Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Baza danych ruchu pociągów
#1
Nie wiem czy w dobrym dziale, orientujecie się jak można(i czy w ogóle) uzyskać dostęp do bazy danych ruchu na potrzeby stworzenia aplikacji mobilnej? Chodzi o to, kiedy dany pociąg przejeżdża przez dany przejazd (dotyczy jednego miasta). Potrzebuję zarówno do celów komercyjnych jak i edukacyjnych.
Odpowiedz

#2
W sieci niczego takiego nie ma. Może w rozkazach dla maszynistów, ale to raczej tylko w kwestii danego kursu. Może w PLK jest taka baza danych, ale może i nie.
Odpowiedz

#3
Pisałem już do centrali ale bez odpowiedzi.
Odpowiedz

#4
To raczej normalka w spółeczkach kolejowych...
Odpowiedz

#5
Baza jest, na niej bazuje Infopasażer i pochodne (aplikacje mobilne też).
Ale ciągle dostęp jest ograniczony.
Odpowiedz

#6
No właśnie szkoda, bo była by z tego niezła praca magisterska z informatyki Tongue
Odpowiedz

#7
Infopasażer bazuje na systemie SEPE, który rejestruje wjazdy i wyjazdy pociągów z posterunków zapowiadawczych, przy czym jest to uzupełniane przez dyżurnych nawet kilka minut po przejeździe pociągu gdyż dyżurny ma najpierw inne, ważniejsze zadania (obserwować sygnały końca pociągu, na urządzeniach mechanicznych rozwiązać przebieg, obsłużyć blokadę). Jeżeli chodzi o Infopasażera to dałoby się dostęp do bazy zaimplementować w aplikacji, jedna rzecz która jest do zrobienia to "rozgryzienie" numerów pociągów w bazie danych.
Odpowiedz

#8
Stąd moje wątpliwości czy istnieje w ogóle baza, gdzie jest stwierdzone, o której pociąg przejeżdża przez dany przejazd...
Odpowiedz

#9
Oczywiście wszystkie przejazdy po sieci PLK są zarejestrowane w SEPE.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.