Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płatność zbliżeniowa u konduktora
#1
Czy terminale konduktorów obsługują płatności zbliżeniowe? czy można kupić bilet w pociągu płacąc zbliżeniowo?
Jeśli tak to u których przewoźników? PR,IC,KM?
Chodzi o aplikacje typu blik czy peopay którymi można płacić zbliżeniowo w sklepach jeśli telefon ma NFC.
Odpowiedz

#2
W IC można. Ale lepiej płacić gotówką, ponieważ różnie bywa z zasięgiem sieci 3G. Raz musiałem przez to kupować bilet po ukończonej jeździe, na "druczek" od konduktora.
Jaro

Odpowiedz

#3
Wiadomo że gotówką lepiej.
Chodzi o sytuacje awaryjne, brak gotówki, kolejka do kasy, a pociąg odjeżdża za 2 minuty.
Odpowiedz

#4
Tylko nikt nic Ci sensownego nie powie więcej niż poprzednik. Transakcje autoryzowane w biegu są przez stacje nadawcze telefonii komórkowej. A wbrew temu co one twierdzą, nie mają one zasięgu na ponad 90% kraju, bo im się to nie opłaca. I pociągi czasem na głównych trasach trafiają w dziury w zasięgu i wtedy kartą nie zapłacisz.
Odpowiedz

#5
robertcb napisał(a):Czy terminale konduktorów obsługują płatności zbliżeniowe? czy można kupić bilet w pociągu płacąc zbliżeniowo?
Jeśli tak to u których przewoźników? PR,IC,KM?
Chodzi o aplikacje typu blik czy peopay którymi można płacić zbliżeniowo w sklepach jeśli telefon ma NFC.

Nie lepiej korzystać z rozwiązań w rodzaju SkyCash i kupić bilet z aplikacji jeszcze na stacji, zanim wysiądzie zasięg?

PS Blikiem nie płacisz zbliżeniowo, tylko kodem numerycznym. NFC do tego jest zbędne.
Odpowiedz

#6
Son., Latwiej i szybciej przeciagnac karte niz uslugami typu Skycash
Odpowiedz

#7
No raczej. Można też kupić bilet na stronie PICu telefonem lub laptopem. No ale kartę to ma każdy (no może oprócz "prezesa" :-) ), a smartfona, a do tego umiejętność działania w apkach to już nie..
Odpowiedz

#8
masovian: A propos Skycash i tym podobnych. Trzeba: dzwonić lub wysyłać sms aby kupić, przelewać kasę co pewien czas, ściągnąć apkę. Do tego apki są tylko na androida. A kartę wkładasz lub przeciągasz i voila.
Odpowiedz

#9
Karty nie noszę, gotówkę mam ale nie zawsze, za to smartfon zawsze siedzi w kieszeni.
Skoro można nim wypłacać gotówkę z bankomatów i płacic w sklepach to karta to kolejna zbędna rzecz którą można zgubić itp.
Odpowiedz

#10
Smartfon tez zgubisz albo ukradna. Albo apki nie obsluzyBig Grin
Odpowiedz

#11
robertcb napisał(a):Karty nie noszę, gotówkę mam ale nie zawsze, za to smartfon zawsze siedzi w kieszeni.
Skoro można nim wypłacać gotówkę z bankomatów i płacic w sklepach to karta to kolejna zbędna rzecz którą można zgubić itp.

Telefon jest de facto Twoją kartą. Ale ja na RFID w telefonie bym się nie zdecydował. Swoją kartę z RFID trzymam w takiej małej klatce Faradaya.
Odpowiedz

#12
pasqudek napisał(a):Son., Latwiej i szybciej przeciagnac karte niz uslugami typu Skycash

No to przeciągnij kartę jak nie masz w pobliżu obsługi z terminalem - bilet SkyCash mogę kupić jeszcze na dworcu, na sekundy przed przyjazdem pociągu - nie trzeba nikogo ze szczeliną szukać Tongue ;-)

Ładować konta SkyCash też nie ma potrzeby - podpinasz tzw wypukłą kartę kredytową VISA albo dowolną kartę zgodną z MasterPass i transakcja jest rozliczana wprost z rachunku karty. Ba, mogą być też karty wirtualne, tylko do płatności przez internet.
Aplikacje - wbrew temu co piszesz (a wystarczyło wszak JAK ZWYKLE sprawdzić u źródła) - są na wszystkie systemy mobilne - Android, iOS, Windows Phone, a ostatecznie również przez przeglądarkę mobilną.
Odpowiedz

