Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiadukty kolejowe.
#1
Temat zakładam, aby dowiedzieć się i podyskutować o wiaduktach kolejowych.
Czy zawsze wiadukty kolejowe są bezpieczne technicznie?
Są regularnie sprawdzane i remontowane? Jest u mnie wiadukt, pod którym jest dwu pasmowa ulica i właśnie jest obecnie remontowany, malowany, gdyż pod spodem cały jest przerdzewiały.
Kolej postanowiła ten wiadukt odremontować albo tylko pomalować, żeby ładniej wyglądał.

Ale czy w ogóle jest wiele wiaduktów kolejowych w złym stanie technicznym, które zagrażają przechodniom, kierowcom pod wiaduktami?

Jak to wygląda?


Załączone pliki Miniatury
   
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#2
Dobry temat więc dorzucę coś od siebie.
Linia kolejowa nr 430 łącząca Krzyż/Stare Bielice - Skwierzyna, zawieszony ruch pociągów w standardowym okresie lat 90-tych - mianowicie dokładnie 1991, zlikwidowane kompletne torowisko w okolicach wiaduktu to rok prawdopodobnie 1998.
Mnie interesuj sprawa tego wiaduktu, czy zostanie on fizycznie zlikwidowany kiedyś, ale nie przez lokalnych złomiarzy .... słyszałem kilka wersji, że ta dawna linia łącznie z tym wiaduktem ma jakieś znaczenie strategiczne w razie "W", ale czy to zwykłe plotki okolicznych czy jakaś prawda to nie wiem.??
Były też założenia, żeby zrobić tam turystyczną ścieżkę rowerową, ale chyba plany upadły, o wskrzeszeniu linii i puszczeniu małego szynobusu nawet nie wspominam 8-)

Zdjęcia pochodzą z <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.bazakolejowa.pl">www.bazakolejowa.pl</a><!-- w --> i nie są mojego autorstwa.

[Obrazek: 1289135865-1.jpg]
[Obrazek: 14546951410113669653021c082202d28fd15b32cc-2667.jpg]
[Obrazek: 1289136640-1.jpg]
Odpowiedz

#3
Ciekawe fotografie tych wiaduktów.
Ja sobie przeglądałem w wyszukiwarce "Google" fotografie różnych wiaduktów kolejowych w Polsce i trzeba przyznać, że sporo jest zabytkowych i zaniedbanych wiaduktów.
Nie wiem, czy przez te wszystkie wiadukty przejeżdżają jakieś pociągi, ale chyba nie, skoro niektóre są w złym stanie technicznym, są zaniedbane.
Przecież nie na wszystkich trasach kursują pociągi, a pewnie są takie trasy, gdzie są tory kolejowe, również prowadzące przez wiadukty, gdzie już nie jeżdżą pociągi.

Chyba że tylko składy towarowe jeżdżą po takich trasach, po których nie jeżdżą ani pociągi osobowe, ani dalekobieżne.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#4
Zdjęcia, które pokazał ICEMAN to nie jest żaden wiadukt, tylko MOST...
Odpowiedz

#5
No tak, bo na wiadukty to to jest za długie i pod spodem jest jakaś rzeka.
Wiadukty kolejowe, przeważnie są małe, krótkie i pod nimi są ulice lub jakieś drogi.

Są też mosty kolejowe, jak na tych fotografiach, ale chodzi o wiadukty kolejowe w miastach.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.