Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Albo dzieci, albo infrastruktura
#1
Ministerstwo Finansów nie zgadza się na podpisanie wieloletniego kontraktu na utrzymanie infrastruktury kolejowej zarządzanej przez PKP PLK. W budżecie nie ma na to pieniędzy, ponieważ priorytetem jest finansowanie programu prorodzinnego 500+.

Żródło
Odpowiedz

#2
Czekałem co wypłynie po sławetnym programie 500+. Już wiem. I nie wiem czy mam płakać bo i tak będę płacił 600 zł miesięcznie więcej do Państwa żeby NIE dostać 500 bo jestem za bogaty a mam jedno dziecko czy mam płakać bo zaraz rozwalą wszystko to co zostało już naprawione.
Cytat:„Istotne (…) jest zwrócenie uwagi na priorytet wyznaczony Ministrowi Finansów (…) zapewnienia finansowania ważkich zadań państwa wskazanych w exposé Pani Premier Beaty Szydło, w tym m.in. programu 500+” — napisał Piotr Nowak, wiceminister finansów, w opinii do projektowanych przepisów.
a która premier marudziła że PKP Cargo jeździ za wolno i w swoich przemówieniach wołała o zmianę tego? Szydło czy Kopacz?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#3
Gdybym miał wybierać na co miałyby iść pieniądze, to też wolałbym na dzieci, niż na kolej. Ale nie ma co się dziwić: przy tak niskich podatkach można mieć tylko dziadowtwo...
Odpowiedz

#4
O, czyli za parę lat wrócą prędkości tramwajowe na magistralach. Super.

Tu trafi kasa na tory: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... omosc.html
Sporo tej kasy będzie też inwestowane na Zakręcie (Zakręt Włocławek, ->google) i bydgoskiej Przemysłowej.
Jaro

Odpowiedz

#5
To jest czyste gdybanie. Nie wiadomo czy by poszły na tory, czy nie na gabinet jakiegoś prezia... Poza tym oburzenie moralne tym, że szesnastolatka ma dziecko jest charakterystyczne właśnie dla władzy, która 500+ wprowadza. :-)
Odpowiedz

#6
Aż tyle preziów nie mamy :-). Sama obsługa programu 500+ w Poznaniu to 52 nowe osoby obsługujące petentów(dane z marca przed uruchomieniem programu) czyli jak mniemam będzie też kilku dyrów itp więc można liczyć 60 osób * przynajmniej 1500 na rękę więc z podatkami miesięcznie to jest 130 tyś zł! W Poznaniu uprawnionych jest 60 tyś dzieci. Zakładając że wniosek złoży 55 tyś to jest ponad 27 mln miesięcznie na sam Poznań!!! Zanim wprowadzą wszystkie ustawy które mają od nas zabrać te już owiane legendą 600 zł to zrobimy tak horrendalną dziurę budżetową że żaden nowy rząd tego nie ogarnie! To jest patologia od początku do końca. Zaczynając od 13 latek(a nie 16 latek jak to ładnie brzmi w tytule) które k_ _ _ _ ą się cholera wie po co - przecież nie od dziś wiadomo że u kobiety z orgazmem nie jest jak u faceta, a zwyrol który chce zer _ _ _ ć trzynastkę na pewno nie myśli o tym żeby to jej było dobrze, przez rodziny które mają 13 dzieci na które już mają przyznane pieniądze i kolejne kilka na które już się nie należy(nikt mi nie powie że normalny człowiek nawet głęboko wierzący katolik myśli nad tym co robi jeśli ma kilkanaścioro dzieci - przecież ich nie da się prawidłowo wychować nawet mając fortunę do wydania!) po ludzi którzy NA PEWNO zrobią z tego sposób na życie nie mogąc znaleźć pracy, poprzez urzędy(MOPS'y, MOPR'y itp) które nie potrafią przyznać pomocy nieuleczalnie chorej kobiecie bez środków do życia bo nie mają finansów a teraz wypłacą jej sąsiadce 2,5 tyś bo ma 5 dzieci. Na rządzących kończąc bo puścili w obieg program który nie ma pokrycia finansowego już teraz a co dopiero za kilka lat. Co będzie jeśli ktoś zdecyduje się na drugie dziecko właśnie dlatego że dostanie te 500 zł(znam rodziny które mają tylko jedno bo na drugie nie do końca jest ich stać) i mamieni papką informacyjną postarają się o drugie dziecko a po kilku latach rząd zabierze im te pieniądze? Przecież fakt przyznawania pieniędzy tylko na rok(oprócz oczywistych plusów takiego rozwiązania) może być świetnym sposobem na ukręcenia łba pomysłowi przez wprowadzenie kolejnych obostrzeń aż do położenia programu. I kolejne pytanie - co z tymi dziećmi które zaczną masowo się rodzić? Już teraz w Poznaniu nie ma miejsca w przedszkolach i szkołach dla wszystkich, a co będzie jak program będzie działał jak tego chcą? W Poznaniu jest tylko lista szkół i przedszkoli do zamknięcia. Listy szkół do otwarcia nie ma i pewnie nie będzie.

