Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egzamin na manewrowego pomoc
#1
Witam, jestem Adrian nie wiedziałem gdzie wstawić a nie chce zaśmiecać forum, we wrześniu mam egzamin na manewrowego. Z koleją nie mam nic wspólnego i prawdopodobnie nigdy mieć nie będę. Mój pracodawca wymaga tego kursu na moje stanowisko (maszynista podciągarki wagonów) co jest dla mnie abstrakcją, bo od roku pracy w tej firmie zdarzyło mi się może raz sprzęgać wagony. Osobną firmę mamy która wstawia wagony nam na wagę kolejową. Przygotowanie mnie do tego egzaminu jest całkowitą porażką, Wysłali mnie na tygodniowy kurs, zgodnie z prawem powinienem mieć miesiąc praktyk na stanowisku manewrowego, moje praktyki wyglądają tak, że jest wypełniony dzienniczek w którym pięknie napisane jest co danego dnia robiłem co jest oczywiście fikcją. Zależy mi na tej pracy i zdanym egzaminie. Czy mogę was koledzy prosić żeby ktoś wyjaśnił jak wygląda ten egzamin ze strony praktycznej, co trzeba umieć jak sobie z tym poradzić. Może jakiś materiały. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
Łączenie, rozłączanie wagonów (kolejność czynności+umiejętność chwytania sprzęgu), sygnały, hamowanie i odhamowanie wagonu, płozowanie... Umówmy się, że jako manewrowi nie muszą być zbyt rozgarnięci, więc ogarniesz. Ze strony teoretycznej przepisy: Ir-9 (R34) o technice pracy manewrowej i regulamin techniczny bocznicy, gdzie pracujesz.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.