Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koniec z ulgami w transporcie zbiorowym?
#16
Lubuszanin napisał(a):Moim zdaniem akurat takie posunięcie czyli likwidacja zniżek na pociągi EIC, EIP i podobne jest słuszne.
Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale jakoś koło 2011 roku ówcześnie miłościwie nam panujący obecny prezydent UE wymusił na PKP IC wprowadzenie zniżek studenckich do ekspresów?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
pasqudek napisał(a):Zwłaszcza posłowie, senatorowie, itp

Niestety zmian w tym temacie nie ma Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#18
A szkoda Smile
Odpowiedz

#19
Na to nie liczcie. Natomiast wkurza mnie to, że zdrowe byki za kawałek plastiku mogą płacić połowę bez paru groszy (choć sam się do nich jak na razie zaliczam Tongue), a pracujący-niestudiujący lub studiujący, ale starsi mogą co najwyżej zainwestować w Regio Kartę, która jest droga i do dłuższych podróży nieprzydatna, ewentualnie kupić bilet na 3 tygodnie przed odjazdem, co nie zawsze jest możliwe do zaplanowania.
Jaro

Odpowiedz

#20
Dlatego szkoda że Ci, będący chyba jedyną grupą społeczną z taką ulgą ustawową że praktycznie nie płacą za bilety rozporządzają o zniżkach, ich odebraniu czy przyznaniu poszczególnym ludziom.
Przykład nie idzie z góry niestety..
...
Odpowiedz

#21
Ja, włączając się do tej dyskusji, mogę się tylko z niektórymi osobami tu zgodzić, co do ulg za przejazdy.
Ja też uważam, że ulgi przejazdowe na kolej powinni mieć osoby niepełnosprawne, dzieci, młodzież ucząca się. Co do osób starszych, emerytów, tutaj bym polemizował.
Jest wielu emerytów, którzy mają dobre emerytury z racji wykonywanej w przeszłości pracy i ich stać na pełne koszty przejazdów. No chyba że to by dotyczyło tylko niektórych emerytów, którzy mają skromne emerytury i mają ciężko.
Nie rozumiem natomiast naszych polityków, posłów, senatorów, którzy mają darmowe przejazdy na kolei, gdzie oni prawie z takich przejazdów nie korzystają, bo nie muszą. Po co im rząd zapewnia darmowe przejazdy koleją jeżeli nie korzystają z tego? Jeżdżą sobie wygodnymi samochodami ze swoimi szoferami.

Według mnie, jest to zbędny przywilej dla takich ludzi.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#22
A poza tym, jest to niepojęte, żeby ludzie na takich stanowiskach, jak politycy, dostawali jeszcze darmowe przejazdy koleją, przy takich pensjach i premiach, jakie oni mają.
To jest "Państwo w Państwie".
Sami sobie rządzą i tworzą swoje PAŃSTWO.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#23
Koni napisał(a):Co do osób starszych, emerytów, tutaj bym polemizował.
Jest wielu emerytów, którzy mają dobre emerytury z racji wykonywanej w przeszłości pracy i ich stać na pełne koszty przejazdów. No chyba że to by dotyczyło tylko niektórych emerytów, którzy mają skromne emerytury i mają ciężko.

Fakt, niektórzy młodzi emeryci ze względu na to, że byli na przykład wojskowymi, bądź prokuratorami, mają wysokie emerytury. To samo na przykład górnicy. Tylko powiedz mi jak chcesz to zrobić, żeby sprzedający bilet, bądź sprawdzający go wiedział ile dany emeryt ma emerytury?

Koni napisał(a):Nie rozumiem natomiast naszych polityków, posłów, senatorów, którzy mają darmowe przejazdy na kolei, gdzie oni prawie z takich przejazdów nie korzystają, bo nie muszą.

Korzystają, korzystają Smile W Częstochowie na dworcach nie raz widziałem tutejszych posłów i senatorów.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#24
Ja bym w temacie tych ulg dla wybrańców poszedł dalej- ulgi studenckie dla tych, którzy osiągnęli określoną średnią (przy okazji motywacja do nauki by była), ulgi pracownicze dla tych, którzy odpowiednio wywiązują się ze swoich obowiązków (tutaj by chyba trzeba uznaniowo, ale dałoby się to zrobić) itd. itd. Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#25
Być może i niektórzy senatorowie i posłowie korzystają z transportu kolejowego, ale z jakiej racji maja oni mieć darmowe przejazdy, jak mają takie pensje?
Przecież to jest paranoja! Skoro oni sobie przyznają takie przywileje, to jak to świadczy o naszym Państwie?
Gdzie tu jest sprawiedliwość? Co do emerytów, myślę sobie, że można to sprawdzić. Emeryci, przed zakupem biletów na kolej mogliby przedstawiać w kasach biletowych zaświadczenie o swoich emeryturach, w jakiej wysokości są te emerytury i na podstawie tego albo otrzymywaliby zniżki, albo nie.
No ale to chyba musiałoby być zatwierdzone przez urzędy i właśnie polityków?

