Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja petycji.
#1
Witam wszystkich Smile
Zwracam się do was z prośbą o zaopiniowanie pomysłu. Wszystkie uwagi mile widziane Smile

Chcę stworzyć petycję. Trasa Warszawa - Wrocław, przez wiedenkę. Obecnie kursują 2 pociągi z zatrzymaniem w Radomsku i Piotrkowie ("Odra" i "Ślęża") oraz dodatkowo w Piotrkowie "Łużyce". Jednak ostatni pociąg z Wrocławia do Radomska i Piotrkowa wyjeżdża już o 13, potem cisza. Jest masa studentów, którzy są z Radomska i Piotrkowa, a nie ma możliwości powrotu na weekend po zajęciach ( sorry, ale mało kierunków kończy zajęcia przed 12 - a tak musiałoby być, aby zdążyć na pociąg). Dodatkowo jest spora grupa podróżnych, którzy z różnych powodów muszą dostać się o tych miast po godzinie 13 ( chociażby dlatego, że przyjechali na jednodniowe zwiedzanie czy odwiedziny do Wrocławia - wbrew pozorom dużo jest takich osób). Propozycja, jaką składam, to uruchomienie pociągów Wrocław - Warszawa o 16:45 i 20. ten o 20 szczególnie potrzebny, gdyż pomiędzy 18:30 (EIP) a 23:50 (TLK przez Poznań) nie odjeżdża żaden pociąg nawet inną trasą niż przez wiedenkę w kierunku Warszawy.

Trasa Warszawa - Wrocław : dodatkowe pociągi ok 2:30 ( w Piotrkowie o 4, w Radomsku ok 4:30) i ok 6:30 wyjeżdżające z Warszawy. Pierwszy "ranny" pociąg z Wwy do Wroc kategorii TLK lub IC dojeżdża do Wrocławia o .. 13:22.

Co o tym myślicie ?

[ Dodano: 2016-08-10, 20:20 ]
Również w ten sposób można byłoby przywrócić do życia TLK "Karkonosze" na na całej trasie Lublin - Jelenia Góra: o 2:30 z Warszawy w stronę JG i o 20 z Wrocławia w stronę Lublina
Odpowiedz

#2
Wyjeżdżanie skądkolwiek o 2:30 to dla mikoli-zaliczaczy, normalny pasażer na to nie pójdzie.
Odpowiedz

#3
Pawel1995 napisał(a):Co o tym myślicie ?

Że robisz prywatę i szukasz do tego frajerów. :-P I do tego kompletnie bez sensu. Pomyślałeś o o załodze pociągu, która musiałaby się stawić na pociąg o 2:30? Gdyby ten pociąg był nocny, chociaż z Suwałk czy Gdyni, to tam można by szukać poparcia, ale z W-wy o 2:30?
Odpowiedz

#4
O ile sama idea tego pierwszego połączenia może być słuszna, o tyle niestety ta druga - conajmniej dziwna.
Warto też pierw jak to się mówi "zbadać rynek" czyli czy takie połączenie miałoby rację bytu, jeśli twierdzisz, że dużo studentów by korzystało z takiego pociągu - najpierw faktycznie się upewnij, czy ta grupa, która jeździ na weekend do domu jest faktycznie tak duża by uruchamiać cały skład TLK czy wystarczy może zwykły kibel.
Odpowiedz

#5
SAP102 napisał(a):Warto też pierw jak to się mówi "zbadać rynek"

Zbadałem. Na dziś jest 11 połączeń bezpośrednich autobusowych i 2 kolejowe Piotrkowa z Wrocławiem. Wątpię, by były potrzebne jakiekolwiek dodatkowe...

Źródło: e-podroznik.
Odpowiedz

#6
mazovian, nie przesadzaj pisząc że Pawel1995 "robi prywatę i szuka frajerów", przez wypowiedzi w takim tonie ten internet wygląda jak wygląda. Po drugie, to nie forum autobusowe, wiele osób (np. ja) z pewnych powodów po prostu nie korzysta z transportu dalekobieżnego drogowego. Po trzecie, Piotrków ma 19 niekoniecznie bezpośrednich połączeń z Wrocławiem, wystarczy wpisać zapytanie w wyszukiwarkę połączeń, np. old.rozklad-pkp.pl. Owszem, każdy by chciał bezpośrednio, ale czasem przesiąść się po prostu trzeba. Dlatego nie jest prawdą że "po godzinie ... Piotrków jest odcięty od świata/Wrocławia", bo przejechać można, tylko trzeba się przesiąść. Można więc jedynie pisać, że "po godzinie ... Piotrków nie ma wygodnego, bezpośredniego połączenia z Wrocławiem".
Odpowiedz

#7
szy_mat napisał(a):mazovian, nie przesadzaj pisząc że Pawel1995 "robi prywatę i szuka frajerów", przez wypowiedzi w takim tonie ten internet wygląda jak wygląda.

