Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki bilet na moje kółeczko?
#1
Witam!
W sierpniu planuje wycieczkę:
SOBOTA:
Łódź Widzew - Częstochowa (REGIO)
Częstochowa - Katowice (KŚ)
Katowice - Bohumin (KŚ)
Bohumin - Cesky Tesin (Os. ĆD)
PIESZO do Cieszyna
NIEDZIELA:
Cieszyn - Cesky Tesin (Os. ĆD)
Cesky Tesin - Opava Vychod (Os. Ćd)
Opava Vychod - Hlucin (Os. ĆD)
Hlucin - Opava Vychod (Os. ĆD)
Opava Vychod - Ostrava Svinov (Os. ĆD)
Ostrava Svinov - Olomouc (EX LANDEK)
Olomouc - Krnov (R., ĆD)
PONIEDZIAŁEK:
Krnov - Głuchołazy (Os. ĆD)
Głuchołazy - Opole Główne (REGIO)
Opole Główne - Gliwice p.Kędzierzyn (REGIO)
Gliwice - Chorzów Batory (KŚ)
Chorzów Batory - Lubliniec (KŚ)
Lubliniec - Częstochowa (KŚ)
Częstochowa - Łódź Widzew (REGIO)

Jest jednak problem z biletem. Planowałem REGIOkarnet na sobotę i poniedziałek (zostawić sobie jeszcze jeden dzień na jakieś inne kółeczko) i na niedzielą Roztoki Bystrzyckie - Międzylesie + Czechy (na sobotę Bohumin - C. Tesin i poniedziałek Krnov - Głuchołazy normalny bilet), jednak w Cieszynie nie ma kasy, więc biletu z Roztok do Międzylesia i Czechy+ nie kupię, a bilet (tak słyszałem) ten jest ważny tylko w dniu zakupu. (Moja interpretacja jest taka, że nie mogę kupić ów biletu dzień wcześniej w Katowicach na niedzielę) Później rozważałem też opcję REGIOkarnet na wszystkie trzy dni i w niedzielę dokupić do niego +Czechy, ale w Cieszynie go nie zalegalizuje, a zaczynam już czeskim pociągiem.

Jakie bilety mam wybrać na ten wypad?
Odpowiedz

#2
Czeski całodobowy lub in-karta. Nie jest droga, może nawet trzymiesięczna 50% ci się opłaci. Oblicz sobie ;-)
Jaro

Odpowiedz

#3
Dokładnie - czeski całodobowy na stronę czeską i RegioKarnet na stronę polską. RK można legalizować u konduktora, gdy nie ma kasy to bezpłatnie (oczywiście musisz się zgłosić, przy kontroli może być za późno). Czeski całodobowy możesz kupić na dowolny dzień przez internet (tak robiłem, i nie ma żadnego problemu). Jeżeli chodzi o Czechy+, nigdy nie korzystałem z tej oferty, jest dla mnie zbyt zagmatwana a lubię oferty proste i elastyczne, więc nie wiem czy kupisz go u konduktora. Miłego kółeczkowania. Smile
Odpowiedz

#4
Ponieważ EX LANDEK zatrzymuje się w Hranice na Moravě to na NIEDZIELĘ zamiast kupować sieciowego na całe Czechy czyli:

Celodenní jízdenka (celá ČR) 579 Kč

Polecam kupić dwa osobne bilety na odwiedzane regiony:

-Celodenní jízdenka region Moravskoslezský 209 Kč,
mapa zasięgu biletu: http://www.cd.cz/assets/vnitrostatni-ce ... _final.pdf

-Celodenní jízdenka region Olomoucký 189 Kč,
mapa zasięgu biletu: http://www.cd.cz/assets/vnitrostatni-ce ... _final.pdf

No bo 209 kć + 189 kć = 398 kć (65 zł) a nie 579 kć (95 zł) za Celodenní jízdenka (celá ČR). czyli oszczędności to 30 zł.

Calodenni jizdenka opis: http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani ... evy/-3618/

Możesz nawet spróbować uciąć jeszcze 65 kć kupując region Moravskoslezský za 209 Kč + zwykły odcinkowy Hranice na Moravě Do Moravský Beroun za 126 kć. Bo w sumie dużo po regionie Olomouckim nie jeździsz. W takiej kombinacji niedziela wyjdzie 335 kć czyli 55 zł.

To jeśli jedziesz sam, bo jeśli z kimś to jest jeszcze "Skupinová víkendová jízdenka" też w wersji na całe czechy lub pojedyńcze regiony tyle tylko, że można ją kupić tylko na dni weekendowe a normalną celodenní jízdenkę na każdy dzień, no i skupinova jest droższa o około 20% ale jeździ się na niej w 2 osoby, więc dla dwóch osób jest tańsza. A dokładniej można jechać 2 dorosłe osoby + 3 dzieci ale zakładam, że na kółeczka nie jeździsz z dziećmi.

Skupinová víkendová jízdenka opis:
http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani ... evy/-3636/

Jeśli natomiast planujesz więcej kółeczek po czechach to jest jeszcze wakacyjna "jizdenka na leto":
7 dni jazdy = 790 Kč (130 zł),
14 dni jazdy = 1190 Kč (195 zł).

Jizdenka na leto opis:
https://www.cd.cz/eshop/summerticket.aspx

Natomiast na sobotę i poniedziałek to kup sobie zwykłe odcinkowe bilety CD.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#5
Na Kraj Moravskoslezský kup bilet Rudyszwald-Chałupki (SilesiaWeekend) za 3,40 pln. Obowiązuje cały weekend od piątku 18:00 do poniedziałek 6:00. Ps. Jeżeli planujesz podróż na 15 sierpnia to prawdopodobnie bilet ten będzie przedłużony na 16.08.
Odpowiedz

#6
Z twojego rozkładu jazdy wynika, że planujesz wycieczkę na długi weekend, bo pociąg Głuchołazy-Opole jedzie tylko w jeden sierpniowy poniedziałek. W związku z tym na naszą stronę wystarczy Tobie zwykły turystyk (45pln). Będzie obowiązywał od 12 do 16 sierpnia.
Ps. Jeżeli w Krnovie masz jakąś fajną "metę" to podziel się informacją. Może się kiedyś przydać.
Odpowiedz

#7
Czechy+ można kupić z wyprzedzeniem więc nie będziesz mieć problemu żeby zaopatrzyć się w niego przed wyjazdem jeszcze w Polsce.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje podróże, małe i duże Tomasz K. 173 81 305 01.03.2023, 11:01
Ostatni post: Tomasz K.
  Kółeczko po Słowacji - obostrzenia Gordon 2 2 305 25.08.2020, 09:31
Ostatni post: Gordon
Photo Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko superpkpkolej 9 4 877 09.08.2019, 15:51
Ostatni post: superpkpkolej
  Kółeczko 06.05-07.05.2017 SAP102 3 2 408 03.05.2017, 11:52
Ostatni post: SAP102
  Kółeczko do Warszawy - prośba o pomoc Gżągal 12 4 870 18.08.2015, 11:40
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.