstanie z twojej winy.
Co innego oczywiście, gdy uszkodzenie zostanie zakwalifikowane jako takie, które byłoby objęte normalną gwarancją. Wtedy refundują 100% szkody.

Co prawda to i tak dobra usługa, nawet jeśli klauzula i maksymalny procent są takie, jak napisałem.
Odpowiedz

#19
Son. napisał(a):No no, byłby to pierwszy przypadek, gdy w wyniku uszkodzenia z winy użytkownika ubezpieczyciel (pewnie Compensa) zapłaci całą wartość sprzętu.

Nie, to nie Compensa. Wieczorem sprawdzę w domu, co to za firma, zeskanuję papier i wrzucę tutaj. Będzisz mógł zerknąć, ja się na tym nie znam i nie wnikałem, szczerze mówiąc.
Odpowiedz

#20
Dajesz Smile Napisałem, bo firma w której pracuję oferuje do sprzętu właśnie przedłużenia gwarancji/ubezpieczenia na podobnych warunkach. Tylko u nas nie ma kantu czym to jest a czym nie Big Grin
Odpowiedz

#21
Obiecałem, więc wrzucam

[Obrazek: a635634853daff13m.jpg]
Odpowiedz

#22
Hmmm, ale z tego dokumentu raczej nic nie wynika, potrzebne s± warunki ubezpieczenia ¿eby¶my co¶ mogli powiedzieæ.
Odpowiedz

#23
To muszę się kopnąć do sklepu. Nie mam w domu tych informacji. Z EURO AGD dostałem tylko ten certyfikat.
Odpowiedz

#24
Jakie to polskie - podpisywanie umów bez ich czytania Wink
Odpowiedz

#25
Na stronie EURO jest regulamin: http://www.euro.com.pl/warranty/1650129 ... 112010.pdf - osobiście nic tam złego nie widzę, ale... uważam, że dałeś się zrobić w bambuko - nie przez ubezpieczyciela, tylko przez EURO, oczywiście. Przy cenie sprzętu 499zł polisa za 125zł to rabunek w biały dzień - 25% wartości sprzętu. Poza tym twoja "pięcioletnia" gwarancja trwa zgodnie z certyfikatem dokładnie TRZY lata, do 9 stycznia 2014 roku.

Zupełnie nie patrzyłeś, co podpisujesz?
Odpowiedz

#26
Fakt, facet w EURO gadał o pięciu, a wklepał trzy lata. Nawet tego nie sprawdziłem. Z tym, że te 125 zł zapłaciłem świadomie, wiedziałem, że to dużo.
Odpowiedz

#27
Bo to najprawdopodobniej nie jest pięcioletnia gwarancja, tylko +2lata w stosunku do zwykłej. Niektóre produkty mają 3 lata gwarancji producenta i slogan reklamowy o pięcioletniej gwarancji jest jak znalazł. A twój Fuji ma rok gwarancji producenta.

Co do ceny to ja przecież nie twierdzę, że zapłaciłeś nieświadomie; ja tylko uważam że to bardzo dużo. Wiesz ile w firmie gdzie pracuję kosztuje przedłużona o dwa lata gwarancja + ubezpieczenie laptopa? 349zł do 3000zł. A Powyżej 3000zł to 499zł. Maksimum 16% wartości sprzętu, a nie 25%.
Odpowiedz

#28
Już się dowiedziałem. To jest 3-letnia gwarancja, której pierwszy rok biegnie równolegle z gwarancją FujiFilm.
A to, że dodatkowa gwarancja jest bardzo droga w stosunku do ceny sprzętu, to fakt.
Odpowiedz

#29
Ja mam Olympusa SP590 UZ ma 26x (4,6 - 119 mm) jestem średnio zadowolony aparat ma zdecydowanie za dużą matryce 12 MP i przy 20x jest już mydełko w zależności też od ustawień, owszem można zrobić nim fajną fote ale zdecydowanie lepszy jest Canon SX20 IS a SP600 zupełnie bym go nie wziął żadnych ustawień ręcznych sam automat to jak dla mnie dla dzieci sprzęt.
Odpowiedz

#30
Jak potrzebujesz ustawień ręcznych to raczej nie sięgasz po kompakt - superzoom z niższej półki.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Photo Jaki posiadacie model aparatu? sopelsky 8 4 677 28.05.2022, 15:17
Ostatni post: poluwa
  Pomoc w wyborze aparatu i obiektywu KW_PL 1 1 440 01.08.2021, 14:45
Ostatni post: Ogórkowy
Question Wybór aparatu do kolejowych zdjęć norbis97 8 6 038 31.01.2018, 21:33
Ostatni post: Bilet Ś-krzyski
  Pomoc w wyborze aparatu Bartek 5 5 502 12.03.2017, 17:32
Ostatni post: Bilet Ś-krzyski
  Pomoc w wyborze aparatu Mytnik 3 3 885 11.12.2011, 15:30
Ostatni post: Łukasz Turek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.