Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasłonki PKP lata 70', 80', 90'
#1
Witam,

Szukam firan/zasłon ze starych składów PKP. Dostałem informację, ze ostatnio PKP pozbyło się starych brązowych zasłonek i wszystkie zostały wymienione, ale może ktoś sobie takowe zachował i chciałby odsprzedać? Smile

Poszukuje brązowych zasłon z logiem PKP (ale nie PKP Intercity). Zarówno tych starszych z okolic lat 80' i 90' jak i tych co jeszcze można było zobaczyć w pierwszej dekadzie tego wieku. Bardzo mi na nich zależy, ponieważ miałyby być one formą prezentu, niestety zupełnie nie wiem jak je zdobyć. Przeszukałem allegro, oraz 14D40, ale tam ich nie znalazłem. Może tutaj mi się uda? Smile

P.S.
Dorzucam kilka zdjęć firanek o które może chodzić. w formie linku do imgura. Jako, ze prezent ma być niespodzianką, to nie jestem w stanie określić, o które z nich chodzi dokładnie. Jedyną informację jaką dostałem to brązowe firanki PKP, ale raczej chodzi o te nowsze niż starsze Wink nie mniej, zbieram wszystkie ze zdjęć!


galeria firanek
Odpowiedz

#2
Kiedyś jeden z forumowiczów miał takie z opcją na sprzedaż, ale nie odwiedza nas od wieków. Ja też chętnie kupię taką zasłonkę. Być może warto zwrócić się do PR lub IC, może mają je pozyskane z kasowanych i modernizowanych wagonów.

Spałbym na takiej podusi. ;-D
Jaro

Odpowiedz

#3
[W roku chyba 2010 byłem na dworcu w Międzyrzeczu. Jakoś tak po pożarze części dworca. Sam dworzec zamknięty ( przed pożarem kasa czynna ) ale od strony peronów w takim "wykuszu" urzędowal jakiś gościu !. Wykusz miał trzy okna (można sie zorientować na bazakolejowa.pl ) , w każdym wisiały firanki z logo PKP jeszcze z lat 70 tych. Ruina totalna. Ale firanki już są u mnie ??. Taka umiejętność przekonywania .
Odpowiedz

#4
Kto produkował firany dla PKP ?

Odpowiedz

#5
Kontaktowałem się z PKP, ze względu na to, ze znalazłem kilka informacji, ze zasłonki można znaleźć na niektórych dworcach, ale niestety PKP odesłało mnie do PKP IC. W sumie i tak jest mi bardzo miło, że odpisali na takie fanaberie Smile

Jeszcze dziś postaram się odezwać do PKP IC oraz IR. Inter Regio posiada jakieś zasłonki z własnym logiem? Jeśli nie, to w sumie jest jakaś szansa, że nadal posiadają te zasłonki na składach, ponieważ z tego co się orientuje to korzystają one ze starego taboru PKP IC. Mogę się mylić, bo IR jechałem ostatnio jakieś 3-4 lata temu i nie wiem jak to wygląda teraz.

Ponadto udało mi się znaleźć domniemanego producenta zasłonek do którego też planuje się odezwać Wink

Cytat:1. Inst. Inżynierii Materiałów Włokieniczych - http://www.iimw.lodz.pl/

"Instytut Inżynierii Materiałów Włókienniczych od wielu lat produkuje
tkaniny trwale trudno zapalne z TREVIRY CS do wyposażenia wnętrz
samolotów, wagonów kolejowych. Naszymi klientami są renomowane firmy
jak: (...) PKP."

Na stronie w galerii są obrazki (przykłady zasłonek) z wiadomym
logiem.
Wejście do galerii: Wyroby i usługi / Tkaniny / Do samolotów, statków,
PKP, dalej jest Galeria zdjęć lub Wyroby i usługi / Galeria zdjęć ...

Tu jeszcze jeden link z tej samej firmy: http://www.polskieprodukty.pl/prod.asp?pn=239

"Kolekcja obejmuje kompletny zestaw wyrobów włókienniczych trwale
trudno zapalnych do wyposażenia wnętrz wagonów kolejowych:
- (...)
- tkaniny na zasłony i zagłówki
Wzornictwo, kolorystyka jak również wysokie walory użytkowe
dostosowane są do wymagań stawianych w transporcie kolejowym."

2. I druga firma: PPZ Trans-Hurt - http://www.trans-hurt.com/

Ta firma wygrała w dwóch przetargach (na dostawę zasłonek do wagonów)
organizowanych przez ZPR-y - w Olsztynie i Krakowie:

http://www.pr.pkp.pl/ogloszenia-o-wynik ... ,1017.html
http://www.pr.pkp.pl/ogloszenia-o-wynik ... ,1918.html

W międzyczasie prowadzę jeszcze poszukiwania po starych wagonach znajdujących się na terenie Olszynki Grochowskiej, ale na razie znalazłem tylko maksymalnie wybebeszone wagony bez zasłonek. Jak coś uda mi się ustalić (albo znaleźć!) to na pewno dam znać Smile
Odpowiedz

#6
IR? Chyba Przewozy Regionalne? Przez pewien czas wieszali "swoje" zasłonki w niektórych iR, ale nie pamiętam tego, czy miały jakiekolwiek logo.
Jaro

Odpowiedz

#7
Udało się! wystarczyło zwrócić się do PKP Intercity. Pomogli mi bez żadnych zawahań Smile

[Obrazek: fprLe]
Odpowiedz

#8
Tyraf ! A tak z czystej ciekawości. Co to znaczy, że pomogli ?. Przesłali, zaproponowali jakąś cenę, czy to rzeczywiście te "brązowe" z logiem PKP ?. Pytam ponieważ mały co prawda pokoik chcę "zamienić" na pseudopodobny przedział kolejowy SmileSmile. No i wszelkie info dla mnie mile widziane .
Odpowiedz

#9
witam posiadam takie zasłony ale duże rozmiary długosc to około 3m a szerokosc to około 70 cm
Odpowiedz

#10
(05.06.2019, 23:07)kolejarz57 napisał(a): witam posiadam takie zasłony ale duże rozmiary długosc to około 3m a szerokosc to około 70 cm


Część,

potrzebujesz tak dużo tego płótna? Z trzech metrów zrobisz 3 firanki o oryginalnych rozmiarach.

Odkupiłbym jedna taka...

Pozdro

Krzych
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ławka peronowa lata 50/60 Jokku 0 1 104 18.11.2021, 00:41
Ostatni post: Jokku
  Brązowe zasłonki PKP ET40 8 6 308 29.08.2012, 08:21
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.