Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pociągi relacji Warszawa - Hoek van Holland
#16
(05.04.2016, 03:39)Goldenpass napisał(a): Witam wszystkich po raz pierwszy na forum i za błędy wszelakie z góry przepraszam  :-D
Faktycznie dziwny to był pociąg. Wg rozkładu jazdy 31.05.81/22.05.82 kursował w skomplikowanych trochę relacjach. Pociąg o numerze 241 kursował z Londynu ( Ostendy we Flandrii ) przez Hoek van Holland, Paris Nord, Berlin Ostbanhof, Warszawa Gdańska do Moskwy. Na odcinku Kunowice - Zbąszynek pociąg niedostępny dla podróżnych w komunikacji wewnętrznej. Na stronie 526 tego RJ wypisane są nawet wagony bezpośrednie znajdujące się w składzie pociągu. M.in Kopenhaga - Moskwa, Berno - Moskwa, Paryż - Kijów. Jedno jest pewne. W składzie pociągu  ( również w późniejszych latach ) znajdował się wagon restauracyjny MITROPA, z którego można było korzystać. Przy ówczesnej smutnej rzeczywistości oferta kulinarna była naprawdę niesamowita. Cieszę się jeśli choć trochę pomogłem.
Pozdrawiam

Pociąg kursował do początku lat '90
Wtedy były już dwa pociągi Warszawa - Ostenda - Warszawa i Warszawa - Hoek v. Holand - Warszawa. No i oczywiście Paryż - Berlin. "Miksowanie" wagonów odbywało się w Rzepinie. Pociągi stały po 1,5 godziny na specjalnym peronie 2A ( obecnie to skraj grupy towarowej za nastawnią RzA). Od Rzepina do Warszawy jeździły już wagony polskie.
greenman1435
Odpowiedz

#17
A moglbys rozwinac co z czym "miksowali" w Rzepinie i jaki ma z tym zwiazek pociag Paryz-Berlin?
Odpowiedz

#18
"Miksowali" wagony od pociągów nr 241 Ost-West ( Paryż - Moskwa) i nr 245 Aachen - Warszawa . Jeden o ile mnie pamięć nie myli miał wagony ( w pewnym okresie)z Ostendy, Trzeba by sprawdzić w archiwach r.j. Przyjazdy do st Rzepin ( od Niemiec) ok. godz. 10-11. I odjazdy 11-12. oraz wagony bezpośrednie
greenman1435
Odpowiedz

#19
nireenman
"Miksowali" wagony od pociągów nr 241 Ost-West ( Paryż - Moskwa) i nr 245 Aachen - Warszawa . Jeden o ile mnie pamięć nie myli miał wagony ( w pewnym okresie)z Ostendy, Trzeba by sprawdzić w archiwach r.j. Przyjazdy do st Rzepin ( od Niemiec) ok. godz. 10-11. I odjazdy 11-12. oraz wagony bezpośrednie

greeman ! Wydaje mi sie że jesteś w błędzie.  Akurat na początku lat 90 tych przynajmniej cztery, pięć razy w roku zaliczalem trasę Poznań Berlin I powrót. Nigdy się nie zdarzało żadne  miksowanie wagonów w Rzepinie.  Ale zajrzalem do "cegły " 1991/1992 . Ost  West 241 do Rzepina przyjezdzal 8.55, odjeżdzał 9.10.  Poc 245 Akwizgran Warszawa przyjeżdżał 10.20, odjeżdzał 10.35. No i kursował 02.06 do 28.09. Ciekawostką jest fakt że Ost West prowadził też wagon aż z Madrytu. No i kursował do 1998 roku
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Warszawa Praga - Warszawa Annopol Zgroza 0 2 573 04.11.2015, 10:13
Ostatni post: Zgroza

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.