Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilet na rower, a wsiadanie stację wcześniej.
#1
Dzień dobry.
Kupiłem trzy tygodnie temu bilet (ja+rower) na przejazd Katowice-Poznań, pociągiem IC 38102 SZKUNER.
Dowiedziałem się, że pociąg wcześniej zatrzymuje się w Jaworznie, gdzie mieszkam. To by mi bardzo ułatwiło sprawę. Różnica w cenach, gdybym wsiadał w Jaworznie, to 45gr. Osobny bilet na trasie Jaworzno-Katowice, to 4,50zł. Zapłaciłbym nawet to 4,50zł, tylko obawiam się tego, że będę musiał specjalnie zapłacić drugi raz 9,10zł za rower, bo bilet któy wcześniej kupiłem uprawnia mnie do przewozu roweru tylko na trasie Katowice-Poznań. Czy mam rację i będę musiał płacić dwukrotnie za rower?
Odpowiedz

#2
Tak. Jesli chcesz wsiasc w Jaworznie.
Odpowiedz

#3
Naprawdę? Bez sensu. Przecież różnica cen przewozu roweru na trasach Katowice-Poznań, a Jaworzno-Poznań wynosi 0zł. A ja mam już wykupiony bilet na jego przewóz pociągiem tej linii. Skoro koszt przewozu roweru nie zależy od długości trasy, to dlaczego miałbym dopłacać dwukrotnie za jego przewóz od wcześniejszej stacji? I dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz

#4
Kupiles Katowice - Poznan zamiast Jaworzno - Poznan.
Czy rowerzystom wszystko trudno zrozumiec?
Odpowiedz

#5
IC jest nieelastyczne w swoim regulaminie, co w tym przypadku prowadzi tylko do niekomfortowej sytuacji, w której nie zyskuje nikt. Jestem klientem, więc InterCity powinno mieć chyba na celu zaspokojenie moich potrzeb. Żałuję, że nie ma konkurencji, na rzecz której mógłbym zrezygnować z przejazdu IC :-|
Odpowiedz

#6
Jest wybór. PB, rower, samochod, samolot, PKM do Katowic.
Bez urazu. Trzeba było zobaczyć trasę przejazdu.
Odpowiedz

#7
Najlepiej będzie kupić nowy bilet Jaworzno - Poznań, i nowy bilet na rower. Zaraz po wejściu do pociągu pokazać oba bilety kierownikowi bądź konduktorowi i poprosić o adnotację o niewykorzystanym bilecie i bilecie rowerowym. W dowolnej kasie na terenie Polski daj oba bilety (z adnotacjami) i dostaniesz 100% zwrotu. Można też zwrócić przed kupnem nowego biletu, lecz wtedy na 95% zostanie potrącone kilkanaście procent.

Można też (a nawet lepiej), kupić tylko nowy bilet na rower, ze starym iść do opisania tak jak napisałem wcześniej, i poprosić o dopłatę (do zwykłego biletu) w ofercie PRZEJAZD SPOZA STACJI POCZĄTKOWEJ - wtedy zapłacisz kilkadziesiąt groszy (różnica pomiędzy biletem Jaworzno - Poznań a Katowice - Poznań). Z tym że jest to oferta rzadko używana, kasjerka może nie wiedzieć, trzeba poszukać kodów ofert (ot tutaj na przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedys ... ocy/Kurs90 )

Aż dziwie się, że nikt tego nie zaproponował. Sam kilka razy musiałem korzystać z takiej opcji i nigdy nie było problemu.
Odpowiedz

#8
szy_mat, może dlatego nikt nie zaproponował że to Ty jesteś u nas rowerowo - kolejowym guru :-D. Ale fakt jest taki że chyba to jest najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#9
Z tym że wolałbym żeby po spokojnym przedstawieniu problemu w kasie lub COK Intercity równie spokojnie człowiek tam siedzący wytłumaczył koledze Trojano obydwa rozwiązania, albo chociaż jedno, niż żebym ja musiał to robić. Lecz niestety obsługa wygląda jak wygląda i ludzie nieświadomie przepłacają, a potem odchodzą od kolei...
Odpowiedz

#10
szy_mat, bardzo dziękuję za trzeźwe spojrzenie i pomoc.
Raczej nie poproszę o dopłatę do swojego biletu, gdyż kupiłem go 3 tygodnie temu, korzystając z promocji WCZEŚNIEJ TANIEJ -30%, także prosząc o dopłatę, zapłacił bym różnicę w cenie (promocyjnego, -30%) biletu Katowice-Poznań, a (normalnego) Jaworzno-Poznań. Czyli biorą pod uwagę bazową, 100%-ową stawkę, to moja różnica wynosiłaby 10zł z groszami, czyli rozwiązanie byłoby nielogiczne.

Najbardziej pasowałby mi kupić po wejściu do pociągu bilet u konduktora na Jaworzno-Katowice (na dworcu w Jaworznie nie ma kasy), za 4,50zł, oraz nowy bilet na rower. Czy w takim przypadku konduktor odpisałby mi stary bilet na rower, za który mógłbym domagać się zwrotu na dworcu w Poznaniu?
Obawiam się jeszcze tego, że chcąc kupić nowy bilet na rower, nie będzie już dla niego miejsca, bo obecnie mam jedno zarezerwowane, biletem który mam teraz.
A kupując nowy bilet, będę musiał się liczyć z tym że wszystkie miejsca na rowery były wcześniej zarezerwowane (w tym jedno moje, ale przecież to rezerwacja na Katowice-Poznań, którą chce anulować). Czy to się uda? :-| :-> :->

I jeszcze jedno pytanie: czy kupując bilet Jaworzno-Katowice + bilet na rower, to czy ten bilet na rower może być na relacji Jaworzno-Poznań, czy będzie musiał stracić ważność, po wyjeździe z Katowic?
Odpowiedz

#11
Zadzwoń może lepiej na infolinię IC, mi się wydaje że w dopłacie po taryfie bazowej 100% zostanie policzony tylko odcinek Jaworzno - Katowice, tak jak to jest przy bilecie kombinowanym (czyli np. TLK+EIP, jest napisane gdzieś na forum), ale tak jak piszę, lepiej dopytaj się u źródła - z rowerem koleją jeżdżę relatywnie rzadko, nie miałem okazji aż takich kombinacji robić...

Jak nie ma kasy, to wszystko co napisałem w poprzednich postach możesz załatwić u konduktora, za identyczną cenę. A bilet na rower jest przypisany do biletu, nie wiem, być może można go przypisać do dwóch biletów, ale to też dzwoń na infolinię.

Jeżeli chodzi o miejsca na rowery - z tego co wiem nie są one rezerwowane, tak jak miejsca siedzące - na jeden pociąg można sprzedać i 100 takich biletów.

Na przyszłość - jak jedziesz w weekend warto zainteresować się biletem Weekendowym, nawet jak wychodzi nieco drożej - elastyczność takiego biletu jest po prostu genialna.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bilet Podróżnika zmienia się w Bilet Weekendowy ICTLK 57 20 257 09.03.2016, 19:45
Ostatni post: pasqudek
  Kupowanie biletu wcześniej AndrzejB 4 3 714 08.03.2015, 20:06
Ostatni post: KlimaT
  Wsiadł stację wcześniej. Dostał mandat. Czy słusznie? pitagoras23 61 28 394 20.06.2013, 21:21
Ostatni post: przewoz
  [PKP IC] Rower znowu mile widziany psim 3 3 001 26.04.2013, 09:16
Ostatni post: pitagoras23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.