Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wycieczki "Pociągiem w Łódzkie" 2016
#1
Specjalne kursy dowiozą latem łodzian m.in. do Rogowa czy Skierniewic. Będą też okazją do przejazdu po nieużywanej w ruchu pasażerskim magistrali węglowej. Nie wszystkie pociągi będą jednak ogólnodostępne – częścią pojadą tylko uczniowie wraz z opiekunami.

Okazjonalne pociągi uruchamiane są w weekendy i mają za zadanie dowieźć uczestników do interesujących krajoznawczo miejsc regionu. Udział w przejazdach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest limitowana.

W tym roku będzie siedem pociągów wycieczkowych (w zeszłym roku – osiem, dwa lata temu – czternaście, przed trzema laty – jedenaście). Spośród nich przejazd tylko pięcioma będzie się odbywał na dotychczasowych zasadach. Będą one wyjeżdżać z Łodzi co dwa tygodnie, począwszy od 2 lipca. Dojadą m.in. do Bobrownik, Brzustowa czy Skierniewic-Rawki.

Więcej
Odpowiedz

#2
kazio napisał(a):Będą też okazją do przejazdu po nieużywanej w ruchu pasażerskim magistrali węglowej.

To autorowi artykuł się coś ostro pokiełbasiło. Magistrala węglowa jest używana w ruchu pasażerskim. Szczególnie na odcinku Inowrocław - Tczew.
Odpowiedz

#3
masovian napisał(a):
kazio napisał(a):Magistrala węglowa jest używana w ruchu pasażerskim. Szczególnie na odcinku Inowrocław - Tczew.
Który to odcinek nie bardzo wpasowuje się w hasło "Pociągiem w Łódzkie"
Odpowiedz

#4
Ale artykuł nie traktuje odcinka województwa łódzkiego Magistrali Węglowej, lecz o Magistrali Węglowej.
Odpowiedz

#5
masovian napisał(a):Ale artykuł nie traktuje odcinka województwa łódzkiego Magistrali Węglowej, lecz o Magistrali Węglowej.

Artykuł traktuje o pociągach turystycznych w województwie łódzkim, a nie o "węglówce"... Czy naprawdę trudno czytać ze zrozumieniem??
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#6
Będą też okazją do przejazdu po nieużywanej w ruchu pasażerskim magistrali węglowej.

Oto dokładny cytat z artykułu. Oczywistą bzdurą jest stwierdzenie, że Magistrala Węglowa jest nieużywana w ruchu pasażerskim. A jedynym kto z nas nie umie czytać ze zrozumieniem, możesz być jedynie Ty...
Odpowiedz

#7
Przecież z kontekstu wynika, że chodzi o fragment magistrali w woj. łódzkim.

Jak było z frekwencją w tych pociągach w ostatnich latach? Przyznam, że darmowe przejazdy trochę zalatują mi pociągami zajewalonymi po dach ]->
Jaro

Odpowiedz

#8
ET40 napisał(a):Przecież z kontekstu wynika, że chodzi o fragment magistrali w woj. łódzkim.

Nie wiem jakim cudem. To jedyny fragment o Magistrali Węglowej i w tym zdaniu nie ma nic o woj. łódzkim.
Odpowiedz

#9
ET40 napisał(a):darmowe przejazdy trochę zalatują mi pociągami zajewalonymi po dach
Czasami warto przeczytać oryginalne źródło :-)
Cytat:liczba miejsc jest limitowana. Samorząd dystrybuuje bilety m.in. poprzez centra informacji turystycznej
No więc jakaś kontrola nad liczba pasażerów jest.
Odpowiedz

#10
masovian napisał(a):Nie wiem jakim cudem. To jedyny fragment o Magistrali Węglowej i w tym zdaniu nie ma nic o woj. łódzkim.

Kończ waść, wstydu oszczędź...

[ Dodano: 2016-03-22, 11:42 ]
kazio napisał(a):No więc jakaś kontrola nad liczba pasażerów jest.

