Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badanie frekwencji PKP Intercity 2016
#1
Witam forumowiczów

Czy może wiadomo coś czy w tym roku (było albo będzie) badanie frekwencji pociągów przez ankieterów ?
Odpowiedz

#2
Wydaje mi się, że badania te nie są już od dwóch lata przeprowadzane. Nie spodziewałbym się zmiany tego stanu rzeczy.
Być może udało się w końcu odpowiednie dane "wyciągać" z systemu sprzedaży/od konduktorów.
Odpowiedz

#3
Ja w zeszłym roku, bodaj na przełomie kwiecień/maj jeszcze robiłem takie badanie. No, ale może i w końcu jakoś się z tym uporali Smile
Odpowiedz

#4
Aktualnie drużyny prowadzą liczenie dla ministerstwa ile osób wsiadło/wysiadło.
Odpowiedz

#5
mixer napisał(a):liczenie dla ministerstwa ile osób wsiadło/wysiadło.
Na każdej stacji??
Odpowiedz

#6
kazio, na to wygląda. Ostatnio widziałem jak konduktor stał przy początku składu i liczył ile osób wsiada a ile wysiada
Odpowiedz

#7
Gżągal napisał(a):widziałem jak konduktor stał przy początku składu i liczył ile osób wsiada a ile wysiada
Nie wyobrażam sobie tego na dużej ruchliwej stacji, typu Wwa Centralna czy Kraków Gł.
Odpowiedz

#8
Czy konduktorzy dostają za to jakieś premie, czy robią to w ramach swoich standardowych obowiązków służbowych?
Odpowiedz

#9
mixer napisał(a):Aktualnie drużyny prowadzą liczenie dla ministerstwa ile osób wsiadło/wysiadło.

Moment. A od czego jest system rezerwacyjny w IC? Czy takich danych nie da się stamtąd wyciągnąć? Przecież na w zasadzie każdy pociąg obowiązkowa jest miejscówka (oprócz Łódź - Warszawa), a większość pociągów nie ma 100% frekwencji, a zakładam, że bilety kupowane u kogoś z drużyny pociągu stanowią maks. 3-5% wszystkich sprzedanych biletów.
Odpowiedz

#10
Afrika_Bambaata napisał(a):zakładam, że bilety kupowane u kogoś z drużyny pociągu stanowią maks. 3-5% wszystkich sprzedanych biletów.
Te też są do dokładnego policzenia.
Odpowiedz

#11
Dudzio napisał(a):Czy konduktorzy dostają za to jakieś premie, czy robią to w ramach swoich standardowych obowiązków służbowych?
No proszę Cie.. jaka premia.

Afrika_Bambaata Są też miesięczne i inne bilety wieloprzejazdowe. Zepewne jakie konkretnie bilety jadą to ściągają z systemu. A tu chodzi o to ile wsiadło/wysiadło. Wszystko oczywiście jest robione na oko.

kazio Tak na każdej stacji muszą wpisać ile wsiadło ile wysiadło i ile jest na składzie.
Odpowiedz

#12
mixer napisał(a):na każdej stacji muszą wpisać ile wsiadło ile wysiadło i ile jest na składzie.
może i wpisują, ale liczby z głowy. Nie zauważyłem by ktokolwiek liczył pasażerów na trasie np. Wwa Wsch - Wwa Zach czy Kr Płaszów - Kr Gł.
Odpowiedz

#13
Kierownicy i konduktorzy muszą być przeszczęśliwi z tego powodu Smile Poza tym już widzę dokładność obliczeń na na przykład przytoczonej stacji Warszawa Centralna Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#14
A do czego służy skanowanie biletu przez drużyny konduktorskie podczas kontroli biletów? Nie da rady wyciągnąć z tego danych potrzebnych do badań frekwencji?
Odpowiedz

#15
kazio napisał(a):może i wpisują, ale liczby z głowy. Nie zauważyłem by ktokolwiek liczył pasażerów na trasie np. Wwa Wsch - Wwa Zach czy Kr Płaszów - Kr Gł.

Toż to na górze napisałem.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Badania frekwencji 2015 Gżągal 14 6 243 12.08.2015, 19:57
Ostatni post: Krzychu191
  Badanie frekwencji 2014 Dudzio 22 8 303 05.12.2014, 16:39
Ostatni post: Tomasz K.
  Badanie frekwencji 2013 Elektronik 200 57 108 19.03.2014, 21:00
Ostatni post: delfin95
  Badanie frekwencji 2012 - Ipsos/PKP Intercity psim 340 87 465 27.01.2013, 19:47
Ostatni post: Katarzyna
  Kujawsko-pomorskie: badania frekwencji i ankiety psim 9 4 870 12.05.2012, 16:21
Ostatni post: psim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.