Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca jako elektromonter ds. automatyki
#1
Witam drogich Forumowiczów,

Otóż mam pewną sprawę. Jeżeli dokonam korekty wady wzroku i naczelnik pewnej sekcji PLK zaproponował mi pracę na stanowisku elektromontera ds. automatyki to podjęcie pracy jest pewne? Czy moja kandydatura musi przejść jeszcze przez inne działy? Czy słowo naczelnika już w sumie daje mi pewność. Jestem inżynierem elektrotechniki.

Pozdrawiam
Odpowiedz

#2
To zależy jak dobrym przyjacielem jest naczelnik :-).
A poważnie, trudno będzie odpowiedzieć na tak postawione pytanie ponieważ nie znamy sytuacji "na miejscu". Może masz "to coś" i jesteś chwalony za swoją pracę dlatego zaproponowano Ci to miejsce i może być tak że dostaniesz je bez niczego. Może nie ma możliwości zatrudnienia osoby na to stanowisko oficjalnie ponieważ spółka nie zakłada stworzenia takiego stanowiska i tylko poprzez "przesunięcie" / wyodrębnienie z innej komórki mogą je stworzyć. A może jest to informacja typu będzie prowadzony nabór i możesz w nim startować. Nie ma na to reguły, na "szeregowe" stanowiska nie prowadzi się konkursów, ewentualnie rekrutacje, ale zatrudnianie z ulicy też się zdarza.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#3
Ja właśnie byłbym tą osobą z ulicy. Nie pracuje na kolei.
Po prostu zadzwoniłem do naczelnika, powiedział mi, że ma 3-4 wolne wakaty na stanowisko elektromontera. Tylko moje pytanie brzmi: Czy słowo naczelnika coś znaczy? Czy moja kandydatura musi przejść przez jeszcze milion innych pracowników?
Odpowiedz

#4
kamil.kak napisał(a):zadzwoniłem do naczelnika, powiedział mi, że ma 3-4 wolne wakaty na stanowisko elektromontera
To nie oznacza, że jedno miejsce jest dla Ciebie zarezerwowane.
Odpowiedz

#5
Obawiam się że zanim zrobisz korektę te miejsca będą już obsadzone. Nie sądzę aby naczelnik mógł pozwolić sobie na to aby w przypadku braku 3 ludzi mógł czekać w nieskończoność z robotą. Przykro mi ale możesz się nie załapać, bo nawet jeśli zrobisz zabieg od ręki to bodajże przez miesiąc(o ile nie dłużej bo dane mam z korekcji zeza a nie wiem jaką Ty masz wadę) trzeba oko oszczędzać - chronić przed mocnymi źródłami światła, przed jakimikolwiek zapyleniami i zachlapaniem więc praca w tym okresie odpada.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#6
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Naczelnik działu pracowniczego powiedział, że mogę się spodziewać zaproszenia na rozmowę na stanowisko nastawniczego. Proces rekrutacyjny trwa pewnie z miesiąc, a wadę usuwam za parę dni więc może coś się z tego urodzi.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

P.S zauważyłem, że znajomi, którzy nigdy o kolei nie myśleli i nie chcieli tam pracować - pracują, a ja tak za tym gonię, że nic nie wychodzi hehe Smile nie wiadomo czy śmiać się czy płakać Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad Kobieta, jako maszynista w Cargo - Dlaczego nie? MartaMechanikCargo 5 718 20.03.2024, 12:02
Ostatni post: vulcan
  Praca jako rewident a uwalone badania na licencji Kamilnexia 4 1 121 08.06.2023, 23:19
Ostatni post: Kamilnexia
  Praca jako sygnalista - operator automatycznego systemu ostrzegania erkom 0 675 30.11.2022, 21:11
Ostatni post: erkom
  Praca jako stażysta maszynista w Kolejach Malopolskich kilka pytań sherdog 7 2 491 21.04.2022, 10:07
Ostatni post: 4est
  PKP Intercity praca jako konduktor. Kondore 23 36 983 07.09.2020, 13:04
Ostatni post: X_podłoga

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.