Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SOK na dworcu Poznań Główny
#16
Z tego co wiem, to nie można fotografować tylko obiektów wojskowych, ani niczego, co jest na terenie jednostki.
Nie wiem czy jeszcze ten zakaz funkcjonuje, bo już nie ma obowiązkowej służby wojskowej i wiele miejsc wojskowych, poligonów jest opuszczonych.

Ale tam, gdzie nadal służą zawodowi, fotografować nie wolno.
Co do peronów, dworców, nikt nie wydał takiego zakazu, żeby nie fotografować, więc można, bez obaw robić różne zdjęcia.
Jeżeli ktoś, obojętnie czy to z SOK, czy kolejarze doczepiają się kogoś kto robi sobie foty, nie miałby racji.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#17
Ja z kolejarzami nie dyskutuję - informuję tylko że nie fotografuję żadnego pracownika tylko maszynę(zawsze robię zdjęcie tak żeby nie było widać pracowników kolei). A muszę przyznać że miałem już takich konduktorów którym miałem ochotę kazać kibel ciągnąć na trasie żeby mieli się gdzie wyżyć.
Z SOK nie miałem nigdy spięcia o to że robię zdjęcia - najwyżej przegonili z terenu PKP ale za to że nie mam pozwolenia na wejście. Jedyne gdzie zawsze mam pietra większego niż z SOK jak robię zdjęcia to przy Lotosie w Poznaniu - tam potrafią nawet skurkowańcy rzucać bluzgami i gonić Undecided

A ochrona dworca może chyba zakazać robienia zdjęć budynku jako centrum handlowego bo wiem że już była o to scysja ale tego co poza CH według mnie nie mogą.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#18
No i bardzo dobrze.
Nie trzeba się nikogo pytać o zgodę na robienie zdjęć obiektów kolejowych i na terenie kolei.
No chyba że gdzieś nie wolno wchodzić na terenie kolei, wtedy rozumiem.

Podczas podróży, w wagonach, na korytarzu, w przedziałach też można pstrykać foty i konduktorów o zgodę pytać nie trzeba.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.