Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poselska interpelacja dotycząca nazewnictwa pociągów :D
#16
Jak dla mnie co do zasady owa interpelacja jest miejscami zasadna, tylko jest beznadziejnie uzasadniona
Odpowiedz

#17
sm31-131 napisał(a):Swoją drogą, Pan Poseł przyczepił się do niepolskiej nazwy Mars czy Wenus. A ja się zapytam Pana Posła jak ma zamiar spolszczyć te nazwy?

Pozdrawiam
sm31-131
jak?
Mars - baton(ik)
Wenus - sw. Roch
Odpowiedz

#18
rysiogeniusz napisał(a):Jak dla mnie co do zasady owa interpelacja jest miejscami zasadna, tylko jest beznadziejnie uzasadniona

Dokładnie. Już z jednym byłym moderatorem, którego nicka z pamięci nie mogę sobie przypomnieć podyskutowaliśmy sobie o nazwach pociągów no i chyba się zgodziliśmy, że wielkiej logiki w tym nie ma. Przykład jaki mi się przypomina To pociąg Uznam, który nigdy nie wjechał na wyspę Uznam...
Odpowiedz

#19
pasqudek napisał(a):Wenus - sw. Roch
nie rozumiem?

masovian, wielokrotnie na tym (i nie tylko na tym :-) ) forum był dyskusje na ten temat, ale jak widać beton nie czyta tak poczytnych źródeł :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#20
rysiogeniusz napisał(a):Jak dla mnie co do zasady owa interpelacja jest miejscami zasadna, tylko jest beznadziejnie uzasadniona

Jeśli coś jest idiotycznie uzasadnione, to znaczy, że cała interpretacja jest z dudy, a jej zasadność jest zupełnie przypadkowa.
Swoją drogą ciekaw jestem, kiedy ten poseł-idiota przyczepi się do nazw klubów piłkarskich. Skoro wśród wymienionych była np. nazwa Pomerania, to jutro pan osioł może przyczepić się do takich nazw jak Cracovia, Polonia, Silesia itp
Widać, że pan poseł-osioł nie ma też rozległej wiedzy (choćby szczątkowej). Większość nazw wymienionych nazw pociągów to nazwy planet lub ich księżyców, ewentualnie gwiazdozbiorów. A że noc jest najlepszą porą do obserwacji gwiazd, to nie dziwne, że ktoś wpadł na kontrowersyjny, acz mający jakąś logikę, pomysł, by nocne pociągi tak nazwać.

[ Dodano: 2016-04-17, 17:08 ]
masovian napisał(a):Przykład jaki mi się przypomina To pociąg Uznam, który nigdy nie wjechał na wyspę Uznam...

Wawel też nie podjeżdża pod Wawel w Krakowie.
Odpowiedz

#21
Podjeżdża na odległość 2 km. Natomiast było coś takiego jak EIP Wawel z Wrocławia do Berlina. I sensu w tym żadnego nie było...
Odpowiedz

#22
masovian napisał(a):Natomiast było coś takiego jak EIP Wawel z Wrocławia do Berlina. I sensu w tym żadnego nie było...

Nie EIP, tylko jeśli już to EC. Co nie zmienia faktu, że w tym przypadku zostawienie tej nazwy dla skróconej relacji pociągu było co najmniej dziwne. Bardziej pasującą nazwą (aczkolwiek może nieco niepoważną) byłby Krasnal.
Odpowiedz

#23
Od tych skrótów PICu to już może się wszystko pokiełbasić. :-) A z tym Krasnalem, to pewnie Ci chodzi i niemiecką modę do stawiania krasnali w ogródku. No pewnie to miałoby więcej sensu niż Wawel, ale np. nazwa Łużyce byłaby bardziej stosowna. Ten pociąg zawsze przejeżdżał przez Łużyce.
Odpowiedz

#24
Chodziło mi nie tylko o niemiecką modę na stawianie krasnali w ogródku. Spacerując po Wrocławiu co chwilę można natknąć się na małe, metalowe postaci z charakterystycznymi czapkami.
Odpowiedz

#25
A nie zauważyłem. Pewnie chodziliśmy obaj po innych okolicach Wrocławia...
Odpowiedz

#26
Może Afrika_Bambaata, chodził nosem bliżej ziemi :-D.
Fakt jest ich całe multum i ma to swój urok :-). I faktycznie łącząc krasnale we Wrocławiu i w Niemieckich ogródkach to byłaby to jak najbardziej trafiona nazwa. Ale...
wtedy zapewne pojawiłaby się interpelacja o powołanie komisji która miałaby za zadanie stwierdzić czy nie jest to próba obrażenia Premier... tfu prez... TFU PREZESA :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#27
[offtop] Taki pociąg powinien się nazywać konus, a nie krasnal. [/offtop]

;-)
Odpowiedz

#28


ROTFL

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#29
To może w związku z tym nazwać by jakiś pociąg "Bambaryła"? :-)
Odpowiedz

#30
Ale w odniesieniu do prezesa, niektórych postaci w czarnym, Ryśka?
Czy po prostu ma to być skład "retro" ciągnięty przez Gagara

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.