Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acatus II
#31
Tak mi się 'wewnętrznie' przetłumaczyły "magiczne miejsca" jak to sam ująłeś. W Elfie są przy fotelach, w SZTach też, ale zgodnie z SIWZ w Acatusie mają być podokienne. Są? Nie ma. Pesa ma już takie wpływy że może mieć w d... specyfikację przetargową?
Odpowiedz

#32
Do Krakowa dodarły już dwie kolejne jednostki EN77, numery 003 i 004.
Odpowiedz

#33
Miejmy nadzieję, że mniej awaryjne, Swoja drogą mam nadzieję, że nie pójdą na 66131 czy na Jaworzynę czy na Zakopane. Jazda w lecie z bagażami byłoby nieciekawym pomysłem. ten skład nadaje się na jazdę podmiejską.
Odpowiedz

#34
A na którym kursie?
Odpowiedz

#35
http://www.rynek-kolejowy.pl/24626/Klop ... tusami.htm

Jak widać coś chyba acatusy się nie sprawdzają.
Odpowiedz

#36
Cytat:Po wyjeździe pociągów na trasę okazało się, że istniejąca infrastruktura nie jest przystosowana do przyjęcia tak nowoczesnego i zaawansowanego technicznie taboru.

To nikt nie spodziewał się, że nie będą jeździć po LGV? Konstruktorzy są zaskoczeni faktem, że polska infrastruktura jest stara - dość komiczne.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#37
Ten skład jedzie ostatnio na Zakopane. Panowie horror. jechałem z Rabki skład ustawiony z klima na 12 stopni na dworze 30. Toż to paranoja. Przemarznięcie pewne. szkoda, że nikt nie myśli o tym, że jak rozgrzany wsiądzie do lodówki to się moze pochorować./
Odpowiedz

#38
Jak obecnie radzą sobie EN77, oraz na jakich trasach można je spotkać?
Odpowiedz

#39
Widziany w Częstochowie manewrował resetował się na wyświetlaczu (Przejazd Techniczny PESA Bydgoszcz) godzina 18 po czym pojechał w dalszą drogę. Jaskółka EN77-002
Odpowiedz

#40
Ciekawe czy chociaż połowa obecnych tutaj użytkowników forum wie, że zestawy kołowe są tylko zamówione przez Pesa. Oczywiście to producent pociągu daje gwarancję, ale wygląda to tak, że Pesa wysyła pisemko o wyżej wymienionych zestawach do producenta zestawów kołowych i wtedy to ich pracownicy przyjeżdżają do Bydgoszczy i to naprawiają jeżeli są to możliwe uszkodzenia, ewentualnie wysyłają wózki do Mińska.
Odpowiedz

#41
Pesa chyba przecież mogła zamówić zestawy gdzie indziej, zwłaszcza że to nie pierwsze wzmianki o ich nietęgich właściwościach?
Odpowiedz

#42
Widać stary kibel EN57 jest lepszy, pomimo byle jakich torów jeździ i nic mu się z kołami nie dzieje. Bo co mi z klimatyzowanego wnętrza z wi-fi skoro to NIE JEŹDZI tylko STOI ciągle!!!
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#43
Nie rozumiesz istoty problemu, to dwa pojazdy o zupełnie odmiennych konstrukcjach wózków.
Odpowiedz

#44
Gordon napisał(a):Widać stary kibel EN57 jest lepszy, pomimo byle jakich torów jeździ i nic mu się z kołami nie dzieje.
Wozowi drabiniastemu też się z kołami nic nie dzieje, a koń nawet kół nie ma. Jeżeli sądzisz, że kiblom nic się nie dzieje-to jesteś w dużym błędzie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#45
przem710 napisał(a):Nie rozumiesz istoty problemu, to dwa pojazdy o zupełnie odmiennych konstrukcjach wózków.

Czy to wina wózków czy zestawów i kto te elementy dostarczał to nie ważne. Ważny jest końcowy efekt za który odpowiada firma która składała (mogła wybrać inne części). W efekcie nie jest to przystosowane do Polskich krzywych torów. Nawet jeśli naprawią E30 to linia Zakopane czy Krynicę, dalej będzie krzywa. Polska to nie Niemcy i powinno się tu projektować "twardy" tabor a nie takie delikatne coś.

FAREN napisał(a):PESA zatrzymała u siebie jeden z naprawianych pojazdów i żąda zapłaceni faktury za naprawe pozostałych mimo że pociągi wciaż są na gwarancji

W takim razie ja na miejscu Marszałka Województwa nie podpisywałbym umowy na kolejne 10 3-członowych EZT dla SKM. Okazało się, że za drogo wyjdą naprawy to zwalić winę na klienta i anulować gwarancję. Takie działania to ja spotykam u sprzedawców z Allegro...
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pesa Acatus: rzuty, specyfikacja techniczna Shinsen8 0 1 616 25.04.2022, 19:23
Ostatni post: Shinsen8
  Acatus Plus przem710 31 13 399 03.03.2015, 15:53
Ostatni post: pitagoras23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.