Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[KD] Wrocław - Berlin
#1
Cytat:Za nieco ponad miesiąc może wystartować weekendowe połączenie pomiędzy stolicami Dolnego Śląska i Niemiec. Nową linię chcą otworzyć wspólnie DB Regio i Koleje Dolnośląskie. Sobotnio-niedzielne kursy funkcjonowałyby bez dotacji dolnośląskiego marszałka.

Pociąg miałby odjeżdżać z Wrocławia o 19:21 w soboty i o 16:29 w niedziele. Zabierałby podróżnych także z Legnicy, Żagania i Żar, a podróż w pełnej relacji Wrocław Główny - Berlin Lichtenberg zajęłaby około pięć godzin. W drogę powrotną można byłoby wyruszyć o 8:31 w oba weekendowe dni.

Kursy te mają nie być dostępne w komunikacji krajowej (w Polsce i w Niemczech). To decyzja DB Regio, które organizuje i finansuje to połączenie. Jednorazowy przejazd ma kosztować 79 zł lub 19 euro. Przejazd będzie można opłacić w pociągu, w kasach DB i KD oraz na internetowej stronie Kolei Niemieckich

Rynek Kolejowy
Odpowiedz

#2
Następny kurs lokalny: Wrocław - Berlin. kazio, widziałeś coś takiego kiedyś jak mapa? Wytłumacz nam może jakim cudem Wrocław - Berlin to przewóz lokalny?
Odpowiedz

#3
masovian, Uwaga słuszna ale nie mamy za bardzo działu na takie przejazdy więc albo zostaniemy przy temacie połączeń lokalnych, albo przeniesiemy do Pozostałych Spółek Kolejowych albo stworzymy nowy dział :-).
Jeśli tematy tego typu się rozwiną to obiecuję że pojawi się nowy dział i osobiście je tam przesunę.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#4
masovian napisał(a):Następny kurs lokalny: Wrocław - Berlin. kazio, widziałeś coś takiego kiedyś jak mapa? Wytłumacz nam może jakim cudem Wrocław - Berlin to przewóz lokalny?
Zmiana numeru i kategorii skladu?
Odpowiedz

#5
sm31-131 napisał(a):masovian, Uwaga słuszna ale nie mamy za bardzo działu na takie przejazdy

To chyba mówisz o innym forum. Oprócz pozostałych spółek kolejowych znalazłem coś takiego: "Kolej za granicą"...
Odpowiedz

#6
masovian, jestem wierny tylko jednemu - ForumKolejowe.pl :-). A temat? Ależ oczywiście że jest, ale zauważ że jest to dział typowo do kolei zagranicznych a nie połączeń transgranicznych i jako taki nadaje się jeszcze mniej jak ten w którym aktualnie znajdują się wpisy odnośnie KD która to będzie obsługiwała tą trasę(razem z DB Regio) choć bez swojego udziału taborowego. Jeśli koniecznie chcecie przeniesienia tematu gdzie indziej to proponuję aby każdy na PW podesłał mi linki do innych tematów na forum związanych z DB Regio i założę nowy temat DB Regio w innych spółkach kolejowych.

Koniec offtopu.

A wracając do tematu...

Połączenie jest realizowane w ramach Pociągu do Kultury i Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury. Czy to oznacza że po zakończeniu tego przedsięwzięcia kurs zostanie zlikwidowany? I czy tylko DB Regio będzie dostarczało tabor czy KD coś też wypuszczą?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#7
sm31-131 napisał(a):.Połączenie jest realizowane w ramach Pociągu do Kultury i Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury. Czy to oznacza że po zakończeniu tego przedsięwzięcia kurs zostanie zlikwidowany?
Wróżenie z fusów.... Osobiście nie sądzę by na popularność tego połączenie miała wpływ Europejska Stolica Kultury we Wrocławiu. Jak ludzie nie będą jeździć, to pociąg zniknie, ESK czy nie ESK.
Odpowiedz

#8
sm31-131 napisał(a):masovian, jestem wierny tylko jednemu - ForumKolejowe.pl :-). A temat? Ależ oczywiście że jest, ale zauważ że jest to dział typowo do kolei zagranicznych a nie połączeń transgranicznych i jako taki nadaje się jeszcze mniej jak ten w którym aktualnie znajdują się wpisy odnośnie KD która to będzie obsługiwała tą trasę(razem z DB Regio) choć bez swojego udziału taborowego.

Co nie zmienia faktu, że tam ten wątek byłby bardziej adekwatny niż w przewozach lokalnych.

Poza tym, jeśli ktoś by coś takiego wpisał w tym dziale, ale w wątku KD, to nie miałbym nic przeciwko. Jest wątek związany z działem, a wpis związany z wątkiem. Dla mnie wszystko gra. Natomiast jak by nie patrzył Wrocław - Berlin nie jest przewozem lokalnym. No chyba, że ostatnio włączyli Kraków do landu Berlin...

sm31-131 napisał(a):Jeśli koniecznie chcecie przeniesienia tematu gdzie indziej to proponuję aby każdy na PW podesłał mi linki do innych tematów na forum związanych z DB Regio i założę nowy temat DB Regio w innych spółkach kolejowych.

A czyń Moderatorze swoją powinność. Natomiast ja nie śledzę wszystkich wątków o DB, aby Cię o nich informować. :-)
Odpowiedz

#9
Frekwencja w "Pociągu do Kultury" czyli połączeniu kolejowym Wrocławia z Berlinem, okazała się wyższa od prognoz przewoźnika. Koleje Dolnośląskie uruchamiają autokar dla podróżnych, dla których zabraknie miejsca w pociągach.

Tylko w ciągu dwóch miesięcy z pociągów skorzystało ponad 7000 osób. Tak duża popularność wspomnianego połączenia wymusiła na przewoźniku niemieckim zamówienie dodatkowo autokaru relacji Wrocław - Berlin, który w niedzielę 31 lipca będzie oczekiwał na podróżnych na dworcu tymczasowym przy ul. Suchej we Wrocławiu. W przypadku gdy liczba podróżnych będzie przekraczała możliwości pociągu, podróżni będą mogli skorzystać z podstawionego autokaru.

Źródło
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.