Gdyby były takie wypowiedzi, to byłby piękny. :-P

Cytat: Po drugie, to nie forum autobusowe, wiele osób (np. ja) z pewnych powodów po prostu nie korzysta z transportu dalekobieżnego drogowego.

A wiele osób nie ma pociągu w swoim miejscu zamieszkania i jakoś musi żyć...

Cytat: Po trzecie, Piotrków ma 19 niekoniecznie bezpośrednich połączeń z Wrocławiem, wystarczy wpisać zapytanie w wyszukiwarkę połączeń, np. old.rozklad-pkp.pl.

Oczywiście bo ma 13 w tym 2 dla kolejowe.

Cytat:Można więc jedynie pisać, że "po godzinie ... Piotrków nie ma wygodnego, bezpośredniego połączenia z Wrocławiem".

Tylko że zw Wrocławiem połączenia bezpośredniego nie mają tysiące miejscowości w Polsce w tym setki miast. A co dopiero mówić o wygodnym połączeniu?
Odpowiedz

#8
Argument, że "inni nie mają to niech Piotrków nie ma" jest conajmniej dziwny; gdyby wg tego patrzeć to nie powinniśmy robić remontów infrastruktury kolejowej, łatać dziur w drogach itd., dlaczego? Bo w Kazachstanie się tego nie robi
Odpowiedz

#9
Aha. To jaki jest w takim układzie argument: Piotrków powinien mieć liczne połączenia z Wrocławiem, bo ja jestem z Piotrkowa i ja tak chcę?
Odpowiedz

#10
Ja nie rozstrzygam tu o zasadności tego czy Piotrków powinien mieć liczne połączenia z Wrocławiem czy nie, jedynie argumentu "nie bo gdzieś indziej jest gorzej". Masz może jakieś konkretne argumenty czemu Wrocław z Piotrkowem nie powinien mieć tych połączeń? Smile
Odpowiedz

#11
A masz jakieś może argumenty dlaczego Terespol Pomorski, nie powinien mieć bezpośredniego połączenia z Kuala Lumpur? A może to jest oczywiste?

Poza tym pokazałem, że Piotrków ma 11 bezpośrednich połączeń autobusowych z Wrocławiem i 2 kolejowe. Mało? Masz może tyle? Bo tak się składa, że ja nie mam żadnego.

A tak w ogóle to dobrze byłoby, żeby przy płocie u mnie zbudowali lotnisko międzynarodowe z lotami do Tokyo za 1,99 zł :-P
Odpowiedz

#12
Źle zrozumiałeś, Piotrków ma 19 połączeń kolejowych z Wrocławiem, z czego większość z przesiadką.
Odpowiedz

#13
Pawel1995 napisał(a):Obecnie kursują 2 pociągi z zatrzymaniem w Radomsku i Piotrkowie ("Odra" i "Ślęża") oraz dodatkowo w Piotrkowie "Łużyce".
To o co chodzi, skoro pociągi są?

Ja chcę pociąg Włocławek - Coimbra, piszemy petycję? :-P
Jaro

Odpowiedz

#14
szy_mat napisał(a):Źle zrozumiałeś, Piotrków ma 19 połączeń kolejowych z Wrocławiem, z czego większość z przesiadką.

To chyba źle zrozumiałeś co to jest połączenie niebezpośrednie. Jeżeli sobie pojadę z Piotrkowa do Wrocławia przez Gorzów. Zakopane i Suwałki, to też będzie połączenie niebezpośrednie, więc nie ma sensu tego podawać, bo takich jest nieskończoność. A te 19 podane to jest tylko ograniczenie softu używanego.
Odpowiedz

#15
W większości to są połączenia z przesiadką w Częstochowie.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.