Myślę, że to można wprowadzić, tylko potrzeba dobrej woli rządu. Ale czy nasz rząd chce dobrze dla ludzi?
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#26
Koni napisał(a):Być może i niektórzy senatorowie i posłowie korzystają z transportu kolejowego, ale z jakiej racji maja oni mieć darmowe przejazdy, jak mają takie pensje?

Bo to oni ustalają ulgi. :-)

I nie jest to (nie)prawidłowość dotycząca naszego kraju. Ten kto o czymś decyduje, decyduje pod siebie. Dziwnym "zbiegiem okoliczności" największe pensje ma zawsze ten, kto decyduje. Prezesi korporacji, bez względu na to czy doprowadzają firmę do rozkwitu czy do ruiny i tak biorą zwykle najwięcej (wyjątki to celebryci).
Odpowiedz

#27
Ale to jest pewna niesprawiedliwość i wadliwość kraju jeżeli tak jest.
Korea Północna jest krajem totalitarnym, zamkniętym na większość narodów, są tam łamane i nie szanowane prawa człowieka i nikt nie ma prawa się temu krajowi przeciwstawić, zmienić tego, bo tamtejszy rząd na to nie pozwala.
Polska nie jest krajem totalitarnym, mamy wolność, jakąś tam demokrację, a nie można tutaj zmienić nieprawidłowości w rządzie, żeby wyeliminować nieprzychylne przepisy, szkodzące ludziom.

Tego nie można zrozumieć w kraju, który powinien być cywilizowany.
Ale przepraszam, że zszedłem z tematu.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#28
Koni napisał(a):Co do emerytów, myślę sobie, że można to sprawdzić. Emeryci, przed zakupem biletów na kolej mogliby przedstawiać w kasach biletowych zaświadczenie o swoich emeryturach, w jakiej wysokości są te emerytury i na podstawie tego albo otrzymywaliby zniżki, albo nie.
Kasjer nie jest uprawniony do kontroli. A jeśli miałby to sprawdzać konduktor to przecież podawanie emeryta złodziejowi na widelcu. Pomijając fakt, że wtedy taka ulga byłaby stygmatyzacją emeryta mającego mniej.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#29
Koni napisał(a):Ale to jest pewna niesprawiedliwość i wadliwość kraju jeżeli tak jest.
Korea Północna jest krajem totalitarnym, zamkniętym na większość narodów, są tam łamane i nie szanowane prawa człowieka i nikt nie ma prawa się temu krajowi przeciwstawić, zmienić tego, bo tamtejszy rząd na to nie pozwala.
Polska nie jest krajem totalitarnym, mamy wolność, jakąś tam demokrację, a nie można tutaj zmienić nieprawidłowości w rządzie, żeby wyeliminować nieprzychylne przepisy, szkodzące ludziom. .
Ale ja właśnie pisze, że takie praktyki mają miejsce bez względu na kraj. Po prostu, kto decyduje, ten decyduje pod siebie. I decydent zawsze i wszędzie jest uprzywilejowany.
Odpowiedz

#30
Koni napisał(a):Emeryci, przed zakupem biletów na kolej mogliby przedstawiać w kasach biletowych zaświadczenie o swoich emeryturach

A kto da pani z kasy uprawnienia wglądu w takie informacje? Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  klimatyzacja a koronawirus w transporcie zbiorowym givexnine 6 3 668 06.07.2020, 19:53
Ostatni post: givexnine
  1-2.02.2018r. Zimowy Zjazd Specjalistów ds. bezpieczeństwa w transporcie kolejowym Basia 0 2 304 16.01.2018, 15:01
Ostatni post: Basia
  9-10.02.2017r. Zimowy Zjazd Specjalistów ds. bezpieczeństwa w transporcie kolejowym Basia 0 2 244 18.01.2017, 13:52
Ostatni post: Basia
  Zmiany do Ustwy o transporcie kolejowym, SEMINARIUM - Poznań Asia 1 2 247 29.11.2016, 15:18
Ostatni post: masovian
  28.11.2016r w Waszawie konferencja o zmianach w ustawie o transporcie kolejowym Basia 0 1 937 14.11.2016, 14:39
Ostatni post: Basia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.