Były pociągi, do których ładowano ponad 500 osób na dwa EN57 a ok 170 miejsc każdy.
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#11
masovian napisał(a):
ET40 napisał(a):Przecież z kontekstu wynika, że chodzi o fragment magistrali w woj. łódzkim.

Nie wiem jakim cudem. To jedyny fragment o Magistrali Węglowej i w tym zdaniu nie ma nic o woj. łódzkim.

Nieprawda. Gdybyś przeczytał cały artykuł, a nie tylko pierwsze trzy zdania, to trafiłbyś na ten fragment:

Okazją do przejazdu nieużywaną w codziennym ruchu pasażerskim tzw. magistralą węglową będzie przejazd do Chociwia Łaskiego zaplanowany na 30 lipca.

Po tej samej magistrali, ale na północ od Zduńskiej Woli, pojadą także dwa kursy czerwcowe. Pociągi dojadą do Poddębic, skąd uczestnicy wycieczi zostaną przewiezieni do zoo w klimacie safari w Borysewie. Zmieni się jednak znacznie sposób dystrybucji biletów, bo będą one nagrodami w konkursie plastyczym dla dzieci z łódzkich szkół. UMWŁ planuje rozdać 150 zaproszeń dla uczniów i ich opiekunów.


Dodam tylko, że zarówno Chociw Łaski, jak i Poddębice leżą w woj. łódzkim.
Odpowiedz

#12
Ariel Ciechańsk napisał(a):Kończ waść, wstydu oszczędź...

Pouczać to ty sobie możesz własną babcię. Naucz się najpierw jakiejś kultury...

Afrika_Bambaata napisał(a):Nieprawda. Gdybyś przeczytał cały artykuł, a nie tylko pierwsze trzy zdania, to trafiłbyś na ten fragment:

Co nie zmienia faktu, że fragment:

Będą też okazją do przejazdu po nieużywanej w ruchu pasażerskim magistrali węglowej.

stwierdza, że Magistrala Węglowa nie jest używana w ruchu pasażerskim, co jest głupotą.
Odpowiedz

#13
masovian napisał(a):Pouczać to ty sobie możesz własną babcię. Naucz się najpierw jakiejś kultury...

Skoro już chcesz mnie uczyć kultury, to chciałem zauważyć że anonimowa hejterka się do kanonu zachowań kulturalnych nie zalicza.

Afrika_Bambaata napisał(a):
masovian napisał(a):stwierdza, że Magistrala Węglowa nie jest używana w ruchu pasażerskim, co jest głupotą.

Równie dobrze można powiedzieć, że Adam Mickiewicz był zdrajcą bo napisał "Litwo, Ojczyzno moja..."
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#14
Ariel Ciechańsk napisał(a):Skoro już chcesz mnie uczyć kultury, to chciałem zauważyć że anonimowa hejterka się do kanonu zachowań kulturalnych nie zalicza.

Mistrzu, ja się odnosiłem do artykułu, a nie do jego autora, ty zaś nie do mojego tekstu, ale do mnie. Krytyka tekstu nie jest krytyką osoby. Natomiast sugerowanie nieznajomości czytania ze zrozumieniem jest, po prostu, chamstwem.

Ariel Ciechańsk napisał(a):Równie dobrze można powiedzieć, że Adam Mickiewicz był zdrajcą bo napisał "Litwo, Ojczyzno moja..."

Masz coś jeszcze głupiego do powiedzenia czy wyczerpałeś swój limit na dzisiaj?
Odpowiedz

#15
@kazio, widocznie wtórny analfabetyzm dotyka także mnie, skoro przeczytałem artykuł, a tego nie doczytałem. :-O

A panów biorących udział w kłótni uprzedzam, że za chwilę zacznę ciąć, jeżeli nie przestaną, mogę też zacząć rozdawać ostrzeżenia, jeżeli bardzo chcecie.
Jaro

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.