A swoją drogą, tak propos tego artykułu...
Jak brat mojej teściowej 40 lat temu w wieku 17 lat zmajstrował dziecko szesnastce (urodziła jak miała 17) to tylko dlatego że dziadek był wojskowym wysokiej rangi i to partyjnym to chłopaka nie wywalili(po wielu bojach) z technikum z wilczym biletem. Jak ja zdawałem maturę 15 lat temu to siedemnastki z brzuchem rzucały liceum i przenosiły się do innego miasta żeby nie było wstydu a 18 z brzuchem nie podchodziły do matury. Ja nie miałbym powrotu do domu jakbym wywinął taki numer. A dziś o 13 która daje każdemu kto lubi nieopierzone pisze się artykuły pokazując że program działa! Oczywiście przekolorowałem z tym artykułem ale chodzi mi o sens.

A drugie propos - boję się, jak wychować w tej patologii córkę pracując po 16 godzin dziennie (żeby zarobić na te 600 dla Państwa) żeby tak jak tata myśląc głową a nie d _ _ ą poczekała chociaż do osiemnastki i zrobiła to bo obie strony chcą a nie bo "on chciał dowodu miłości"

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#7
sm31-131, wydaje mi się, że przesadzasz. W ciągu moich dwunastu lat edukacji nie spotkałem ani jednej uczennicy w ciąży. Ani jednej. Nawet na ulicy, z innych szkół.
Odpowiedz

#8
sm31-131 napisał(a):Aż tyle preziów nie mamy :-). Sama obsługa programu 500+ w Poznaniu to 52 nowe osoby obsługujące petentów(dane z marca przed uruchomieniem programu) czyli jak mniemam będzie też kilku dyrów itp więc można liczyć 60 osób * przynajmniej 1500 na rękę więc z podatkami miesięcznie to jest 130 tyś zł!

Idąc tą logiką rozumowania, to trzeba pójść Kononowiczem i wszystko zlikwidować, Będziemy mieli Somalię i zwolennicy taniego państwa będą zadowoleni, bo nie będzie państwa, ale za to będzie głód...

A w porównaniu do kolei,to każdy przetarg, to przedsiębiorstwo, które to wygrało, to zarząd rada, nadzorcza, sekretarki, księgowe, etc, No ale sami tego nie zrobią, więc są podwykonawcy i tam: zarząd rada, nadzorcza, sekretarki, księgowe, etc...
Odpowiedz

