Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkłady stalowe w Polsce
#1
Próbuję stworzyć listę miejsc na sieci kolejowej w Polsce, w których można spotkać podkłady stalowe. Do tej pory moja lista wygląda następująco:

1. Linia nr 94 na odcinku Kraków Bonarka - Kraków Swoszowice
2. Linia nr 106 na odcinku Rzeszów Główny - Rzeszów Staroniwa
3. Linia nr 108 na odcinku Jasło - Sanok (fragmenty)
4. Linia nr 109
5. Linia nr 117 na odcinku Barwałd Średni - Wadowice
6. Linia nr 118 na odcinku Kraków Mydlniki - Kraków Lotnisko
7. Linia nr 309
8. Łącznica nr 580

Jeśli ktoś zna jeszcze inne miejsca albo może zweryfikować te podane powyżej, to będę bardzo wdzięczny.
Odpowiedz

#2
- Gubałówka
- lk 91 - wjazd do Przeworska od strony Jarosławia
- lk 311
- lk 274 Świebodzice - Wałbrzych
greenman1435
Odpowiedz

#3
greenman, dzięki za informacje, ale co do linii nr 311, to wiesz może dokładniej na których odcinkach?
Odpowiedz

#4
Cytat z tego źródła (lipiec 2015):
Cytat:Po raz pierwszy konstrukcję nawierzchni kolejowej z podkładami stalowymi typu Y w Polsce zastosowano w 2001 r. podczas modernizacji kolei linowo-terenowej na Gubałówkę. Dalsze realizacje to odcinki kolejowe m.in. Kraków Swoszowice, Wadowice, Dębica, Jasło, Duszniki Zdrój. Aktualnie realizowany jest odcinek Kraków-Balice, gdzie część torowiska układana jest na podkładach Y.
Odpowiedz

#5
Jeszcze przed remontem linii 311 zrobiłem sobie taki spacer z Mytin do Jakuszyc. Z tego co pamiętam co najmniej do granicy z Polską leżały podkłady stalowe. Raczej nie były to ygreki, no ale pamięć może być za wodna.
Odpowiedz

#6
Goldenpass napisał(a):Jeszcze przed remontem linii 311 zrobiłem sobie taki spacer z Mytin do Jakuszyc. Z tego co pamiętam co najmniej do granicy z Polską leżały podkłady stalowe. Raczej nie były to ygreki, no ale pamięć może być za wodna.

Nie , to były poniemieckie podkłady St.
Mała korekta na 311 nie ma "Y"
greenman1435
Odpowiedz

#7
Goldenpass, masz dobrą pamięć, bo rzeczywiście na przygranicznym odcinku linii 311 leżały kiedyś takie zwykłe, belkowe podkłady stalowe. Myślałem, że ten rodzaj podkładów stalowych nie jest już w Polsce stosowany, a tymczasem znalazłem informację i zdjęcie (pod tym linkiem), że w 2014 roku na stacji Grudziądz na jednym z torów przyperonowych ułożono kilka podkładów tego typu nad przejściem podziemnym - ciekawe dlaczego.
Odpowiedz

#8
- LK700
Odpowiedz

#9
SCZ, a od kiedy one tam są, bo ja jakoś ich tam nie widziałem.
Odpowiedz

#10
Od połowy roku 2014r. w ramach remontu protezy koniecpolskiej LK61, przetarg obejmował także łącznik miedzy Częstochową Stradom a dworcem Częstochowa.
Odpowiedz

#11
W porządku, dzięki, widocznie ich nie zauważyłem będąc w tamtym miejscu.
Odpowiedz

#12
nowo budowany post. odgł. Sucha Beskidzka (lącznica) chyba jest na metalu
Odpowiedz

#13
szakal, jesteś pewien że one się tam znajdują?
A tak w ogóle to na jakim etapie budowy jest ta łącznica?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podkłady kolejowe (prefabrykaty) w EU - różnica cen MateoPL 1 2 695 15.02.2018, 07:56
Ostatni post: pionteknhb
  Jak powstają podkłady strunbetonowe TOMEKKOT 1 2 875 29.03.2012, 23:06
Ostatni post: Obleśny Szczur

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.