Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapytanie o elementy wagonu
#1
Witam,
Chciałbym zapytać was o kilka rzeczy które związane są z elementami budowy wagonu pasażerskiego. Otóż:

1. Gdzie znajduje się mikrołącznik i do czego służy, czy znajduje się w każdym wagonie bez znaczenia na wiek/rodzaj wagonu ??
2. W jaki sposób można najłatwiej oznaczyć drzwi wejściowe do wagonu, widziałem gdzieś na jakiejś kartce która leżała w wagonie oznaczenia typu 1L, 2P chciałbym wiedzieć w jaki sposób/jak takie coś się oznacza. Oznaczenia te chyba stosuje się w każdym wagonie zarówno starszym jak i nowym ??
3. Co to jest i na czym polega mostkowanie hamulca bo pytałem kiedyś konduktora z KM i nie umiał mi tego wytłumaczyć ?? czy to mostkowanie występuje również w każdym wagonie czy jest zależne od czegoś wiek/rodzaj ??

dziękuje za odpowiedzi i wyjaśnienia.
Odpowiedz

#2
Ciocia Wikipedia wyjaśnia:
Cytat:funkcja mostkowania hamulca bezpieczeństwa – maszynista przez przyciskanie odpowiedniego przycisku odracza hamowanie nagłe wywołane hamulcem bezpieczeństwa. Przycisk mostkowania działa na zasadzie czuwaka pasywnego i jego puszczenie powoduje hamowanie (o ile hamulec został uprzednio użyty). Funkcja ta służy do uniemożliwienia zatrzymania pociągu w miejscach problematycznych z punktu widzenia ewakuacji (tunele, mosty).
Odpowiedz

#3
Ok definicja i opis do mnie trafia, przeoczyłem podczas szukania, jednak liczę też na jakieś realne opisy, a nie regułki. Proszę o odpowiedź w pozostałych pytaniach. Dzięki.
Odpowiedz

#4
Czy nikt nie jest naprawdę w stanie mi pomóc ??
Odpowiedz

#5
kazikkowalski, W EN75 dla Kolei Smiesznych drzwi oznaczane sa w srodku kolejnym cyframi od 1 do 24 (12 par).
Odpowiedz

#6
pasqudek napisał(a):kazikkowalski, W EN75 dla Kolei Smiesznych drzwi oznaczane sa w srodku kolejnym cyframi od 1 do 24 (12 par).

Chyba nie przeczytałeś dokładnie o co pytałem... tyle to chyba każdy wie co chociaż trochę jeździ pociągami, i jeśli już to chyba miałeś na myśli jednostki 27WEb, EN75 (Flirt) mają 8 par drzwi...
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zaglądamy do wagonu krytego typu specjalnego mirmur2 0 7 295 17.03.2019, 16:39
Ostatni post: mirmur2
  Mapka połączeń kolejowych z wagonu 111A 976497 0 3 857 09.03.2014, 23:06
Ostatni post: 976497
  Prądnica do wagonu jellou 8 6 241 29.05.2013, 21:27
Ostatni post: przewoz
  Koło wagonu - ma ktoś? rah606 1 6 700 29.01.2013, 08:15
Ostatni post: MichałŁ

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.