#9
KlimaT, to ja się uczyłem w jakiejś patologii :-). Małe miasteczko (kilka tyś. mieszkańców) uczniowie z miasteczka i okolicznych wiosek, 2 klasy na każdy rok liceum a u mnie w 3 klasie jedna dziewczyna wyprowadziła się bo zaciążyła. W czwartej klasie jedna u mnie i dwie w klasie równoległej nie podeszły do matury ze względu na ciążę. U siorek w liceum(dwa lata później) już w większym mieście(25 tyś) z ich roku kilka lasek było w ciąży idąc do matury i z tego co pamiętam też nie podeszły w ogóle.
masovian, ja nie czepiałem się ludzi których trzeba zatrudnić do projektu 500+ i ich dyrektorów - zdaję sobie sprawę że 60 tyś. dzieci czyli przynajmniej 20 tyś wniosków trzeba jakoś ogarnąć a MOPS'y nie ogarniają tego co mają a co dopiero nowych obowiązków. Chodziło mi o skalę łącznych miesięcznych kosztów na ten program w perspektywie tego że nie ma na niego pieniędzy. Gdyby zaczęli od podnoszenia podatków aby uzbierać na ten program patrzyłbym na to inaczej, a tak mam wrażenie że rzucili nam w pysk wyborczym ochłapem żeby zasłonić nam oczy na to co robią po nocach, tfu po cichu :-). A swoją drogą zastanawia mnie jak będą za kilka lat czuli się ludzie którym tak jak wszystkim podnieśli podatki o te 600 zł a oni nie mieli, nie mają i nie będą mieć dzieci bo. np nie mają partnera / ki lub nie mogą mieć dzieci. Ja bym czuł się wydy ... wanowany :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#10
masovian napisał(a):To jest czyste gdybanie. Nie wiadomo czy by poszły na tory, czy nie na gabinet jakiegoś prezia... Poza tym oburzenie moralne tym, że szesnastolatka ma dziecko jest charakterystyczne właśnie dla władzy, która 500+ wprowadza. :-)
Ta szesnastka ma już dwójkę, a wykorzystywanie czternastolatki przez wujka powinno oburzać bez względu na wyznawaną opcję światopoglądową. Nawet jeżeli ona chciała, to jest to przestępstwo. W sumie ta konkretna dziewczyna jest w tym wszystkim najbardziej poszkodowana: zero poprawnych wzorców w najbliższym otoczeniu i praktycznie uziemienie w tej patologii, bo z dwójką dzieci (a następne pewnie pojawią się niedługo) na wyrwanie się z tego i zdobycie wykształcenia nie ma już szans.
Jaro

Odpowiedz

#11
sm31-131, idąc tropem Twojego myślenia, teraz 13-stki będą zachodzić częściej w ciąże dlatego że 500+ a nie dlatego że są głupie.

PS. Co do 500+ to ja obecnie należę do rzeszy Polaków którzy liczą ile by dostali i ile by kupili gdyby program ten wprowadzono wcześniej Smile
...
Odpowiedz

#12
ET40 napisał(a):
masovian napisał(a):To jest czyste gdybanie. Nie wiadomo czy by poszły na tory, czy nie na gabinet jakiegoś prezia... Poza tym oburzenie moralne tym, że szesnastolatka ma dziecko jest charakterystyczne właśnie dla władzy, która 500+ wprowadza. :-)
Ta szesnastka ma już dwójkę, a wykorzystywanie czternastolatki przez wujka powinno oburzać bez względu na wyznawaną opcję światopoglądową. Nawet jeżeli ona chciała, to jest to przestępstwo. W sumie ta konkretna dziewczyna jest w tym wszystkim najbardziej poszkodowana: zero poprawnych wzorców w najbliższym otoczeniu i praktycznie uziemienie w tej patologii, bo z dwójką dzieci (a następne pewnie pojawią się niedługo) na wyrwanie się z tego i zdobycie wykształcenia nie ma już szans.

I uważasz, że jakaś partia coś zrobi w tej kwestii? :-) Poza tym nie wiem co to ma wszystko wspólnego chociażby z tym wątkiem, że już kolejnictwie nie wspomnę...
Odpowiedz

#13
Lubuszanin, prawie tak... Jedno bez drugiego nie ma prawa zaistnieć. Wiesz, zawsze to prostsze niż bycie galerianką - wiek bardzo podobny tylko nie wiem co bardziej opłacalne. A te pieniądze mają być na dzieci a nie na Twoje zachcianki :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#14
masovian napisał(a):przy tak niskich podatkach można mieć tylko dziadowtwo...

Co?! Smile

[ Dodano: 2016-05-09, 10:11 ]
Lubuszanin, A nie lepiej było by policzyć ale byś wydał, gdyby Ci tych pieniędzy najpierw nie zabrali? Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#15
DamianT napisał(a):
masovian napisał(a):przy tak niskich podatkach można mieć tylko dziadowtwo...

Co?! Smile

Dziadostwo.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.