Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKD] Przejście z 600V na 3kV?
#16
Afrika_Bambaata napisał(a):Wydaje mi się, że taki był pierwotny zamysł. Później władze WKD zmieniły zdanie i EN95 miał być dwusystemowy.
Wiesz może, dlaczego zrezygnowano z tego rozwiązania?
Jaro

Odpowiedz

#17
Nie wiem, ale domyślam się. Być może ma to związek z późniejszym przejściem na 3kV. Zakładano pewnie, że EN95 wróci z naprawy wcześniej i stwierdzono, że bez sensu, żeby stał bezczynnie, skoro może jeździć.
Odpowiedz

#18
A ja mam pytanie z innej beczki. Do kiedy na dzień dzisiejszy mają jeździć EN94? Czy 29. kwietnia to data ostateczna, czy możliwa jest zmiana tej daty?
Odpowiedz

#19
Jak Newag się pośliźnie, to opóźnią. I tak już opóźnili tą datę o kilka lat, więc dodatkowe kilka dni pewnie im różnicy nie zrobi Tongue
Odpowiedz

#20
@SM31 - mój post pojawił się tam całkowicie przemyślanie. Skoro temat oznaczeń na WKD (no bo nikt inny nie będzie teraz wprowadzał nowych pojazdów) podjął pracownik WKD, to moje pytanie zostawiłem tam, gdzie ten użytkownik na pewno zajrzy (i być może odpowie).
Odpowiedz

#21
przewoz napisał(a):Jak Newag się pośliźnie, to opóźnią. I tak już opóźnili tą datę o kilka lat, więc dodatkowe kilka dni pewnie im różnicy nie zrobi Tongue
a wiadomo czy na tym etapie idą zgodnie z harmonogramem? Widziałem już co prawda zdjęcia EN100 - bo takie oznaczenia dostał - ale z numerem 01 i to jadącym na testy więc pytanie co z pozostałymi sztukami?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#22
Chyba się im coś jednak ślizgnęło, i to nie tylko z Newagiem...

Cytat:Ostateczne przełączenie zasilania zostało przesunięte na ostatni weekend miesiąca, chociaż do tej rewolucji początkowo miało dojść w długi weekend majowy.

Wie ktoś dlaczego przenieśli termin przejścia?
Bo to że pojedzie tylko jeden Newag od zmiany napięcia to już wiadomo:
Cytat:Podróżnych będą obsługiwać wyłącznie jednostki EN97 oraz pierwszy z sześciu pojazdów 39WE produkcji Newagu.

KK

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#23
sm31-131 napisał(a):Chyba się im coś jednak ślizgnęło, i to nie tylko z Newagiem...
Nie tylko z Newagiem i nie po raz pierwszy....
Nieprzekraczalnym terminem zmiany napięcia pozostaje przełom lutego i marca 2016 r.
No więc czekamy na kolejne nieprzekraczalne terminy :-P

Uzupełnienie: Nie jest to opóźnienie, lecz przesunięcie, oświadczył Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD. No więc wszystko jest cacy, nie ma opóźnień, i w ogóle nie ma sprawy.
Odpowiedz

#24
Tylko z tego co mi wiadomo w międzyczasie WKD zgłosiła do Newagu prośbę o zmianę kształtu czoła 39WE. Z tego powodu zmiana napięcia została przesunięta z lutego na maj.
Odpowiedz

#25
Afrika_Bambaata napisał(a):Tylko z tego co mi wiadomo w międzyczasie WKD zgłosiła do Newagu prośbę o zmianę kształtu czoła 39WE. Z tego powodu zmiana napięcia została przesunięta z lutego na maj.

Mają racje, bo te czoła są strasznie brzydkie Big Grin
Odpowiedz

#26
kazio napisał(a):nie po raz pierwszy....
fakt, pierwszy raz był w 2013 roku :-D.
A czoła są szpetne, ale każda potwora znajdzie amatora więc tu bym się specjalnie nie czepiał :-). Swoją drogą, to jak to było? Newag wygrał przetarg dając wizualizację i po wyprodukowaniu jednak WKD stwierdziło że jest szpetne i Newag w ramach pieniędzy z przetargu ma to zmienić?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#27
Te czoła zestarzałyby się bardzo szybko, jak wszystko, co jest "dynamiczne", "drapieżne" i "modne". Popatrzcie na czoła Flirtów w IC i ŁKA, to jest wzornictwo ponadczasowe.
Jaro

Odpowiedz

#28
sm31-131 napisał(a):Swoją drogą, to jak to było? Newag wygrał przetarg dając wizualizację i po wyprodukowaniu jednak WKD stwierdziło że jest szpetne i Newag w ramach pieniędzy z przetargu ma to zmienić?
Z tego co pamiętam, rok temu Newag pokazał pierwsze wizualizacje 39WE, które zostały bardzo skrytykowane przez wszystkich. Wtedy postanowiono lekko zmodyfikować projekt - stąd też opóźnienia przy budowie składów.
Odpowiedz

#29
sm31-131 napisał(a):Newag wygrał przetarg dając wizualizację i po wyprodukowaniu jednak WKD stwierdziło że jest szpetne i Newag w ramach pieniędzy z przetargu ma to zmienić?

Po pierwsze - takiego przetargu nie wygrywa się wizualizacją. Trzeba spełnić SIWZ, zmieścić się w budżecie, dostać najwięcej punktów w poszczególnych kryteriach (z tego co pamiętam, to nie było tam ani słowa o wyglądzie jako takim).
Z tego co się orientuję, to prośba o zmianę wyglądu nastąpiła już jakiś czas temu, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nastąpiło to zanim czoło zostało faktycznie wyprodukowane. Z drugiej strony porównując pierwotną wizualizację z EN100-001 można zauważyć, że zmiany są raczej niewielkie.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.