Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SOK na dworcu Poznań Główny
#1
Witam, chciałbym poruszyć pewną kwestię a mianowicie o Straży Ochrony Kolei na dworcu Poznań Główny. Przydarzyła mi się tam bardzo niemiła sytuacja przechodząc do sedna sprawy, chciałem po fotografować lokomotywy które stały na peronie i w oddali oraz chciałem też nagrać kilka odjazdów składów. Jednak ku mojemu zaskoczeniu podchodzi do mnie SOK-ista i z zapytaniem do mnie czemu ja tutaj fotografuje? Czy ma Pan zezwolenie na fotografowanie od głównego prezesa City Center? Ja odpowiadam że nie mam, no to on na to żebym skasował wszystko co tutaj zrobiłem bo w innym przypadku będzie musiał na mnie nałożyć karę 3 000 zł. Nie wiem czy się śmiać czy płakać oczywiście usunąłem zdjęcia bo pierwszy raz spotkałem się z takim czymś. Czy mieliście Państwo jakąś podobną sytuację? Może ktoś mi odpowie co należy z takimi uporczywymi ludźmi robić? Pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
Moim zdaniem to było nieprawidłowe zachowanie tych gości ze Straży Ochrony Kolei, a konkretnie jednego z nich.
Nie ma takiego zakazu, żeby na dworcach, peronach nie można było fotografować lokomotyw, wagonów i w ogóle miejsc na dworcach i peronach.
Tutaj nie potrzeba żadnej zgody City Center na fotografowanie, bo robienie zdjęć na peronach nikomu nie szkodzi.
Ja bym w takiej sytuacji poradził, żeby to zgłosić do zarządu kolei, że ich pracownik komuś zabronił fotografowania miejsc publicznych, które można fotografować, i wcale nie dla złych celów.
Dużo miłośników kolei w Polsce fotografuje obiekty dworcowe, wagony pociągów i robią to swobodnie.
Dla mnie jest to dziwne zachowanie tego pracownika SOK.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#3
Pamiętaj, że na SOKistów należy brać poprawkę Tongue Sam często pojawiam się w Poznaniu i robię fotki nawet przy SOKistach i nigdy nic się nie czepiali. Może miał gorszy dzień, albo trafiłeś na jakiegoś niezbyt normalnego Big Grin
Odpowiedz

#4
Pewnie tak ale też mnie to sfrustrowało że nie można robić zdjęć bo trzeba mieć jakiś papierek. Co do tego całego City Center doczytałem że można fotografować na peronach: lokomotywy, składy, wagony itd.. ale nie można robić zdjęć wewnątrz galerii. Ale było czuć u tego SOK-isty pewną wyuczoną regułkę. No cóż są i tacy ludzie.
Odpowiedz

#5
TobiaszMK napisał(a):Pewnie tak ale też mnie to sfrustrowało że nie można robić zdjęć bo trzeba mieć jakiś papierek. Co do tego całego City Center doczytałem że można fotografować na peronach: lokomotywy, składy, wagony itd.. ale nie można robić zdjęć wewnątrz galerii. Ale było czuć u tego SOK-isty pewną wyuczoną regułkę. No cóż są i tacy ludzie.

Hehe zgoda od City Center to było łatwe żeby odpowiedzieć SOK, a co ma do tego galeria i jestem wtedy ciekaw co by powiedział.
Odpowiedz

#6
Peron należy przecież do PKP PLK, a nie do właściciela City Center. SOKista najwyraźniej wstał lewą nogą. Zapomnij o tej sytuacji i dalej ciesz się robieniem zdjęć.
Odpowiedz

#7
No dokładnie ale nic dzięki Panowie za odpowiedź.
Odpowiedz

#8
No jasne.
Nie ma co się tym przejmować. Następnym razem porobisz zdjęcia na peronach bez obecności SOK - stów.
Masz prawo pstrykać foty, ile chcesz.

[ Dodano: 2016-07-06, 19:12 ]
Tylko mnie zastanawia sytuacja z SOK, że nie zawsze są tam, gdzie rzeczywiście się coś dzieje na terenie kolei.
Jak są problemy z demolowaniem wagonów, pozostawionych na bocznicach i nie jest to pilnowane. Są niszczone inne miejsca na terenie dworców, awanturujący się alkoholicy i młodzież, wtedy nie zawsze zaaragują.
A tutaj, ktoś sobie pstrykał normalnie foty, bo interesuje się koleją, taborem i lubi mieć takie fotografie, to wtedy oni się potrafią uczepić, żeby szukać niepotrzebnych problemów.
Ale trzeba to olać i nie przejmować się tym.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#9
Focę na Głównym od kilku dobrych lat i jeszcze mi się nigdy taka sytuacja nie zdarzyła. Ja osobiście bym nie skasował fotek.
Odpowiedz

#10
lolingpl napisał(a):Focę na Głównym od kilku dobrych lat i jeszcze mi się nigdy taka sytuacja nie zdarzyła. Ja osobiście bym nie skasował fotek.
Oczywiście, że byś nie skasował, bo nie musiałbyś tego robić. Jest wolność fotografowania w wielu publicznych miejscach.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#11
Po pierwsze jak ktoś mówi,że jest zakaz fotografowania to musisz mieć jawny zakaz np. tabliczka zakaz fotografii ( tak samo jak jest z papierosami), lub SOK pokazać dokument zakazujący na danym terenie wykonywania fotografii. W innym razie może sobie jedynie poopowiadać
A tak w ogóle to oni juz chyba nie mają co robić. Lepiej by sie zajęli ochranianiem wagonów, jednostek, bo coraz bardziej obmalowane wszystko jeździ.
Odpowiedz

#12
Ja bym poprosił o podstawę prawną Tongue A mandatu nie podpisał Smile A jakby nadal się upierał, to spisał jego dane (ma obowiązek je podać) i poinformował przełożonego Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#13
Panowie, a mnie ta sytuacja zastanawia...
Więc mam pytanko do TobiaszMK, w którym miejscu dokładnie Cię zatrzymali i czy na pewno był to SOK czy "ochrona" dworca? Od iluś lat robię fotki(nawet jak były zamachy "bąbowe" to byłem na dworcu) i NIKT nie zwrócił mi uwagi. A co do SOK na Głównym - wielokrotnie mnie przegonili z odstawczych więc łażą :-), a druga ich "fucha" to jeżdżenie w pociągach.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#14
Tak sobie jednak przypominam ale chyba na kamizelkach pisało ochrona dworca [Pomyłka] a to ma coś do rzeczy ?

[ Dodano: 2016-07-07, 10:48 ]
Nie stałem po stronie City Center tylko po stronie tej starej części dworca gdzie są wiaty a dokładnie na ostatnim peronie na końcu.
Odpowiedz

#15
Nadal bym poprosił o podstawę prawną Smile Przecież byłeś w miejscu publicznym Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.