Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Połączenie Bytów - Lipusz
#1
Ostatnie kilka dni spędziłem na Kaszubach w okolicach Bytowa. Przez czysty przypadek przejeżdżając wiaduktem nad torami kolejowymi zobaczyłem ciekawy "składzik ". Na torze odstawczym stał ryflak z dwiema spalinówkami na obu końcach. Oczywiście zaraz nawrotka i podjechalem na nieczynną stację. No i okazało się że SKPL Zbiersk uruchomił od 02.07 weekendowe połączenie Bytowa z Lipuszem. A mozliwe to było dzięki przejęciu linii przez samorząd. Pociąg jedzie oczywiście 20 km/h ale za to trasa atrakcyjna. Jako , że czas naglił skorzystałem z krótkiego odcinka ze Studzienic do Osławy Dąbrowy. Niecałe 3,5 km w 12 minut i za trzy złote . Komfort całkiem przyzwoity. Wagon po całkowitym remoncie prowadzonym jeszcze na zlecenie KD ( to te słynne procesy sądowe ), wewnątrz barwy niebiesko - pomarańczowe, zamknięty obieg WC i ciekawostka - przycisk otwierania drzwi środkowych. I teraz mam pytanie. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się do kogo w końcu te wagony ( drugi jeździ na Mazurach ) należą lub jaki jest ich status prawny ?
Odpowiedz

#2
Należą do SKPL Cargo Sp. z o.o.   Ich trasa na Mazurach to Węgorzewo – Kętrzyn.
Więcej o SKPL Cargo
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PR] Lubelski zakład: Rosną przewozy i przychody, plany na połączenie z Warszawą przez Siedlce? Barciur 1 3 465 02.02.2013, 09:16
Ostatni post: endrju

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.