#13
Son. Zapomniałeś np. o: Tizen, Maemo, Symbian, Blackberry, Bada, itp. A klient nie zmieni Ci tel.z powodu apki.
Kartą również zapłacisz w kasie/automacie na chwilę przed odjazdem. Do NFC też musi być np.terminal.
Smartfon można zgubić (np.zapomnieć) lub paść ofiarą kradzieży. I co zostanie? Gotówka i/lub karta.
Odpowiedz

#14
pasqudek napisał(a):Son. Zapomniałeś np. o: Tizen, Maemo, Symbian, Blackberry, Bada, itp. A klient nie zmieni Ci tel.z powodu apki.
Kartą również zapłacisz w kasie/automacie na chwilę przed odjazdem. Do NFC też musi być np.terminal.
Smartfon można zgubić (np.zapomnieć) lub paść ofiarą kradzieży. I co zostanie? Gotówka i/lub karta.

Nie zapomniałem. Po prostu to nawet nie nisza, tylko nisza niszy. Poza BlackBerry martwe systemy, a i Blackberry to raczej zombie niż naprawdę żywy produkt. Liczy się Android, iOS, w znacznie mniejszym zakresie Windows. A poza tym jak wspomniałem, działa SkyCash przez przeglądarkę mobilną. To chyba ma nawet Symbian i Firefox OS Smile

Kartą oczywiście zapłacę w kasie/automacie. Tylko do kasy nierzadko ciągnie się spora kolejka (już raz jechałem późniejszym o godzinę pociągiem z tego powodu), a po przygodzie na dworcu Warszawa Centralna gdzie WSZYSTKIE automaty umożliwiające zakup biletu do Łodzi były nieczynne akurat jak musiałem z nich skorzystać wolę jednak automat z mojej kieszeni. Pewnie, można go zgubić. Tylko podobnie jak portfel i karty, więc argument jest z dupy.

PS SkyCash NIE KORZYSTA z NFC. W ogóle jedyne co musisz mieć by go użyć to działające przez chwilę połączenie internetowe. Pomijam już fakt, że poza obsługą bodaj wszystkich operatorów kolejowych przewozów pasażerskich można aplikacją kupić bilety komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu miastach lub zapłacić za parking bez rozglądania się za parkomatem. To się nazywa wygoda.
Odpowiedz

#15
pasqudek napisał(a):Son. Zapomniałeś np. o: Tizen, Maemo, Symbian, Blackberry, Bada, itp. A klient nie zmieni Ci tel.z powodu apki.
Kartą również zapłacisz w kasie/automacie na chwilę przed odjazdem. Do NFC też musi być np.terminal.
Smartfon można zgubić (np.zapomnieć) lub paść ofiarą kradzieży. I co zostanie? Gotówka i/lub karta.

Nie zapomniałem. Po prostu to nawet nie nisza, tylko nisza niszy. Poza BlackBerry martwe systemy, a i Blackberry to raczej zombie niż naprawdę żywy produkt. Liczy się Android, iOS, w znacznie mniejszym zakresie Windows. A poza tym jak wspomniałem, działa SkyCash przez przeglądarkę mobilną. To chyba ma nawet Symbian i Firefox OS Smile

Kartą oczywiście zapłacę w kasie/automacie. Tylko do kasy nierzadko ciągnie się spora kolejka (już raz jechałem późniejszym o godzinę pociągiem z tego powodu), a po przygodzie na dworcu Warszawa Centralna gdzie WSZYSTKIE automaty umożliwiające zakup biletu do Łodzi były nieczynne akurat jak musiałem z nich skorzystać wolę jednak automat z mojej kieszeni. Pewnie, można go zgubić. Tylko podobnie jak portfel i karty, więc argument jest z dupy.

PS SkyCash NIE KORZYSTA z NFC. W ogóle jedyne co musisz mieć by go użyć to działające przez chwilę połączenie internetowe. Pomijam już fakt, że poza obsługą bodaj wszystkich operatorów kolejowych przewozów pasażerskich można aplikacją kupić bilety komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu miastach lub zapłacić za parking bez rozglądania się za parkomatem. To się nazywa wygoda.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.