Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poznań - Warszawa
#31
Gniezno może się cieszyć z połączeń do W-wy w prostszy sposób - jakąś TLKę relacji Poznań - Warszawa można przetrasować przez Poznań - Gniezno - Września - Konin, dokładnie tak jak jeden pociąg jedzie przez Kutno - Łowicz - Skierniewice - Grodzisk Mazowiecki - Warszawa. Przydałby się postój gdzieś między Gnieznem a Wrześnią. Można też ten nocny przetrasować w taki sposób zamiast ciągnąć go siódemką.
Odpowiedz

#32
Nie puszcza nic przez Gniezno bez remontu. A przejazd przez Skierniewice zajmuje prawie tyle samo co przez Sochaczew. Sytuacje sa nieporownywalne.
Odpowiedz

#33
Nie zajmuje prawie tyle samo, zajmuje 20 minut dłużej. Podobnie wyszłoby z jazdą do Wrześni przez Gniezno, może 30 minut dłużej. A remont na razie nie jest tam potrzebny, linia jest w akceptowalnym stanie na co zresztą dowody dałem ja i kolega Goldenpass.
Odpowiedz

#34
Pomijasz tylko drobny fakt, że w takim układzie to Pobiedziska też chciałyby przystanek w taki pociągu. Nic nie puszczą tamtędy do czasu remontu.
Odpowiedz

#35
I powinny mieć. Jeżeli pociąg jest wytrasowany tak, że wjeżdża na magistralę później niż może, to na odcisku wydłużonym powinien mieć dużo postojów.
Odpowiedz

#36
Za to taka Września zostaje bez żadnego pociągu. Pobiedziska można zakwalifikowac do miasta, Między Gnieznem a Wrześnią mamy jedynie Czerniejewo. Znaczy tak sie stacja nazywa bo do miasteczka Czerniejewo z stacji jest dobre 10km. Wiec postój szybkiego byłby niepotrzebny.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#37
Ha. A jednak puścili. I to dwa składy. I bez żadnego remontu. Tu nie chodzi o prędkość na tym odcinku bo ta jest do zaakceptowania. Też raczej nie chodzi o cały stan infrastruktury, która musi odpowiadać normom. Objazdy na tym odcinku raczej nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla IC / w końcu to nie wina firmy, że im zmieniają trasy / . Ale jeśli wytrasujemy składy "handlowo" to PLKa zaraz się o kasę upomni. Zgadzam się z tym co napisał Jarząbek019. Co prawda Czerniejewo od stacji oddalone jest niecałe 5 km / jechałem kiedyś rowerem z licznikiem SmileSmile/ ale i tak nie zmienia to faktu, że ta stacyjka żadnego ruchu dla dalekobieżnych generować nie będzie. Pobiedziska / prawie 10000 dusz / owszem. Czerniejewo / 2500 dusz / nie. Tak przy okazji. Fakt, że w Pobiedziskach nie zatrzymuje się żaden pociąg spółki IC to chyba grzech SmileSmile.
Odpowiedz

#38
Goldenpass, 5km? Samochodem jest co jechać, wydawało mi się ze jest dalej. Generalnie Odcinek Gniezno - Września jest spoko, problemy są dalej w kierunku Jarocina, tam chyba jest ta 30stk do Orzechowa chyba. Ogromnym plusem ze chcąc jechać z Gniezna do Poznania przez Wrześnie, Podstolice, we Wrześni nie ma koniecznosci zmiany kierunku jazdy.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#39
Upss już myślałem, ze dałem plamę. Co prawda jechałem rowerem ale jednak zwykła mapa nie kłamie. Pokazuje, że z Czerniejewa do Szczytnik Czerniejewskich / tam jest zlokalizowany przystanek / jest 5,4 km Smile.
Brak zmiany czoła we Wrześni to oczywiście plus. Tyle, że niestety potencjalni użytkownicy kolei z Wrześni i Gniezna to raczej do pracy, szkół, uczelni jadą jednak do Poznania. A te połączenia to akurat KW mają opanowane. Tak więc odcinek, o którym rozmawiamy może mieć "wzięcie" ale tylko w dłuższych relacjach.
Odpowiedz

#40
Niektórzy maja opracowane przez KW, a niektórzy PICem. Ale generalnie w takich miastach jak Gniezno tęskni się za czasami, że można było kupić jeden miesięczny na pospieszne i osobowe.

Natomiast "tambylec" mi mówił, że ze Szczytnik do Czeniejewa jest 6 km. Ale postój handlowy tam to już byłaby kompletna perwersja.

Zresztą nie wiem, o co spór. przecież EIC, to nie wiadomo czy w ogóle w Gnieźnie będą stawać w jakimkolwiek wariancie. Z punktu widzenia handlowego to sensu nie ma wielkiego. Do W-wy byłoby z 2 klientów na kurs max. Co innego TLK i ICki.
Odpowiedz

#41
masovian.. jaki jest związek między meritum wątku a tą tęsknotą gnieźnian za biletami miesięcznym i ?.Bo nie kumam. Mam bilet miesięczny KW i jestem naprawdę zadowolony.

Kierunek nie warszawski ale EIC zatrzymuje się jednak w Gnieźnie. Tam i nazad ??.
Odpowiedz

#42
Goldenpass napisał(a):masovian.. jaki jest związek między meritum wątku a tą tęsknotą gnieźnian za biletami miesięcznym i ?.Bo nie kumam.

To była dygresja.


Cytat:Kierunek nie warszawski ale EIC zatrzymuje się jednak w Gnieźnie. Tam i nazad ??.

A wiele EIC się nie zatrzymuje w Koninie... A klientów jako byłe miasto wojewódzkie ma do W-wy więcej na pewno niż Gniezno...
Odpowiedz

#43
Dla EIC "w sam raz" jest jeden postój między Warszawą Zachodnią a Poznaniem Głównym, a z racji tego że w Kutnie trzeba iść na bok z prędkością 40 km/h większość EIC zatrzymuje się właśnie tam.
Odpowiedz

#44
szy_mat; tu się trochę nie zgodzę. Prędkość "w bok 40 km/h" raczej w małym stopniu jest przyczyną zatrzymywania EIC w Kutnie. Zwróćcie uwagę, że Konin / nie ważne że byłe miasto wojewódzkie / jest tylko stacją przelotową. Natomiast małe / jakby nie liczyć / Kutno generuje ruch z pięciu kierunków. Konkretnie dzisiaj / tj 15.08.2016 - święto / w Kutnie staje około 50 par pociągów. W Koninie 23 pary. Różnica 100 procent - ok zakładam, że o dwie , trzy pary się pomyliłem. A poza tym Konin jest opanowany przez KW i PR. W życiu nie zapłacę 78 pln / na teraz bez promocji / za drugą klasę EIC czy też 29 pln za TLK czy IC / chociaż tutaj różnicy cenowej vs KW wielkiej nie ma / jak można zapłacić 19,80 za KW. No chyba, że akurat dla kogoś różnica w czasie przejazdu 30/40 minut odgrywa nadrzędną rolę.
Odpowiedz

#45
Głównym powodem zatrzymywania się EIC w Kutnie, jest kult węzłów kolejowych. Oczywiście można do tego dorobić ideologię, że wsiadają tam ludzie z Łodzi i Płocka, ale prawda jest taka, że na ten typ pociągów to śladowe ilości. W Koninie jest znacznie większy potencjał do tego.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Warszawa-Poznań: po 3 latach remontu pojedziemy o 2 minuty krócej kazio 48 15 704 09.04.2017, 15:47
Ostatni post: greenman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.